90. Akademi Ödülleri Kazananlarını Buldu

90. Akademi Ödülleri Kazananlarını Buldu 2

Akademi Ödülleri saatler önce sahiplerini buldu. Yılın en iyilerinin belirlendiği ödül töreninde kazananlar şöyle;

En İyi Film
  • The Shape of Water(Kazanan)
  • Call Me by Your Name
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Get Out
  • Lady Bird
  • Phantom Thread
  • The Post
  • Three Billboards outside Ebbing, Missouri
En İyi Yönetmen
  • Guillermo del Toro – The Shape of Water(Kazanan)
  • Christopher Nolan – Dunkirk
  • Jordan Peele – Get Out
  • Greta Gerwig – Lady Bird
  • Paul Thomas Anderson – Phantom Thread
En İyi Kadın Oyuncu
  • Frances McDormand – Three Billboards outside Ebbing, Missouri(Kazanan)
  • Sally Hawkins – The Shape of Water
  • Margot Robbie – I, Tonya
  • Saoirse Ronan – Lady Bird
  • Meryl Streep – The Post
En İyi Erkek Oyuncu
  • Gary Oldman – Darkest Hour(Kazanan)
  • Timothée Chalamet – Call Me by Your Name
  • Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
  • Daniel Kaluuya – Get Out
  • Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq.
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
  • Allison Janney – I, Tonya(Kazanan)
  • Mary J. Blige – Mudbound
  • Lesley Manville – Phantom Thread
  • Laurie Metcalf – Lady Bird
  • Octavia Spencer – The Shape of Water
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
  • Sam Rockwell – Three Billboards outside Ebbing, Missouri(Kazanan)
  • Willem Dafoe – The Florida Project
  • Woody Harrelson – Three Billboards outside Ebbing, Missouri
  • Richard Jenkins – The Shape of Water
  • Christopher Plummer – All the Money in the World
En İyi Senaryo
  • Jordan Peele – Get Out(Kazanan)
  • Emily V. Gordon ve Kumail Nanjiani – The Big Sick
  • Greta Gerwig – Lady Bird
  • Guillermo del Toro ve Vanessa Taylor – The Shape of Water
  • Martin McDonagh – Three Billboards outside Ebbing, Missouri
En İyi Uyarlama Senaryo
  • James Ivory – Call Me by Your Name(Kazanan)
  • Scott Neustadter ve Michael H. Weber – The Disaster Artist
  • Scott Frank, James Mangold ve Michael Green – Logan
  • Aaron Sorkin – Molly’s Game
  • Virgil Williams ve Dee Rees- Mudbound
En İyi Animasyon Filmi
  • Coco(Kazanan)
  • The Boss Baby
  • The Breadwinner
  • Ferdinand
  • Loving Vincent
En İyi Görüntü Yönetmeni(Sinematografi)
  • Roger A. Deakins – Blade Runner 2049(Kazanan)
  • Bruno Delbonnel – Darkest Hour
  • Hoyte van Hoytema – Dunkirk
  • Rachel Morrison – Mudbound
  • Dan Laustsen – The Shape of Water
En İyi Kostüm Tasarımı
  • Phantom Thread(Kazanan)
  • Beauty and the Beast
  • Darkest Hour
  • The Shape of Water
  • Victoria & Abdul
En İyi Belgesel
  • Icarus(Kazanan)
  • Abacus: Small Enough to Jail
  • Faces Places
  • Last Men in Aleppo
  • Strong Island
En İyi Kısa Konulu Belgesel
  • Heaven Is a Traffic Jam on the 405(Kazanan)
  • Edith+Eddie
  • Heroin
  • Knife Skills
  • Traffic Stop
En İyi Film Kurgusu
  • Dunkirk(Kazanan)
  • Baby Driver
  • I, Tonya
  • The Shape of Water
  • Three Billboards outside Ebbing, Missouri
Yabancı Dilde En İyi Film
  • A Fantastic Woman(Kazanan)
  • The Insult
  • Loveless
  • On Body and Soul
  • The Square
En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı
  • Kazuhiro Tsuji, David Malinowski ve Lucy Sibbick – Darkest Hour(Kazanan)
  • Daniel Phillips ve Lou Sheppard – Victoria & Abdul
  • Arjen Tuiten – Wonder
En İyi Film Müziği
  • The Shape of Water(Kazanan)
  • Dunkirk
  • Phantom Thread
  • Star Wars: The Last Jedi
  • Three Billboards outside Ebbing, Missouri
En İyi Şarkı
  • Remember Me – Coco(Kazanan)
  • Mighty River – Mudbound
  • Mystery Of Love – Call Me by Your Name
  • Stand Up For Something – Marshall
  • This Is Me – The Greatest Showman
En İyi Yapım Tasarımı
  • The Shape of Water(Kazanan)
  • Beauty and the Beast
  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
En İyi Kısa Animasyon Filmi
  • Dear Basketball(Kazanan)
  • Garden Party
  • Lou
  • Negative Space
  • Revolting Rhymes
En İyi Kısa Film
  • The Silent Child(Kazanan)
  • DeKalb Elementary
  • The Eleven O’Clock
  • My Nephew Emmett
  • Watu Wote/All of Us
En İyi Ses Kurgusu
  • Dunkirk(Kazanan)
  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi
En İyi Ses Miksajı
  • Dunkirk(Kazanan)
  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Shape of Water
  • Star Wars: Last Jedi
En İyi Görsel Efekt
  • Blade Runner 2049(Kazanan)
  • Guardians of the Galaxy Vol. 2
  • Kong: Skull Island
  • Star Wars: The Last Jedi
  • War for the Planet of the Apes

Alejandro González Iñárritu, Özel Başarı Ödülüne layık görüldü.

Three Billboards ve The Shape of Water Bu Yılın Bafta Kazananları

Bafta 2018

Bu yıl Joanna Lumley tarafından verilen ve hem #MeToo hem de #TimesUp’ın konuşmasıyla dolu olan BAFTA Ödülleri – Pazar akşamı Royal Albert Hall’da gerçekleşti. Ödüllerin çoğu beklenen kazananlara, The Shape of Water, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri ve Coco’ya gitti.

Her ana film adayı için yorumlayıcı dans sunan Cirque Du Soleil, şaşırtıcı olmayan bir akşam olsa da canlıydı. Guillermo del Toro, En İyi Yönetmen ev sahipliğini aldı Bazıları Sally Hawkins’in Su için bir BAFTA bulabileceğini düşünse de Three Billboards’un Frances McDormand koleksiyonuna bir başka ödül ekledi. Billboards, En İyi İngiliz Filmi ile evine gitti (Amerikan sahnesi ve dökümüne rağmen, yaratıcı ekibi ve İngiltere merkezli yapım şirketleri nitelikli kılıyordu), Yazar / yönetmen Martin McDonagh’ın En İyi Orijinal Senaryosu, Sam Rockwell için En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve genel olarak En İyi Film Film ödülü.

En karanlık saat başı çeken adam Gary Oldman’ın ödüllerle gösterdiği yürüyüş, En İyi Erkek Oyuncu ödülüyle devam ederken, Allison Janney de Tonya’daki destek sırası için başka bir kupa evine indi.

Blade Runner 2049 görüntü yönetmeni Roger Deakins’in çalışmalarıyla ödüllendirildiği (Oscar’lar dinliyor musunuz?) Ve Baby Driver’ın En İyi Kurgu’yı çektiği başka yerlerde, gongların hoş bir karışımı vardı. Ve son olarak, geç kariyerinde büyük bir artış gören Daniel Kaluuya, EE Rising Star Ödülü’nü kazandı; bu kategori halk tarafından oylanan bir kategori.

En İyi Film

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape Of Water

En İyi İngiliz Film Ödülü

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Darkest Hour
The Death Of Stalin
God’s Own Country
Lady Macbeth
Paddington 2

Bir İngiliz Yazar / Yönetmen ya da Yapımcının En İyi Çıkış Filmi Ödülü

I Am Not A Witch – Rungano Nyoni (writer/director), Emily Morgan (Producer) The Ghoul – Gareth Tunley (writer/director/producer), Jack Healy Guttman & Tom Meeten (producers)
Jawbone – Johnny Harris (writer/producer), Thomas Napper (director)
Kingdom Of Us – Lucy Cohen (director)
Lady Macbeth – Alice Birch (writer), William Oldroyd (director), Fodhla Cronin O’Reilly (producer)

En İyi Yabancı Dilde Film Ödülü

The Handmaiden
Elle
First They Killed My Father
Loveless
The Salesman

En İyi Belgesel

I Am Not Your Negro
City Of Ghosts
Icarus
An Inconvenient Sequel
Jane

En İyi Animasyon Filmi

Coco
Loving Vincent
My Life As A Courgette

En İyi Yönetmen

Guillermo Del ToroThe Shape Of Water
Denis Villeneuve, Blade Runner 2049
Luca Guadagnino, Call Me by Your Name
Christopher Nolan, Dunkirk
Martin McDonagh, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Özgün Senaryo

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Get Out
I, Tonya
Lady Bird
The Shape Of Water

En İyi Uyarlama Senaryo

Call Me By Your Name
The Death Of Stalin
Film Stars Don’t Die In Liverpool
Molly’s Game
Paddington 2

En İyi Kadın Oyuncu

Frances McDormandThree Billboards Outside Ebbing, Missouri
Annette Bening, Film Stars Don’t Die In Liverpool
Margot Robbie, I, Tonya
Sally Hawkins, The Shape Of Water
Saoirse Ronan, Lady Bird

En İyi Erkek Oyuncu

Gary OldmanDarkest Hour
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
Daniel Kaluuya, Get Out
Jamie Bell, Film Stars Don’t Die In Liverpool
Timothée Chalamet, Call Me By Your Name

Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu

Allison JanneyI, Tonya
Kristin Scott Thomas, Darkest Hour
Laurie Metcalf, Lady Bird
Lesley Manville, Phantom Thread
Octavia Spencer, The Shape Of Water

Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu

Sam RockwellThree Billboards Outside Ebbing, Missouri
Christopher Plummer, All the Money In The World
Hugh Grant, Paddington 2
Willem Dafoe, The Florida Project
Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Özgün Müzik

The Shape Of Water
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Phantom Thread

En İyi Görüntü Yönetimi

Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape Of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Film Kurgusu

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape Of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yapım Tasarımı

The Shape Of Water
Beauty And The Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk

En İyi Kostüm Tasarımı

Phantom Thread
Beauty And The Beast
Darkest Hour
I, Tonya
The Shape Of Water

En İyi Saç ve Makyaj

Darkest Hour
Blade Runner 2049
I, Tonya
Victoria & Abdul
Wonder

En İyi Ses

Dunkirk
Baby Driver
Blade Runner 2049
The Shape Of Water
Star Wars: The Last Jedi

En İyi Görsel Efekt

Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape Of Water
Star Wars: The Last Jedi
War For The Planet Of The Apes

En İyi Kısa Animasyon

Poles Apart
Have Heart
Mamoon

En İyi Kısa Film

Cowboy Dave
Aamir
A Drowning Man
Work
Wren Boys

90. Akademi Ödülleri Adayları Belli Oldu

90. Akademi Ödülleri Kazananlarını Buldu 4

Yılın en iyilerinin belirlendiği dünyanın en prestijli ödülü olarak kabul gören Akademi Ödülleri adayları belli oldu. Daniel Day-Lewis, son filmi Phantom Thread ile ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında aday oldu. Meryl Streep, The Post ile 21 kez ‘En İyi Kadın Oyuncu’ dalında aday oldu. In The Fade filmiyle ‘En İyi Yabancı Film’ dalında Golden Globe kazanan Fatih Akın maalesef aday olamadı. Tüm adayları aşağıda bulabilirsiniz.

En İyi Film

  • Call Me by Your Name
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Get Out
  • Lady Bird
  • Phantom Thread
  • The Post
  • The Shape of Water
  • Three Billboards outside Ebbing, Missouri

En İyi Yönetmen

  • Christopher Nolan – Dunkirk
  • Jordan Peele – Get Out
  • Greta Gerwig – Lady Bird
  • Paul Thomas Anderson – Phantom Thread
  • Guillermo del Toro – The Shape of Water

En İyi Kadın Oyuncu

  • Sally Hawkins – The Shape of Water
  • Frances McDormand – Three Billboards outside Ebbing, Missouri
  • Margot Robbie – I, Tonya
  • Saoirse Ronan – Lady Bird
  • Meryl Streep – The Post

En İyi Erkek Oyuncu

  • Timothée Chalamet – Call Me by Your Name
  • Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
  • Daniel Kaluuya – Get Out
  • Gary Oldman – Darkest Hour
  • Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq.

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Mary J. Blige – Mudbound
  • Allison Janney – I, Tonya
  • Lesley Manville – Phantom Thread
  • Laurie Metcalf – Lady Bird
  • Octavia Spencer – The Shape of Water

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Willem Dafoe – The Florida Project
  • Woody Harrelson – Three Billboards outside Ebbing, Missouri
  • Richard Jenkins – The Shape of Water
  • Christopher Plummer – All the Money in the World
  • Sam Rockwell – Three Billboards outside Ebbing, Missouri

En İyi Senaryo

  • Emily V. Gordon ve Kumail Nanjiani – The Big Sick
  • Jordan Peele – Get Out
  • Greta Gerwig – Lady Bird
  • Guillermo del Toro ve Vanessa Taylor – The Shape of Water
  • Martin McDonagh – Three Billboards outside Ebbing, Missouri

En İyi Uyarlama Senaryo

  • James Ivory – Call Me by Your Name
  • Scott Neustadter ve Michael H. Weber – The Disaster Artist
  • Scott Frank, James Mangold ve Michael Green – Logan
  • Aaron Sorkin – Molly’s Game
  • Virgil Williams ve Dee Rees- Mudbound

En İyi Animasyon Filmi

  • The Boss Baby
  • The Breadwinner
  • Coco
  • Ferdinand
  • Loving Vincent

En İyi Görüntü Yönetmeni(Sinematografi)

  • Roger A. Deakins – Blade Runner 2049
  • Bruno Delbonnel – Darkest Hour
  • Hoyte van Hoytema – Dunkirk
  • Rachel Morrison – Mudbound
  • Dan Laustsen – The Shape of Water

En İyi Kostüm Tasarımı

  • Beauty and the Beast
  • Darkest Hour
  • Phantom Thread
  • The Shape of Water
  • Victoria & Abdul

En İyi Belgesel

  • Abacus: Small Enough to Jail
  • Faces Places
  • Icarus
  • Last Men in Aleppo
  • Strong Island

En İyi Kısa Konulu Belgesel

  • Edith+Eddie
  • Heaven Is a Traffic Jam on the 405
  • Heroin
  • Knife Skills
  • Traffic Stop

En İyi Film Kurgusu

  • Baby Driver
  • Dunkirk
  • I, Tonya
  • The Shape of Water
  • Three Billboards outside Ebbing, Missouri

Yabancı Dilde En İyi Film

  • A Fantastic Woman
  • The Insult
  • Loveless
  • On Body and Soul
  • The Square

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

  • Kazuhiro Tsuji, David Malinowski ve Lucy Sibbick – Darkest Hour
  • Daniel Phillips ve Lou Sheppard – Victoria & Abdul
  • Arjen Tuiten – Wonder

En İyi Film Müziği

  • Dunkirk
  • Phantom Thread
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi
  • Three Billboards outside Ebbing, Missouri

En İyi Şarkı

  • Mighty River – Mudbound
  • Mystery Of Love – Call Me by Your Name
  • Remember Me – Coco
  • Stand Up For Something – Marshall
  • This Is Me – The Greatest Showman

En İyi Yapım Tasarımı

  • Beauty and the Beast
  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • The Shape of Water

En İyi Kısa Animasyon Filmi

  • Dear Basketball
  • Garden Party
  • Lou
  • Negative Space
  • Revolting Rhymes

En İyi Kısa Film

  • DeKalb Elementary
  • The Eleven O’Clock
  • My Nephew Emmett
  • The Silent Child
  • Watu Wote/All of Us

En İyi Ses Kurgusu

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi

En İyi Ses Miksajı

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • Shape of Water
  • Star Wars: Last Jedi

En İyi Görsel Efekt

  • Blade Runner 2049
  • Guardians of the Galaxy Vol. 2
  • Kong: Skull Island
  • Star Wars: The Last Jedi
  • War for the Planet of the Apes

SAG Ödülleri 2018 Kazananları Belli Oldu

90. Akademi Ödülleri Kazananlarını Buldu 6

Bildiğiniz üzere ödül sezonu açıldı. Yılın en iyileri belli olmaya başladı. Oscar’a az bir süre kala dün gece düzenlenen SAG(Ekran Oyuncuları Birliği) ödülleri kazananlarını buldu. Morgan Freeman yaşam boyu başarı ödülüne layık görüldüğü ödül töreninde kazananların tam listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Sinema Ödülleri:

En İyi Erkek Oyuncu

Gary Oldman, Darkest Hour(Kazanan)

Timothée Chalamet, Call Me By Your Name

James Franco, The Disaster Artist

Daniel Kaluuya, Get Out

Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

En İyi Kadın Oyuncu

Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri(Kazanan)

Judi Dench, Victoria & Abdul

Sally Hawkins, The Shape of Water

Margot Robbie, I, Tonya

Saoirse Ronan, Lady Bird

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri(Kazanan)

Steve Carell, Battle of the Sexes

Willem Dafoe, The Florida Project

Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Richard Jenkins, The Shape of Water

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Allison Janney, I, Tonya(Kazanan)

Mary J. Blige, Mudbound

Hong Chau, Downsizing

Holly Hunter, The Big Sick

Laurie Metcalf, Lady Bird

En İyi Oyuncu Kadrosu

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri — Abbie Cornish, Peter Dinklage, Woody Harrelson, John Hawkes, Lucas Hedges, Željko Ivanek, Caleb Landry Jones, Frances McDormand, Clarke Peters, Sam Rockwell, Samara Weaving(Kazanan)

The Big Sick — Adeel Akhtar, Holly Hunter, Zoe Kazan, Anupam Kher, Kumail Nanjiani, Ray Romano, Zenobia Shroff

Get Out — Caleb Landry Jones, Daniel Kaluuya, Catherine Keener, Stephen Root, Lakeith Stanfield, Bradley Whitford, Allison Williams

Lady Bird — Timothée Chalamet, Beanie Feldstein, Lucas Hedges, Tracy Letts, Stephen McKinley Henderson, Laurie Metcalf, Jordan Rodrigues, Saoirse Ronan, Odeya Rush, Marielle Scott, Lois Smith

Mudbound — Jonathan Banks, Mary J. Blige, Jason Clarke, Garrett Hedlund, Jason Mitchell, Rob Morgan, Carey Mulligan

TV Dizileri:

Mini Dizi veya Filmlerde En İyi Erkek Oyuncu:

Alexander Skarsgard, Big Little Lies(Kazanan)

Benedict Cumberbatch, Sherlock: The Lying Detective

Jeff Daniels, Godless

Robert De Niro, Wizard of Lies

Geoffrey Rush, Genius

Mini Dizi veya Filmlerde En İyi Kadın Oyuncu:

Nicole Kidman, Big Little Lies(Kazanan)

Laura Dern, Big Little Lies

Jessica Lange, Feud

Susan Sarandon, Feud

Reese Witherspoon, Big Little Lies

En İyi Erkek Oyuncu(Drama)

Sterling K. Brown, This Is Us(Kazanan)

Jason Bateman, Ozark

Peter Dinklage, Game of Thrones

David Harbour, Stranger Things

Bob Odenkirk, Better Call Saul

En İyi Kadın Oyuncu(Drama)

Claire Foy, The Crown(Kazanan)

Millie Bobby Brown, Stranger Things

Laura Linney, Ozark

Elisabeth Moss, The Handmaid’s Tale

Robin Wright, House of Cards

En İyi Erkek Oyuncu(Komedi)

William H. Macy, Shameless(Kazanan)

Anthony Anderson, Black-ish

Aziz Ansari, Master of None

Larry David, Curb Your Enthusiasm

Sean Hayes, Will & Grace

Marc Maron, GLOW

En İyi Kadın Oyuncu(Komedi)

Julia Louis-Dreyfus, Veep(Kazanan)

Uzo Aduba, Orange Is The New Black

Alison Brie, GLOW

Jane Fonda, Grace and Frankie

Lily Tomlin, Grace and Frankie

via[Independent]

Golden Globe 2018 Kazananları Belli Oldu

90. Akademi Ödülleri Kazananlarını Buldu 8

Bu senenin en iyileri en iyileri belli olmaya başladı. Dün gece düzenlenen Altın Küre(Golden Globe) ile ödüller dağıtıldı. Bu prestijli ödülde Türk asıllı Alman yönetmen Fatih Akın, In The Fade filmi ile ‘En İyi Yabancı Film’ kategorisinde ödül kazandı. Diğer kazananlar ise şöyle.

En İyi Film – Drama

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri(Kazanan)
  • Call Me by Your Name
  • Dunkirk
  • The Post
  • The Shape of Water

En İyi Film – Komedi ya da Müzikal

  • Lady Bird(Kazanan)
  • The Disaster Artist
  • Get Out
  • The Greatest Showman
  • I, Tonya

En İyi Erkek Oyuncu – Drama

  • Gary Oldman, “Darkest Hour”(Kazanan)
  • Timothée Chalamet, “Call Me by Your Name”
  • Daniel Day-Lewis, “Phantom Thread”
  • Tom Hanks, “The Post”
  • Denzel Washington, “Roman J. Israel, Esq.”

En İyi Kadın Oyuncu – Drama

  • Frances McDormand, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”(Kazanan)
  • Jessica Chastain, “Molly’s Game”
  • Sally Hawkins, “The Shape of Water”
  • Meryl Streep, “The Post”
  • Michelle Williams, “All the Money in the World”

En İyi Erkek Oyuncu – Komedi ya da Müzikal

  • James Franco, “The Disaster Artist”(Kazanan)
  • Steve Carell, “Battle of the Sexes”
  • Ansel Elgort, “Baby Driver”
  • Hugh Jackman, “The Greatest Showman”
  • Daniel Kaluuya, “Get Out”

En İyi Kadın Oyuncu – Komedi ya da Müzikal

  • Saoirse Ronan, “Lady Bird”(Kazanan)
  • Judi Dench, “Victoria & Abdul”
  • Helen Mirren, “The Leisure Seeker”
  • Margot Robbie, “I, Tonya”
  • Emma Stone, “Battle of the Sexes”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Sam Rockwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”(Kazanan)
  • Willem Dafoe, “The Florida Project”
  • Armie Hammer, “Call Me by Your Name”
  • Richard Jenkins, “The Shape of Water”
  • Christopher Plummer, “All the Money in the World”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Allison Janney, “I, Tonya”(Kazanan)
  • Mary J. Blige, “Mudbound”
  • Hong Chau, “Downsizing”
  • Laurie Metcalf, “Lady Bird”
  • Octavia Spencer, “The Shape of Water”

En İyi Yönetmen

  • Guillermo del Toro, “The Shape of Water”(Kazanan)
  • Martin McDonagh, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
  • Christopher Nolan, “Dunkirk”
  • Ridley Scott, “All The Money in the World”
  • Steven Spielberg, “The Post”

En İyi Senaryo

  • Martin McDonagh, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”(Kazanan)
  • Guillermo Del Toro, Vanessa Taylor, “The Shape of Water”
  • Greta Gerwig, “Lady Bird”
  • Liz Hannah, Josh Singer, “The Post”
  • Aaron Sorkin, “Molly’s Game”

En İyi Dizi – Drama

  • The Handmaid’s Tale(Kazanan)
  • The Crown
  • Game of Thrones
  • Stranger Things
  • This is Us

En İyi Dizi- Komedi

  • The Marvelous Mrs. Maisel(Kazanan)
  • Black-ish
  • Master of None
  • SMILF
  • Will & Grace

En İyi Erkek Oyuncu – Drama

  • Sterling K. Brown, “This is Us”(Kazanan)
  • Jason Bateman, “Ozark”
  • Freddie Highmore, “The Good Doctor”
  • Bob Odenkirk, “Better Call Saul”
  • Liev Schreiber, “Ray Donovan”

En İyi Kadın Oyuncu – Drama

  • Elisabeth Moss, “The Handmaid’s Tale”(Kazanan)
  • Caitriona Balfe, “Outlander”
  • Claire Foy, “The Crown”
  • Maggie Gyllenhaal, “The Deuce”
  • Katherine Langford, “13 Reasons Why”

En İyi Erkek Oyuncu – Komedi ya da Müzikal

  • Aziz Ansari, “Master of None”(Kazanan)
  • Anthony Anderson, “Black-ish”
  • Kevin Bacon, “I Love Dick”
  • William H. Macy, “Shameless”
  • Eric McCormack, “Will and Grace”

En İyi Kadın Oyuncu – Komedi ya da Müzikal

  • Rachel Brosnahan, “The Marvelous Mrs. Maisel”(Kazanan)
  • Pamela Adlon, “Better Things”
  • Alison Brie, “Glow”
  • Issa Rae, “Insecure”
  • Frankie Shaw, “SMILF”

En İyi Mini Dizi ya da Televizyon Filmi

  • “Big Little Lies”(Kazanan)
  • “Fargo”
  • “Feud: Bette and Joan”
  • “The Sinner”
  • “Top of the Lake: China Girl”

En İyi Erkek Oyuncu – Mini Dizi ya da Televizyon Filmi

  • Ewan McGregor, “Fargo”(Kazanan)
  • Robert De Niro, “The Wizard of Lies”
  • Jude Law, “The Young Pope”
  • Kyle MacLachlan, “Twin Peaks”
  • Geoffrey Rush, “Genius”

En İyi Kadın Oyuncu – Mini Dizi ya da Televizyon Filmi

  • Nicole Kidman, “Big Little Lies”(Kazanan)
  • Jessica Biel, “The Sinner”
  • Jessica Lange, “Feud: Bette and Joan”
  • Susan Sarandon, “Feud: Bette and Joan”
  • Reese Witherspoon, “Big Little Lies”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Mini Dizi ya da Televizyon Filmi

  • Alexander Skarsgard, “Big Little Lies”(Kazanan)
  • David Harbour, “Stranger Things”
  • Alfred Molina, “Feud”
  • Christian Slater, “Mr. Robot”
  • David Thewlis, “Fargo”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Mini Dizi ya ad Televizyon Filmi

  • Laura Dern, “Big Little Lies”(Kazanan)
  • Ann Dowd, “The Handmaid’s Tale”
  • Chrissy Metz, “This is Us”
  • Michelle Pfeiffer, “The Wizard of Lies”
  • Shailene Woodley, “Big Little Lies”

En İyi Animasyon Filmi

  • Coco(Kazanan)
  • The Boss Baby
  • The Breadwinner
  • Ferdinand
  • Loving Vincent

via[Golden Globes]

2017’de En Çok Gişe Yapan Filmler

90. Akademi Ödülleri Kazananlarını Buldu 10

Bir yılın daha sonuna geldik. Bu yılda iyisiyle kötüsüyle filmler izledik. Bu yazımızda hangi film iyiydi veya hangi film kötüydü değilde filmlerin gişe hasılatlarına bir göz atacağız.

1 Beauty and the Beast – $1,263 Milyar
2 The Fate of the Furious – $1,235 Milyar
3 Despicable Me 3 – $1,033 Milyar
4 Spider-Man: Homecoming – $880.2 Milyon
5 Wolf Warrior 2 – $870.3 Milyon
6 Guardians of the Galaxy Vol. 2 – $863.7 Milyon
7 Thor: Ragnarok – $846.1 Milyon
8 Wonder Woman – $821.8 Milyon
10 Star Wars: The Last Jedi – $815.8 Milyon
9 Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales – $794.9 Milyon
11 It – $698.1 Milyon
12 Justice League – $647.1 Milyon
13 Logan – $616.8 Milyon
14 Transformers: The Last Knight – $605.4 Milyon
15 Kong: Skull Island – $566.7 Milyon
16 Dunkirk – $525.2 Milyon
17 The Boss Baby – $498.9 Milyon
18 Coco – $497.0 Milyon
19 War for the Planet of the Apes – $490.7 Milyon
20 The Mummy – $409.1 Milyon

Bu liste içerisinde en hayal kırıklığına uğratan film Justice League oldu. Filmin yaklaşık $300-$350 Milyon bütçeyle çekildiği ve $100 Milyon kadar da reklam çalışmalarına ayrıldığı söyleniyor. Fakat Wonder Woman solo filmi origin hikayeleri anlatan filmler arasında Amerika’da en çok hasılat elde eden film oldu. Logan ve It filmleri de bütçelerine göre çok iyi bir hasılat ile 2017’yi geride bıraktı.

Sizce hangi film daha çok hasılatı hangi film ise daha az hasılatı hak ediyordu?

via[Box Office Mojo]

Bu Yılın Altın Küre Ödülleri Adayları Belli Oldu

90. Akademi Ödülleri Kazananlarını Buldu 12

Yavaş yavaş 2017’nin en iyileri belli olmaya başlıyor. Bildiğiniz üzere Emmy, Golden Globe, Oscar ve bir çok prestijli ödül dağıtılmaya başladı. Daha Oscar’a bir kaç ay var fakat onun kadar prestijli olan Altın Küre yani Golden Globe adayları belli oldu. Sinema filmlerinde adaylar Şöyle:

En İyi Film – Drama

  • Call Me by Your Name
  • Dunkirk
  • The Post
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Film – Komedi ya da Müzikal

  • The Disaster Artist
  • Get Out
  • The Greatest Showman
  • I, Tonya
  • Lady Bird

En İyi Erkek Oyuncu – Drama

  • Timothée Chalamet, “Call Me by Your Name”
  • Daniel Day-Lewis, “Phantom Thread”
  • Tom Hanks, “The Post”
  • Gary Oldman, “Darkest Hour”
  • Denzel Washington, “Roman J. Israel, Esq.”

En İyi Kadın Oyuncu – Drama

  • Jessica Chastain, “Molly’s Game”
  • Sally Hawkins, “The Shape of Water”
  • Frances McDormand, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
  • Meryl Streep, “The Post”
  • Michelle Williams, “All the Money in the World”

En İyi Erkek Oyuncu – Komedi ya da Müzikal

  • Steve Carell, “Battle of the Sexes”
  • Ansel Elgort, “Baby Driver”
  • James Franco, “The Disaster Artist”
  • Hugh Jackman, “The Greatest Showman”
  • Daniel Kaluuya, “Get Out”

En İyi Kadın Oyuncu – Komedi ya da Müzikal

  • Judi Dench, “Victoria & Abdul”
  • Helen Mirren, “The Leisure Seeker”
  • Margot Robbie, “I, Tonya”
  • Saoirse Ronan, “Lady Bird”
  • Emma Stone, “Battle of the Sexes”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Willem Dafoe, “The Florida Project”
  • Armie Hammer, “Call Me by Your Name”
  • Richard Jenkins, “The Shape of Water”
  • Christopher Plummer, “All the Money in the World”
  • Sam Rockwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Mary J. Blige, “Mudbound”
  • Hong Chau, “Downsizing”
  • Allison Janney, “I, Tonya”
  • Laurie Metcalf, “Lady Bird”
  • Octavia Spencer, “The Shape of Water”

En İyi Animasyon Filmi

  • The Boss Baby
  • The Breadwinner
  • Coco
  • Ferdinand
  • Loving Vincent

En İyi Yönetmen

  • Guillermo del Toro, “The Shape of Water”
  • Martin McDonagh, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
  • Christopher Nolan, “Dunkirk”
  • Ridley Scott, “All The Money in the World”
  • Steven Spielberg, “The Post”

En İyi Senaryo

  • Guillermo Del Toro, Vanessa Taylor, “The Shape of Water”
  • Greta Gerwig, “Lady Bird”
  • Liz Hannah, Josh Singer, “The Post”
  • Martin McDonagh, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
  • Aaron Sorkin, “Molly’s Game”

En İyi Dizi – Drama

  • The Crown
  • Game of Thrones
  • The Handmaid’s Tale
  • Stranger Things
  • This is Us

Dizilerde ise adaylar şöyle;

En İyi Dizi- Komedi

  • Black-ish
  • The Marvelous Mrs. Maisel
  • Master of None
  • SMILF
  • Will & Grace

En İyi Erkek Oyuncu – Drama

  • Jason Bateman, “Ozark”
  • Sterling K. Brown, “This is Us”
  • Freddie Highmore, “The Good Doctor”
  • Bob Odenkirk, “Better Call Saul”
  • Liev Schreiber, “Ray Donovan”

En İyi Kadın Oyuncu – Drama

  • Caitriona Balfe, “Outlander”
  • Claire Foy, “The Crown”
  • Maggie Gyllenhaal, “The Deuce”
  • Katherine Langford, “13 Reasons Why”
  • Elisabeth Moss, “The Handmaid’s Tale”

En İyi Erkek Oyuncu – Komedi ya da Müzikal

  • Anthony Anderson, “Black-ish”
  • Aziz Ansari, “Master of None”
  • Kevin Bacon, “I Love Dick”
  • William H. Macy, “Shameless”
  • Eric McCormack, “Will and Grace”

En İyi Kadın Oyuncu – Komedi ya da Müzikal

  • Pamela Adlon, “Better Things”
  • Alison Brie, “Glow”
  • Rachel Brosnahan, “The Marvelous Mrs. Maisel”
  • Issa Rae, “Insecure”
  • Frankie Shaw, “SMILF”

En İyi Mini Dizi ya da Televizyon Filmi

  • “Big Little Lies”
  • “Fargo”
  • “Feud: Bette and Joan”
  • “The Sinner”
  • “Top of the Lake: China Girl”

En İyi Erkek Oyuncu – Mini Dizi ya da Televizyon Filmi

  • Robert De Niro, “The Wizard of Lies”
  • Jude Law, “The Young Pope”
  • Kyle MacLachlan, “Twin Peaks”
  • Ewan McGregor, “Fargo”
  • Geoffrey Rush, “Genius”

En İyi Kadın Oyuncu – Mini Dizi ya da Televizyon Filmi

  • Jessica Biel, “The Sinner”
  • Nicole Kidman, “Big Little Lies”
  • Jessica Lange, “Feud: Bette and Joan”
  • Susan Sarandon, “Feud: Bette and Joan”
  • Reese Witherspoon, “Big Little Lies”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Mini Dizi ya da Televizyon Filmi

  • David Harbour, “Stranger Things”
  • Alfred Molina, “Feud”
  • Christian Slater, “Mr. Robot”
  • Alexander Skarsgard, “Big Little Lies”
  • David Thewlis, “Fargo”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Mini Dizi ya ad Televizyon Filmi

  • Laura Dern, “Big Little Lies”
  • Ann Dowd, “The Handmaid’s Tale”
  • Chrissy Metz, “This is Us”
  • Michelle Pfeiffer, “The Wizard of Lies”
  • Shailene Woodley, “Big Little Lies”

via[Variety]

 

Emmy Ödülleri 2017 Kazananlarını Buldu

90. Akademi Ödülleri Kazananlarını Buldu 14

Dizilerin Oscar’ı olarak görülen Emmy Ödül Töreni geçtiğimiz gece yapıldı. Her sene ödül törenine damga vuran Game Of Thrones, maalesef dizinin geç yayınlanmaya başlamasından dolayı herhangi bir dalda aday gösterilemedi. Geceye damga vuran 6 ödül ile drama dizisi olan The Handmaid’s Tale oldu. Geçtiğimiz yılın en sevilen dizilerinden olan Westworld bir çok dalda aday olsa da kayda değer bir ödül almadı. Kazananların tam listesi ise şöyle.

En İyi Drama Dizisi

The Handmaid’s Tale (Kazanan)
Better Call Saul
The Crown
House of Cards
Stranger Things
This Is Us
Westworld

En İyi Komedi Dizisi

Veep (Kazanan)
Atlanta
Black-ish
Master of None
Modern Family
Silicon Valley
Unbreakable Kimmy Schmidt

En İyi Mini Dizi

Big Little Lies (Kazanan)
Fargo
Feud: Bette and Joan
Genius
The Night Of

En İyi Kadın Başrol Oyuncusu(Drama)

Elisabeth Moss, The Handmaid’s Tale (Kazanan)
Viola Davis, How to Get Away With Murder
Claire Foy, The Crown
Keri Russell, The Americans
Evan Rachel Wood, Westworld
Robin Wright, House of Cards

En İyi Erkek Başrol Oyuncusu(Drama)

Sterling K. Brown, This Is Us (Kazanan)
Anthony Hopkins, Westworld
Bob Odenkirk, Better Call Saul
Matthew Rhys, The Americans
Liev Schreiber, Ray Donovan
Kevin Spacey, House of Cards
Milo Ventimiglia, This Is Us

En İyi Kadın Başrol Oyuncusu(Komedi)

Julia Louis-Dreyfus, Veep (Kazanan)
Pamela Adlon, Better Things
Jane Fonda, Grace and Frankie
Allison Janney, Mom
Ellie Kemper, Unbreakable Kimmy Schmidt
Tracee Ellis Ross, Black-ish
Lily Tomlin, Grace and Frankie

En İyi Erkek Başrol Oyuncusu(Komedi)

Donald Glover, Atlanta (Kazanan)
Anthony Anderson, Black-ish
Aziz Ansari, Master of None
Zach Galifianakis, Baskets
William H. Macy, Shameless
Jeffrey Tambor, Transparent

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu(Drama)

Ann Dowd, The Handmaid’s Tale (Kazanan)
Uzo Aduba, Orange Is the New Black
Millie Bobby Brown, Stranger Things
Chrissy Metz, This Is Us
Thandie Newton, Westworld
Samira Wiley, The Handmaid’s Tal

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu(Drama)

John Lithgow, The Crown (Komedi)
Jonathan Banks, Better Call Saul
Ron Cephas Jones, This Is Us
David Harbour, Stranger Things
Michael Kelly, House of Cards
Mandy Patinkin, Homeland
Jeffrey Wright, Westworld

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu(Komedi)

Kate McKinnon, Saturday Night Live (Kazanan)
Vanessa Bayer, Saturday Night Live
Anna Chlumsky, Veep
Kathryn Hahn, Transparent
Leslie Jones, Saturday Night Live
Judith Light, Transparent

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu(Komedi)

Alec Baldwin, Saturday Night Live (Kazanan)
Louie Anderson, Baskets
Tituss Burgess, Unbreakable Kimmy Schmidt
Ty Burrell, Modern Family
Tony Hale, Veep
Matt Walsh, Veep

En İyi Yönetmen(Drama)

Reed Morano, The Handmaid’s Tale (Kazanan)
Vince Gilligan, Better Call Saul
Stephen Daldry, The Crown
Kate Dennis, The Handmaid’s Tale
Lesli Linka Glatter, Homeland
The Duffer Brothers, Stranger Things
Jonathan Nolan, Westworld

En İyi Yönetmen(Komedi)

Donald Glover, Atlanta (Kazanan)
Jamie Babbit, Silicon Valley
Morgan Sackett, Veep
David Mandel, Veep
Dale Stern, Veep

En İyi Senaryo(Drama)

Bruce Miller, The Handmaid’s Tale (Kazanan)
Joel Fields, Joe Weisberg, The Americans
Gordon Smith, Better Call Saul
Peter Morgan, The Crown
The Duffer Brothers, Stranger Things
Lisa Joy, Jonathan Nolan, Westworld

En İyi Senaryo(Komedi)

Aziz Ansari, Lena Waithe, Master of None (Kazanan)
Donald Glover, Atlanta
Stephen Glover, Atlanta
Alec Berg, Silicon Valley
Billy Kimball, Veep
David Mandel, Veep

via[EW]