Anasayfa > 2017 En İyiler > Bu Yılın Altın Küre Ödülleri Adayları Belli Oldu

Bu Yılın Altın Küre Ödülleri Adayları Belli Oldu

Yavaş yavaş 2017’nin en iyileri belli olmaya başlıyor. Bildiğiniz üzere Emmy, Golden Globe, Oscar ve bir çok prestijli ödül dağıtılmaya başladı. Daha Oscar’a bir kaç ay var fakat onun kadar prestijli olan Altın Küre yani Golden Globe adayları belli oldu. Sinema filmlerinde adaylar Şöyle:

En İyi Film – Drama

  • Call Me by Your Name
  • Dunkirk
  • The Post
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Film – Komedi ya da Müzikal

  • The Disaster Artist
  • Get Out
  • The Greatest Showman
  • I, Tonya
  • Lady Bird

En İyi Erkek Oyuncu – Drama

  • Timothée Chalamet, “Call Me by Your Name”
  • Daniel Day-Lewis, “Phantom Thread”
  • Tom Hanks, “The Post”
  • Gary Oldman, “Darkest Hour”
  • Denzel Washington, “Roman J. Israel, Esq.”

En İyi Kadın Oyuncu – Drama

  • Jessica Chastain, “Molly’s Game”
  • Sally Hawkins, “The Shape of Water”
  • Frances McDormand, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
  • Meryl Streep, “The Post”
  • Michelle Williams, “All the Money in the World”

En İyi Erkek Oyuncu – Komedi ya da Müzikal

  • Steve Carell, “Battle of the Sexes”
  • Ansel Elgort, “Baby Driver”
  • James Franco, “The Disaster Artist”
  • Hugh Jackman, “The Greatest Showman”
  • Daniel Kaluuya, “Get Out”

En İyi Kadın Oyuncu – Komedi ya da Müzikal

  • Judi Dench, “Victoria & Abdul”
  • Helen Mirren, “The Leisure Seeker”
  • Margot Robbie, “I, Tonya”
  • Saoirse Ronan, “Lady Bird”
  • Emma Stone, “Battle of the Sexes”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Willem Dafoe, “The Florida Project”
  • Armie Hammer, “Call Me by Your Name”
  • Richard Jenkins, “The Shape of Water”
  • Christopher Plummer, “All the Money in the World”
  • Sam Rockwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Mary J. Blige, “Mudbound”
  • Hong Chau, “Downsizing”
  • Allison Janney, “I, Tonya”
  • Laurie Metcalf, “Lady Bird”
  • Octavia Spencer, “The Shape of Water”

En İyi Animasyon Filmi

  • The Boss Baby
  • The Breadwinner
  • Coco
  • Ferdinand
  • Loving Vincent

En İyi Yönetmen

  • Guillermo del Toro, “The Shape of Water”
  • Martin McDonagh, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
  • Christopher Nolan, “Dunkirk”
  • Ridley Scott, “All The Money in the World”
  • Steven Spielberg, “The Post”

En İyi Senaryo

  • Guillermo Del Toro, Vanessa Taylor, “The Shape of Water”
  • Greta Gerwig, “Lady Bird”
  • Liz Hannah, Josh Singer, “The Post”
  • Martin McDonagh, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
  • Aaron Sorkin, “Molly’s Game”

En İyi Dizi – Drama

  • The Crown
  • Game of Thrones
  • The Handmaid’s Tale
  • Stranger Things
  • This is Us

Dizilerde ise adaylar şöyle;

En İyi Dizi- Komedi

  • Black-ish
  • The Marvelous Mrs. Maisel
  • Master of None
  • SMILF
  • Will & Grace

En İyi Erkek Oyuncu – Drama

  • Jason Bateman, “Ozark”
  • Sterling K. Brown, “This is Us”
  • Freddie Highmore, “The Good Doctor”
  • Bob Odenkirk, “Better Call Saul”
  • Liev Schreiber, “Ray Donovan”

En İyi Kadın Oyuncu – Drama

  • Caitriona Balfe, “Outlander”
  • Claire Foy, “The Crown”
  • Maggie Gyllenhaal, “The Deuce”
  • Katherine Langford, “13 Reasons Why”
  • Elisabeth Moss, “The Handmaid’s Tale”

En İyi Erkek Oyuncu – Komedi ya da Müzikal

  • Anthony Anderson, “Black-ish”
  • Aziz Ansari, “Master of None”
  • Kevin Bacon, “I Love Dick”
  • William H. Macy, “Shameless”
  • Eric McCormack, “Will and Grace”

En İyi Kadın Oyuncu – Komedi ya da Müzikal

  • Pamela Adlon, “Better Things”
  • Alison Brie, “Glow”
  • Rachel Brosnahan, “The Marvelous Mrs. Maisel”
  • Issa Rae, “Insecure”
  • Frankie Shaw, “SMILF”

En İyi Mini Dizi ya da Televizyon Filmi

  • “Big Little Lies”
  • “Fargo”
  • “Feud: Bette and Joan”
  • “The Sinner”
  • “Top of the Lake: China Girl”

En İyi Erkek Oyuncu – Mini Dizi ya da Televizyon Filmi

  • Robert De Niro, “The Wizard of Lies”
  • Jude Law, “The Young Pope”
  • Kyle MacLachlan, “Twin Peaks”
  • Ewan McGregor, “Fargo”
  • Geoffrey Rush, “Genius”

En İyi Kadın Oyuncu – Mini Dizi ya da Televizyon Filmi

  • Jessica Biel, “The Sinner”
  • Nicole Kidman, “Big Little Lies”
  • Jessica Lange, “Feud: Bette and Joan”
  • Susan Sarandon, “Feud: Bette and Joan”
  • Reese Witherspoon, “Big Little Lies”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Mini Dizi ya da Televizyon Filmi

  • David Harbour, “Stranger Things”
  • Alfred Molina, “Feud”
  • Christian Slater, “Mr. Robot”
  • Alexander Skarsgard, “Big Little Lies”
  • David Thewlis, “Fargo”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Mini Dizi ya ad Televizyon Filmi

  • Laura Dern, “Big Little Lies”
  • Ann Dowd, “The Handmaid’s Tale”
  • Chrissy Metz, “This is Us”
  • Michelle Pfeiffer, “The Wizard of Lies”
  • Shailene Woodley, “Big Little Lies”

via[Variety]

 

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.