Black Panther’in Büyük Bir Hafta Sonu Açılışı Yapması Bekleniyor

Black Panther‘in vizyona girmesine artık sayılı günler kaldı. Hatta filmin ilk gösterimi de geçtiğimiz günlerde yapıldı. Gelen yorumlar baya olumlu. Tabi bu biletlerin ön satışlarına baya etkilemiş gibi gözüküyor. Daha önce yaptığımız haberde ilk 24 saatlik dilimde en çok ön satış yapan Marvel filmi olduğunu yazmıştık fakat şimdi iş daha da ileriye gitti.

İlk beklentiler filmin $90-$100 Milyon gibi bir hafta sonu açılışı yapmasıydı. Sonra ön satışlarda büyük ilgi görünce bu sayı $110-$120 Milyon’a çıktı. Fakat gün geçtikçe ilgi arttı ve gelen ilk yorumlar çok olumlu olunca Şubat ayında $132 Milyon ile en büyük açılışı yapan Deadpool’u geçeceği söyleniyor. Hatta bununda ötesinde Batman V Superman’im $166 Milyon hasılatını yakabileceği söyleniyor.

Peki filmde bizi neler bekliyor? Kısaca üstünden geçelim.

İlk olarak filmi Creed ve Son Durak filmlerini yöneten Ryan Coogler yönetti. Filmin müziklerini Kendrick Lamar yaptı hatta albümdeki ‘All The Stars’ adlı şarkısını 4 Ocak’ta yayınladı. Tüm albüm ise 9 Şubat’ta yayınlanacak.

Filmin oyuncu kadrosu şöyle;

  • Chadwick Boseman – T’Challa / Black Panther
  • Michael B. Jordan – Erik Killmonger
  • Lupita Nyong’o – Nakia
  • Danai Gurira – Okoye
  • Martin Freeman – Everett K. Ross
  • Daniel Kaluuya – W’Kabi
  • Andy Serkis – Klaw
  • Angela Bassett – Ramonda
  • Forest Whitaker – Zuri

Filmin ana kötüleri Erik Killmonger(Michael B. Jordan) ve Klaw(Andy Serkis). Age Of Ultron’da Klaw’ı biraz izlemiştik. Az çok kim olduğunu biliyoruz fakat Erik Killmonger‘ı ilk kez izleyeceğiz. Biraz karakterden bahsedecek olursak. İlk ismi N’Jadaka olan Erik’in babası Klaw ile çalışmakla suçlanmış ve ailesiyle birlikte sürgün edilmiştir. Daha sonrasında New York’a taşınan N’Jadaka orada ismini Erik Killmonger olarak değiştirmiştir. Sonrasında Wakanda’ya geri dönerek bir iç savaş başlatmıştır.

Bunların dışında Civil War ile nasıl bağlantı kuracağını bilmiyoruz. Bir Kaptan Amerika cameosu görür müyüz görmez miyiz emin değiliz fakat umarım görürüz. Film 16 Şubat’ta vizyona girecek.

via[Independent]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: