Disney ve Fox, Online Yayın Servisi İçin Güçlerini Diğer Stüdyolarla Birleştiriyor

Hollywood’un bir kaç ünlü stüdyosu Walt Disney Co‘nun liderlik ettiği bir projede birleşiyor. Bu proje kullanıcılar film alacak ve onları diğer cihazlarında izleyebilmek için dijital olarak depolayacak. Bir yerlerden tanıdık geliyor gibi!

Disney, diğer stüdyoları Movies Anywhere servisini kullanmaları için ikna etmeye çalışıyor. Kullanıcılar tek bir site arayıcılığı ile film izleyebiliyor ve aldığı filmleri koleksiyonuna ekleyebiliyor. Söylenenlere göre 20th Century Fox, Warner Bros. ve Universal Pictures’ın da aralarında bulunduğu önemli stüdyolar projeye katılıyor. Planın bu hafta açıklanacağı söyleniyor.

Servis, stüdyolara DVD satış düşüşlerin deki ve gişedeki zararı karşılamasına yardım edebilir. Şirketlerin Disney’in “Star Wars‘ı” ve Warner Bros.’ DC Comics‘ı gibi önemli filmlerini bir araya getirmek daha önceki denemelerinden daha fazla kullanıcıya ulaştırabilir. Disney, servisi Disney Movies Anywhere adı altında 2014 yılında açıklamıştı ve diğer stüdyolar, rakip olan UltraViolet’ı desteklemişti.

 

Tags:

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: