2017’ye Kadın Oyuncular Damgasını Vurdu

Hollywood’da kadın ve erkek oyuncular arasında bir eşitsizlik var. Her ne kadar bir çok mükemmel kadın oyuncu olsa da yapımcılar çoğunlukla erkek oyunculara ağırlık veriyordu. Tabi bu durum maaş dağılımlarında da büyük bir ölçüde görünüyordu. Fakat bu seneki gişe hasılatlarına baktığımızda en yüksek hasılat eden filmler arasında bu biraz daha dengelenmiş gibi gözüküyor.

Öncelikle Beauty and the Beast’den başlayalım. Başrolunde Emma Watson’ın bulunduğu film 2017’nin en yüksek hasılat eden film konumunda. İkinci sırada ise The Last Jedi bulunuyor. Film gireli vizyona gireli daha bir ay olmadı fakat şimdiden $1 Milyar hasılatı geride bıraktı. Filmin başrolunde bizim filmde en sevdiğimiz karakterlerden biri olan Rey’i canlarıdan Daisy Ridley bulunuyor. Aynı zamanda çıkan bu yeni üçlemenin merkezinde de Rey var. Diğer bir film ise bu senenin başarılı süper kahraman filmlerinden biri olan Wonder Woman bulunuyor. Gal Gadot’un başrolunde bulunduğu film gişede süper kahraman originini anlatan filmler arasında birinci sırada bulunuyor.

Tabi hal böyle olunca bizde sinemalarda daha fazla kadın karakter görmeyi bekliyoruz. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

via[MovieWeb]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: