Herkesin İzlemesi Gereken En İyi Mindfuck Filmler – 2020 Güncel

Yıllar boyunca Hollywood, olağanüstü hikaye anlatımı ile sizi zorlayabilecek harika filmler üretti. En İyi Mindfuck Filmler yazımızda bu tür filmleri topladık.

Hollywood’da sizi haftalarca düşünmeye zorlayabilecek bazı büyük mindfuck filmler vardır. Sürekli zihninizi zorlayan ve onunla oyunlar oynayan filmler ile karşılaşmışsınızdır. Hatta bazılarını 3-4 kere izlemiş olsanız bile kafanızda hala soru işaretleri kalır. Çoğunun hakkında sayfalarca yazılmış açıklama yazıları vardır. Tabi mindfuck film yapmak da oldukça zordur. Filmi daha kötü bir hale de sokabilirsiniz.

Eğer Mindfuck Filmler türüne bayılıyorsanız sizler için hazırladığımız En İyi Mindfuck Filmler listemizde seveceğinizi düşündüğümüz filmleri seçtik.

INCEPTION – IMDB 8.8/10

Herkesin İzlemesi Gereken En İyi Mindfuck Filmler - 2020 Güncel 1

Bu film mindfuck filmlerin babası olarak tanımlanabilir. Ekranda neler olup bittiğini anlamak için iki-üç kez izlemeniz gerekebilir. Hollywood’un en zeki yönetmenlerinden biri olarak kabul edilen Christopher Nolan tarafından yönetildi. Filmin kadrosu da şampiyonlar gibi desek yanlış demiş olmayız. Inception, insanların rüyaları arasında geçiyor.

MULHOLLAND ÇIKMAZI – IMDB 8.0/10

Eğer en iyi mindfuck film yapma yeteneğinin Christopher Nolan’da olduğunu düşünüyorsanız, David Lynch’in bu filmini izlemelisiniz. Geçmişte bir çok muhteşem film yönetmiş Lynch de fevkalade bir yönetmen. Geçmiş filmlerinin her biri bu listenin bir parçası olmayı hak ediyor. Ama, bugün en iyi kafa karıştırıcı filmi olan Mulholland Çıkmazı’nı seçtik. Her sahnesini çok dikkatli bir şekilde izlemiş olsanız bile oldukça komplike bir film. Parçaları birleştirmede zorlanabilirsiniz.

PREDESTINATION – IMDB 7.5/10

Herkesin İzlemesi Gereken En İyi Mindfuck Filmler - 2020 Güncel 2

Son görevinde, üst düzey bir ajan, zaman içinde yolculuk yapan suçluyu takip etmelidir. Kovalamaca aşk, kader, kimlik ve zaman yolculuğu tabularının eşsiz, şaşırtıcı ve zihin büken bir keşfine dönüşüyor. Bu filmi izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Son zamanların en iyisi.

THE MACHINIST – IMDB 7.7/10

Herkesin İzlemesi Gereken En İyi Mindfuck Filmler - 2020 Güncel 3

Bir yıldır uyumayan bir sanayi işçisi Trevor kendi akıl sağlığı gün geçtikçe daha da kötüye gitmektedir ve vücudu bitik haldedir. Fakat Trevor hata lüksü çok az olan bir iş yapmaktadır. Christian Bale bu film için 55 kiloya kadar düşmüştür.

KELEBEK ETKİSİ – IMDB 7.6/10

Herkesin İzlemesi Gereken En İyi Mindfuck Filmler - 2020 Güncel 4

Evan Treborn, günlüğünü okuyarak hayatındaki önemli anlarını hatırlamanın ve hayatını değiştirmenin doğaüstü bir yolunu buluyor. Eminim bu filmi hepiniz duymuşsunuzdur. Gerçekten bir süre sonra takip etmesi oldukça zorlaşan bir film.

EX MACHINA – IMDB 7.7/10

Herkesin İzlemesi Gereken En İyi Mindfuck Filmler - 2020 Güncel 5

En iyi Mindfuck filmler listemize devam ediyoruz. Genç bir programcı olan Caleb katıldığı bir yarışmada Şirketin gizemli CEO’su Nathan’ın dağ evinde bir haftalık bir ödül kazanır. Ava adındaki bir yapay zeka ile sıra dışı bir arkadaşlık kurar.

ENEMY – IMDB 6.9/10

En İyi Mindfuck Filmler ENEMY

Bir adam kendisine çok benzeyen bir adamı filmde görünce onu aramaya koyulur. Yönetmen koltuğunda ise son yıllarda karşıma güzel işlerle çıkan Denis Villeneuve bulunuyor.

FIGHT CLUB – IMDB 8.8/10

En İyi Mindfuck Filmler

Uyku problemi olan bir ofis çalışanı ve şeytani bir sabun yapıcısı, çok daha fazla bir şeye dönüşen bir yer altı dövüş kulübü oluşturur. Bir çok kişinin favori filmlerinden. Dövüş Kulübü’nün birinci kuralı… Dövüş Kulübü hakkında konuşmayacaksınız.

PRESTIGE – IMDB 8.5/10

En İyi Mindfuck Filmler Prestij

İki sihirbazın hikayesinin anlatan bu film mindfuck türünün baş yapıtlarından biridir. Bu film hakkında kitap yazılır. Christopher Nolan’ın baş yapıtlarından olan bu film benim favorilerimdendir. Eğer izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederim.

VANILLA SKY – IMDB 6.9/10

Herkesin İzlemesi Gereken En İyi Mindfuck Filmler - 2020 Güncel 6

Rahatına düşkün ve kibirli olan David Aames, kız arkadaşını bir trafik kazasında kaybettikten sonra hayatı altüst olur. Hayattan umudu kestiği anda David’in karşısına bir Doktor çıkar ve David’i eski haline döndürmek için onu tehlikeli bir yolculuğa sürükler.

SHUTTER ISLAND – IMDB 8.2/10

En İyi Mindfuck Filmler Zindan Adası

Mindfuck nedir? Ahanda bu filmdir. Başka bir şey söylemeye gerek yok. Bir ABD Mareşalı, akıl hastanesinden kaçan katili nasıl ortadan kaybolduğunu çözmeye çalışıyor. Diğer en iyi Leonardo DiCaprio filmlerine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

THE BODYIMDB 7.6/10

En İyi Mindfuck Filmler Ceset

En iyi Mindfuck filmler listesinde sürpriz sayılabilecek bir film. İspanyol yapımı bu filmi çoğu kişi tarafından bilinmese de bu türün en güzel örneklerinden biridir. Bir gün morgda esrarengiz bir olay olur ve iş kadını Mayka’nın cesedi kaybolur…

ANNIHILATION – IMDB 6.8/10

Herkesin İzlemesi Gereken En İyi Mindfuck Filmler - 2020 Güncel 7

Bir biyolog, doğa yasalarının uygulanmadığı gizemli bir bölgeye tehlikeli ve gizli bir keşif için kaydolur. Akıl sığmayacak şeyler gören grubun birbirlerinde sakladıkları sırlar da ortaya çıkınca her şey daha da karmaşık bir hal alır.

GET OUT – IMDB 7.7/10

Herkesin İzlemesi Gereken En İyi Mindfuck Filmler - 2020 Güncel 8

Chris ve Rose sevgililerdir. Rose, Chris’i ailesiyle tanıştırmak için evlerine doğru yola çıkar. Chris, Rose’un ailesinde bir farklılık olduğunu düşünür ve siyahilerin bir bir ortadan kaybolduğunu öğrenince işler daha karmaşık bir hal alır. Jordan Peele’in ilk yönetiği film olan Get Out büyük övgüler almıştı ve en iyi Mindfuck filmler arasında yerini aldı.

THE LOBSTER – IMDB 7.2/10

Herkesin İzlemesi Gereken En İyi Mindfuck Filmler - 2020 Güncel 9

Yalnız kalmış kişilerin tutuklanıp korkunç bir otelde 45 gün sonra kendileriyle eşleşen kişilerle ilişkiye başlamak zorunda kaldıkları alternatif bir gelecekte geçiyor. Filmin başrollerinde Colin Farrell, Rachel Weisz, Jessica Barden gibi isimler bulunuyor.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: