En İyi Chadwick Boseman Filmleri

Bugünkü listemizde en iyi Chadwick Boseman filmlerine yer vereceğiz. Geçtiğimiz günlerde 4 yıldır sessiz sedasız mücadele ettiği kolon kanserine yenik düşen Chadwick Boseman’ın ölümüyle sarsıldık. Hastalığına rağmen filmlerde yer almaya devam eden Chadwick Boseman son olarak Spike Lee’nin yönettiği ve Netflix’te yayınlanan Da 5 Bloods’da yer almıştı.

Chadwick Boseman, kariyerinde bir çok kez tarihte yer etmiş siyahi karakterleri de canlandırdı. Black Panther’de T’Challa ile gönlümüzde taht kurdu. En iyi Chadwick Boseman filmlerine geçmeden önce Marvel’ın Chadwick için hazırladığı veda videosunu izleyelim.

Black Panther – IMDB PUANI: 7.3/10

En İyi Chadwick Boseman Filmleri 1

Babasının ölümünün ardından tahtı devralan T’Challa ülkesini dış dünyaya açıp açmamak arasında kalır. Babasının geçmişiyle de yüzleşmek zorunda kalan T’Challa büyük bir sınavdan geçer. En iyi Chadwick Boseman filmleri arasında yer alan film siyahi vatandaşlar için de büyük bir anlam ifade ediyor. Aşağıdaki videoda siyahiler için ne kadar anlam ifade ettiğini anlayabilirsiniz.

Marshall – IMDB PUANI: 7.2/10

En İyi Chadwick Boseman Filmleri 2

film haksızlığa uğrayan siyahileri kurtarmayı çalışan Thurgood Marshall adındaki avukatı anlatıyor. Ayrıca Marshall, ilk Yüksek Adalet Divanı’nda savunma yapan Afrikalı-Amerikandır. Chadwick Boseman filmleri arasında en anlamlı filmlerden bir tanesidir.

42 – IMDB PUANI: 7.5/10

En İyi Chadwick Boseman Filmleri 3

1947’de Jackie Robinson, Brooklyn Dodgers’a transferinin arından Birinci Lig’te ilk kez beysbol oynayan Afrikalı-Amerikalıdır. Filmde bu süreçte Jackie Robinson’ın yaşadığı ırkçılığı izliyoruz.

Get on Up – IMDB PAUNI: 6.9/10

En İyi Chadwick Boseman Filmleri 4

Film James Brown’un hayatını anlatıyor. James Brown, yoksulluktan tarihin en önemli müzisyenlerinden biri haline gelmiştir. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi en iyi Chadwick Boseman filmleri arasında çokça tarihte iz bırakmış siyahi karakterleri canlandırmıştır.

Da 5 Bloods – IMDB PUANI: 6.5/10

En İyi Chadwick Boseman Filmleri 5

Vietnam Savaşının ardından 4 Afrikalı-Amerikalı gazinin hem komutanlarının cesedini bulmak hem de gömülü olan bir hazineyi bulmak için Vietnam’a geri dönmesini konu ediyor. Ayrıca film Chadwick Boseman’ın yayınlanan son filmi.

Avengers: Infinity War – IMDB PUANI: 8.4/10

En İyi Chadwick Boseman Filmleri 6

Dağılmış olan Yenilmezler, yıllarca başlarına dert olan bir çok şeyin arkasında bulunun ve 6 sonsuzluk taşını da toplamak isteyen Thanos’u durdurmak zorundadırlar.

21 Bridges – IMDB PUANI: 6.6/10

En İyi Chadwick Boseman Filmleri 7

Andre Davis adındaki dedektifin bir çift polis katilini aramak için şehir çapında büyük bir arama başlatır fakat olayların arkasındaki sırların daha büyük olduğunu daha sonra anlayacaktır. En iyi Chadwick Boseman filmleri arasında yukarılarda bulunmasa da izlemesi keyifli bir film.

REST IN POWER KING!

Bir yorum bırak