Anasayfa > 2017 En İyiler > 90. Akademi Ödülleri Kazananlarını Buldu

90. Akademi Ödülleri Kazananlarını Buldu

Akademi Ödülleri saatler önce sahiplerini buldu. Yılın en iyilerinin belirlendiği ödül töreninde kazananlar şöyle;

En İyi Film
  • The Shape of Water(Kazanan)
  • Call Me by Your Name
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Get Out
  • Lady Bird
  • Phantom Thread
  • The Post
  • Three Billboards outside Ebbing, Missouri
En İyi Yönetmen
  • Guillermo del Toro – The Shape of Water(Kazanan)
  • Christopher Nolan – Dunkirk
  • Jordan Peele – Get Out
  • Greta Gerwig – Lady Bird
  • Paul Thomas Anderson – Phantom Thread
En İyi Kadın Oyuncu
  • Frances McDormand – Three Billboards outside Ebbing, Missouri(Kazanan)
  • Sally Hawkins – The Shape of Water
  • Margot Robbie – I, Tonya
  • Saoirse Ronan – Lady Bird
  • Meryl Streep – The Post
En İyi Erkek Oyuncu
  • Gary Oldman – Darkest Hour(Kazanan)
  • Timothée Chalamet – Call Me by Your Name
  • Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
  • Daniel Kaluuya – Get Out
  • Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq.
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
  • Allison Janney – I, Tonya(Kazanan)
  • Mary J. Blige – Mudbound
  • Lesley Manville – Phantom Thread
  • Laurie Metcalf – Lady Bird
  • Octavia Spencer – The Shape of Water
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
  • Sam Rockwell – Three Billboards outside Ebbing, Missouri(Kazanan)
  • Willem Dafoe – The Florida Project
  • Woody Harrelson – Three Billboards outside Ebbing, Missouri
  • Richard Jenkins – The Shape of Water
  • Christopher Plummer – All the Money in the World
En İyi Senaryo
  • Jordan Peele – Get Out(Kazanan)
  • Emily V. Gordon ve Kumail Nanjiani – The Big Sick
  • Greta Gerwig – Lady Bird
  • Guillermo del Toro ve Vanessa Taylor – The Shape of Water
  • Martin McDonagh – Three Billboards outside Ebbing, Missouri
En İyi Uyarlama Senaryo
  • James Ivory – Call Me by Your Name(Kazanan)
  • Scott Neustadter ve Michael H. Weber – The Disaster Artist
  • Scott Frank, James Mangold ve Michael Green – Logan
  • Aaron Sorkin – Molly’s Game
  • Virgil Williams ve Dee Rees- Mudbound
En İyi Animasyon Filmi
  • Coco(Kazanan)
  • The Boss Baby
  • The Breadwinner
  • Ferdinand
  • Loving Vincent
En İyi Görüntü Yönetmeni(Sinematografi)
  • Roger A. Deakins – Blade Runner 2049(Kazanan)
  • Bruno Delbonnel – Darkest Hour
  • Hoyte van Hoytema – Dunkirk
  • Rachel Morrison – Mudbound
  • Dan Laustsen – The Shape of Water
En İyi Kostüm Tasarımı
  • Phantom Thread(Kazanan)
  • Beauty and the Beast
  • Darkest Hour
  • The Shape of Water
  • Victoria & Abdul
En İyi Belgesel
  • Icarus(Kazanan)
  • Abacus: Small Enough to Jail
  • Faces Places
  • Last Men in Aleppo
  • Strong Island
En İyi Kısa Konulu Belgesel
  • Heaven Is a Traffic Jam on the 405(Kazanan)
  • Edith+Eddie
  • Heroin
  • Knife Skills
  • Traffic Stop
En İyi Film Kurgusu
  • Dunkirk(Kazanan)
  • Baby Driver
  • I, Tonya
  • The Shape of Water
  • Three Billboards outside Ebbing, Missouri
Yabancı Dilde En İyi Film
  • A Fantastic Woman(Kazanan)
  • The Insult
  • Loveless
  • On Body and Soul
  • The Square
En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı
  • Kazuhiro Tsuji, David Malinowski ve Lucy Sibbick – Darkest Hour(Kazanan)
  • Daniel Phillips ve Lou Sheppard – Victoria & Abdul
  • Arjen Tuiten – Wonder
En İyi Film Müziği
  • The Shape of Water(Kazanan)
  • Dunkirk
  • Phantom Thread
  • Star Wars: The Last Jedi
  • Three Billboards outside Ebbing, Missouri
En İyi Şarkı
  • Remember Me – Coco(Kazanan)
  • Mighty River – Mudbound
  • Mystery Of Love – Call Me by Your Name
  • Stand Up For Something – Marshall
  • This Is Me – The Greatest Showman
En İyi Yapım Tasarımı
  • The Shape of Water(Kazanan)
  • Beauty and the Beast
  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
En İyi Kısa Animasyon Filmi
  • Dear Basketball(Kazanan)
  • Garden Party
  • Lou
  • Negative Space
  • Revolting Rhymes
En İyi Kısa Film
  • The Silent Child(Kazanan)
  • DeKalb Elementary
  • The Eleven O’Clock
  • My Nephew Emmett
  • Watu Wote/All of Us
En İyi Ses Kurgusu
  • Dunkirk(Kazanan)
  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi
En İyi Ses Miksajı
  • Dunkirk(Kazanan)
  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Shape of Water
  • Star Wars: Last Jedi
En İyi Görsel Efekt
  • Blade Runner 2049(Kazanan)
  • Guardians of the Galaxy Vol. 2
  • Kong: Skull Island
  • Star Wars: The Last Jedi
  • War for the Planet of the Apes

Alejandro González Iñárritu, Özel Başarı Ödülüne layık görüldü.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.