Doctor Strange 2 Gelecek mi?

Marvel Studios geçen sene kendilerini riskli bir durumda bulmuştu. Doctor Strange hardcore çizgi roman okuyucuları dışında çok bilinen bir karakter değildi. Ancak Benedict Cumberbatch’in Stephen Strange’i MCU’nun sevilen karakterleri arasına katıldı ve Scott Derrickson bir çok kredi kazancı. Bu yüzden Marvel Studios, Doctor Strage 2‘yi çekme konusunda ve Scott Derrickson’ın yönetmen koltuğuna döneceği konusunda hem fikir görünüyor. Ancak tek sorun, yeterli zamanın olmaması.

50 yaşındaki yönetmen Doctor Strange’in DVD/Blu-ray tanıtımında Entertainment Weekly‘e röportaj verdi. Marvel seri istiyor mu sorusuna Scott Derrickson, Şu  açık ki yakın bir tarihte değil.Stüdyo şu anda bir çok film çekiyor ve geliştiriyor, onlara prodüksiyon ayarlıyor. Açıklamasını yaptı.

Geçmişte, Scott Derrickson, Doctor Strange 2’yi çekmenin zevk olacağını söyleyerek yeşil ışık yakmıştı. Filmin, ilk filmin sonnda geçen yer ile alakası olması bekleniyor. Yönetmen eğer fırsat  verilirse seriyi çekmek için ilgileneceğini tekrarladı.

Doctor Strange dünya genelinde 600 milyon dolar hasılata imza atmıştı. Başarıları bununla sınırlı değil, En İyi Görsel Efekt Oscar’ına aday gösterilmişti ve Rotten Tomatoes’da %90 oy almıştı.

Doctor Strange 2’den önce Benedict Cumberbatch‘in Stephen Strange’ini bir kaç kez göreceğiz. Thor: Ragnarok’da ufak bir rolün yanı sıra Avengers: Infinity War ve ardından henüz ismi belli olmayan Avengers 4’de kendisini göreceğiz. Doctor Strange 14 Şubat’ta dijital ortamlarda yayımlanırken DVD/Blu-ray olarak 28 Şubat’ta yayımlanacak. Güncellemeleri aşağıda bulabilirsiniz.

Son Güncelleme: 2 Nisan 2019

DOCTOR STRANGE 2 2020 Yılında Gösterime Girecek

Doctor Strange Köstümü

Doctor Strange 2 geliştirilme aşamasındayken, hayranlar filmi biraz bekleyebilir. 2019 yılında Kaptan Marvel, Avengers: Endgame ve Spider-Man: Far From Home’un çıkışını görürken, 2020’de Marvel filmleri Black Widow ve The Eternals beyaz perdede olması bekleniliyor. 2020 yılında çıkacak Marvel filmlerinin arasına 2019 yılında ilk fragmanın paylaşılacağı Doctor Strange 2 de katılacak.

SCOTT DERRICKSON DOCTOR STRANGE 2’yi Filmini Yönetecek

Yazının başında söylediğimiz gibi Scott Derrickson, mistik entrika ve süper kahraman macerasına tam anlamıyla hakim olan Doctor Strange ile sağlam bir denge kurdu. Tilda Swinton’u Ancient One olarak kullanmasıyla ilgili bazı tartışmalara neden oldu, o zamandan beri çok samimi bir şekilde konuşuluyordu, ama genel olarak filmin yönü övülmeli. Cumberbatch daha önce Doctor Strange 2 için yönetmen adayını açıklamıştı.

Orijinal Filmin Oyuncu Kadrosu ile Devam Edilebilir

Benedict Wong’un mistik sanatların ustası Wong olarak dönmesi de muhtemel. Doctor Strange’in yönetmeni Scott Derrickson, daha önce Wong’un MCU’da ilerleyişinde güçlü bir varlığa sahip olacağını onayladı, bu yüzden Wong’un Avengers 4 ve ötesindeki yayını görmek ilginç olacak.

Chiwetel Ejiofor’un da Mordo olarak geri dönme olasılığı çok yüksek, çünkü özellikle Doctor Strange 2 için ana düşmanlarından biri olması bekleniliyor.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.