Dizilerden İngilizce Öğrenmek İçin En İyi 5 Dizi

İngilizce öğrenmek ülkemizde oldukça zor olarak görülür. Ancak göründüğü kadar zor değil. Dizilerden ingilizce öğrenmek oldukça yaygın bir yöntem.

Amerika’ya göç eden bazı göçmenlerin sadece televizyon seyrederek ingilizcesini geliştirdiği bilinen bir şey. Tabi sadece dizi izleyerek dil geliştirmeniz mümkün değil aynı zamanda pratik yapmanız gerekiyor. Bu yazıdaki dizileri, dizilerden nasıl ingilizce öğrenilir? yazımızda bahsettiğimiz yöntemler ile test edebilirsiniz.

Dizilerden İngilizce Öğrenmek

The Big Bang Theory

Sheldon Cooper'ın Dizisi Genç Sheldon'unu Buldu - Dikkat Spoiler

Herhalde aramızda bu diziyi duymayan yoktur. Yayınlandığı dönemin en popüler dizilerinden biri olmuştur. Başrollerinde Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco ve Kunal Nayyar bulunuyor. Dizi 12 sezon ve 256 bölümden oluşuyor.

Dizi, Sheldon ve Leonard adındaki fizikçi iyi yakın dost ve ev arkadaşının karşı dairesine güzeller güzeli Penny’nin taşınmasıyla başlarından geçen olayları anlatıyor. Eylemler çok açık olduğu için diziyi izlerken söylenen her kelimeyi anlamanız gerekmiyor.

How I Met Your Mother

how i met your mother barney stinson gif | Tv dizileri, Komik, Film

Bir başka döneminin en popüler sitcomlarından biri olan How I Met Your Mother’ın başrollerinde Neil Patrick Harris, Josh Radnor, Jason Segel, Alyson Hannigan ve Coby Smulders bulunuyor. Dizi 9 sezon ve 208 bölümden oluşuyor.

Dizi, 2030 yılında, Ted Mosby’nin çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştığını anlatmasıyla başlıyor. 2005 yılından başlayarak hem arkadaşlarını hem de kendi yaşadığı problemleri anlatmaya başlar. Dizide günlük dilden bir çok kelime kullanılıyor. Ayrıca Amerikan kültürünü anlamak için ise güzel bir dizi.

Friends

dizilerden ingilizce öğrenmek friends

Dizilerden İngilizce Öğrenmek için en çok başvurulan adreslerden biri. Başrollerinde Jennifer Aniston, Courtney Cox, Matthew Perry, Matt LeBlanc ve Lisa Kudrow bulunduğu dizi 10 sezon ve 236 bölümden oluşuyor. Dizi o kadar popüler bir hale geldi ki önümüzdeki sene HBO’ya özel bir bölüm ile ekranlara tekrar dönecek.

Dizi oda arkadaşı, komşu ya da liseden tanışan 6 yakın arkadaşın başından geçenleri anlatıyor. Dizi de yapılan şakalar çok açık olduğu için ileri düzey bir ingilizce bilmeniz gerekmiyor. 6 karakterin bir birinden farklı olması da diziyi bir adım öne çıkarıyor.

The Simpsons

dizilerden ingilizce öğrenmek the simpsons

1989 yılınan beri yayında olan animasyon dizisi 684 bölümden oluşmaktadır. Günümüzde de bir çok kez geleceği nasıl tahmin ettiğine dair(!) teoriler üretilmekte.

Dizi, Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggie’den oluşan orta sınıf bir Amerikan ailesinin satirik bir parodisidir. Şov, Springfield adlı kurgusal bir şehirde geçmekte ve Amerikan kültürünü, toplumunu, televizyonunu ve farklı insanlık hallerini göstermektedir.

The Marvelous Mrs. Maisel

Rachel Brosnahan Miriam Maisel GIF by The Marvelous Mrs. Maisel ...

Amazon tarafından yapılan dizini başrollerinde Rachel Brosnahan, Alex Borstein, Michael Zegen gibi isimler bulunuyor. Dizi 3 sezondan ve 26 bölümden oluşuyor. 4. sezonu da yakın zamanda gelcek.

Dizi, 1958’de New York’ta stand-up komediye olan yeteneğini keşfeden bir ev hanımını konu almaktadır.

Listemizin sonuna geldik eğer sizin de ingilizce öğrenmek için izlediğiniz diziler var ise yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: