Apple Yeni Yayın Servisi Apple TV+’sı Tanıttı

Apple geçtiğimiz gün Steve Jobs Tiyatro’sunda düzenlediği etkinlikte bir çok yeni servisini tanıttı. Bunların arasında bir çok derginin yer alacağı Apple News+, yeni kredi kartı uygulaması Apple Card, yeni oyun platformu Apple Aracade’i tanıttı. Tabi en önemlisi bu sonbaharda kullanıma sunacağı Apple TV+.

Netflix, Amazon, Hulu bunların ardından Disney ve son olarak Apple’da streaming servisini tanıttı. Öncelikle tanıtım videosunu izleyelim.

Gördüğünüz gibi Steven Spielberg, JJ Abrams, Damien Chazelle, Octavia Spencer, Reese Witherspoon, Jason Momoa bir çok ünlü yönetmen/oyuncu bu platformda karşımıza çıkacak. Ayrıca bir çok ünlü isim etkinlikte yapacakları işlerden bahsetti.

Steven Spielberg 1985-1987 yılları arasında yayınlanan Korku/Bilim Kurgu dizisi Amazing Stories’i yeniden uyarlamak için çalışmalara başladığını açıkladı. Aniston ve Witherspoon, Steve Carell’ın da içinde olacağı yeni drama dizisi The Morning Show’dan bahsetti. Alfre Woodard ve Jason Momoa, kıyametten sonra insan ırkının yıllarca kör olmasını anlatan Bilim Kurgu/Drama’yı tanıttı. Kumail Nanjiani de yeni antoloji serisi Little America’yı tanıttı.

Son olarak ise Hollywood’un efsane oyuncularında Oprah Winfrey içinde 2 tane belgeselin de bulunduğu Apple TV+ projelerinden bahsetmek için sahneye çıktı. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu platform sonbahar ayında kullanıcıya sunulacak fakat henüz tam bir çıkış tarihi yok. Apple her ay yeni orijinal içeriklerin geleceğini söyledi. Henüz bir ücret de açıklanmadı.

Peki yukarıda bahsettiklerimiz dışında bu platformda  başka kimler olacak?

appletv.png

Resimde de gördüğümüz gibi Chris Evans, Jessie Nelson, Joel Kinnaman, Ewan McGregor, Jon Favreau, Spike Lee, Kevin Durant, Hailee Steinfeld, Brie Larson gibi isimlerde bu platformun içeriklerinde yer alacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.