Anasayfa > 2017 En İyiler > 90. Akademi Ödülleri Adayları Belli Oldu

90. Akademi Ödülleri Adayları Belli Oldu

Yılın en iyilerinin belirlendiği dünyanın en prestijli ödülü olarak kabul gören Akademi Ödülleri adayları belli oldu. Daniel Day-Lewis, son filmi Phantom Thread ile ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında aday oldu. Meryl Streep, The Post ile 21 kez ‘En İyi Kadın Oyuncu’ dalında aday oldu. In The Fade filmiyle ‘En İyi Yabancı Film’ dalında Golden Globe kazanan Fatih Akın maalesef aday olamadı. Tüm adayları aşağıda bulabilirsiniz.

En İyi Film

  • Call Me by Your Name
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Get Out
  • Lady Bird
  • Phantom Thread
  • The Post
  • The Shape of Water
  • Three Billboards outside Ebbing, Missouri

En İyi Yönetmen

  • Christopher Nolan – Dunkirk
  • Jordan Peele – Get Out
  • Greta Gerwig – Lady Bird
  • Paul Thomas Anderson – Phantom Thread
  • Guillermo del Toro – The Shape of Water

En İyi Kadın Oyuncu

  • Sally Hawkins – The Shape of Water
  • Frances McDormand – Three Billboards outside Ebbing, Missouri
  • Margot Robbie – I, Tonya
  • Saoirse Ronan – Lady Bird
  • Meryl Streep – The Post

En İyi Erkek Oyuncu

  • Timothée Chalamet – Call Me by Your Name
  • Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
  • Daniel Kaluuya – Get Out
  • Gary Oldman – Darkest Hour
  • Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq.

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Mary J. Blige – Mudbound
  • Allison Janney – I, Tonya
  • Lesley Manville – Phantom Thread
  • Laurie Metcalf – Lady Bird
  • Octavia Spencer – The Shape of Water

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Willem Dafoe – The Florida Project
  • Woody Harrelson – Three Billboards outside Ebbing, Missouri
  • Richard Jenkins – The Shape of Water
  • Christopher Plummer – All the Money in the World
  • Sam Rockwell – Three Billboards outside Ebbing, Missouri

En İyi Senaryo

  • Emily V. Gordon ve Kumail Nanjiani – The Big Sick
  • Jordan Peele – Get Out
  • Greta Gerwig – Lady Bird
  • Guillermo del Toro ve Vanessa Taylor – The Shape of Water
  • Martin McDonagh – Three Billboards outside Ebbing, Missouri

En İyi Uyarlama Senaryo

  • James Ivory – Call Me by Your Name
  • Scott Neustadter ve Michael H. Weber – The Disaster Artist
  • Scott Frank, James Mangold ve Michael Green – Logan
  • Aaron Sorkin – Molly’s Game
  • Virgil Williams ve Dee Rees- Mudbound

En İyi Animasyon Filmi

  • The Boss Baby
  • The Breadwinner
  • Coco
  • Ferdinand
  • Loving Vincent

En İyi Görüntü Yönetmeni(Sinematografi)

  • Roger A. Deakins – Blade Runner 2049
  • Bruno Delbonnel – Darkest Hour
  • Hoyte van Hoytema – Dunkirk
  • Rachel Morrison – Mudbound
  • Dan Laustsen – The Shape of Water

En İyi Kostüm Tasarımı

  • Beauty and the Beast
  • Darkest Hour
  • Phantom Thread
  • The Shape of Water
  • Victoria & Abdul

En İyi Belgesel

  • Abacus: Small Enough to Jail
  • Faces Places
  • Icarus
  • Last Men in Aleppo
  • Strong Island

En İyi Kısa Konulu Belgesel

  • Edith+Eddie
  • Heaven Is a Traffic Jam on the 405
  • Heroin
  • Knife Skills
  • Traffic Stop

En İyi Film Kurgusu

  • Baby Driver
  • Dunkirk
  • I, Tonya
  • The Shape of Water
  • Three Billboards outside Ebbing, Missouri

Yabancı Dilde En İyi Film

  • A Fantastic Woman
  • The Insult
  • Loveless
  • On Body and Soul
  • The Square

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

  • Kazuhiro Tsuji, David Malinowski ve Lucy Sibbick – Darkest Hour
  • Daniel Phillips ve Lou Sheppard – Victoria & Abdul
  • Arjen Tuiten – Wonder

En İyi Film Müziği

  • Dunkirk
  • Phantom Thread
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi
  • Three Billboards outside Ebbing, Missouri

En İyi Şarkı

  • Mighty River – Mudbound
  • Mystery Of Love – Call Me by Your Name
  • Remember Me – Coco
  • Stand Up For Something – Marshall
  • This Is Me – The Greatest Showman

En İyi Yapım Tasarımı

  • Beauty and the Beast
  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • The Shape of Water

En İyi Kısa Animasyon Filmi

  • Dear Basketball
  • Garden Party
  • Lou
  • Negative Space
  • Revolting Rhymes

En İyi Kısa Film

  • DeKalb Elementary
  • The Eleven O’Clock
  • My Nephew Emmett
  • The Silent Child
  • Watu Wote/All of Us

En İyi Ses Kurgusu

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi

En İyi Ses Miksajı

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • Shape of Water
  • Star Wars: Last Jedi

En İyi Görsel Efekt

  • Blade Runner 2049
  • Guardians of the Galaxy Vol. 2
  • Kong: Skull Island
  • Star Wars: The Last Jedi
  • War for the Planet of the Apes

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.