Disney ve Fox Anlaşması Tamamlanmak Üzere

Sonunda tarihi birleşme gerçekleşiyor. Bildiğiniz üzere 2017’yılının sonlarında Disney, Fox’u alacağını duyurmuştu. Disney günümüzün en güçlü stüdyosu. Ellerinde Marvel, Lucasfilm’in yanı sıra bir çok stüdyonun sahibi.

every-company-disney-owns-13_pageversion

Fotoğrafta da gördüğünüz gibi bu stüdyoların arasına yakın zamanda Fox da ekleniyor. Tabi bu anlaşmanın bu kadar uzamasının bir kaç sebebi var. Bunlardan biri Brezilya ve Meksika’da çıkan bazı yasal sorunlar. $71 Milyar bu mega anlaşmanın içerisinde bir çok spor kanalı da vardı. Bu sorunları çözmek için Disney bölgesel spor ağlarını satmayı kabul etti. Tam bir tarih vermek ise 20 Mart günü bu anlaşma tamamlanacak.

Bu anlaşmayla beraber Disney, Fox network, Fox News ve Fox Sports kontrolünü alacak. Bunların yanında f FX Networks, National Geographic ve 20th Century Fox’un sahip olduğu Avatar, Planet of the Apes, Kingsman, Alien, Die Hard ve bunlar gibi bir çok seriyi kendi bünyesine katacak. Tabi hayranların en çok heyecanlandığı olay ise X-Men(Deadpool da), Fantastik Dörtlü film hakları Disney’in kontrolüne geçecek ve bu karakterler Marvel Sinematik Evrenin de kullanılabilecek.

Tabi bunların içinde en çok Fantastik Dörtlü’ye seviniyoruz. Sonuçta Fox’un elinde bir türlü bu seri dikiş tutturamadı. Son filmi ile de artık hayranları da küstürdüler. Twiiter’da hiç bir süper kahraman filmi başarısız olamaz diyen birine son Fantastik Dörtlü filminin yönetmeni Josh Trank şöyle cevap verdi.


 

via[Variety]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.