Herkesin İzlemesi Gereken En İyi Mindfuck Filmler

Yıllar boyunca Hollywood, olağanüstü hikaye anlatımı ile sizi zorlayabilecek harika filmler üretti. Ayrıca Hollywood’da sizi haftalarca düşünmeye zorlayabilecek bazı büyük “mindfuck” filmler vardır. Sürekli zihniniz ile oynarlar. Hatta bazılarını 3-4 kere izlemiş olsanız bile kafanızda hala soru işaretleri kalır. Çoğunun hakkında sayfalarca yazılmış açıklama yazıları vardır.

Eğer henüz bu filmlerden izlememişseniz ya da bu türe bayılıyorsanız; bu listemiz sizler için.

INCEPTION (BAŞLANGIÇ)

En İyi Mindfuck filmeri Başlangıç

Bu film mindfuck filmlerin babası olarak tanımlanabilir. Ekranda neler olup bittiğini anlamak için iki-üç kez izlemeniz gerekebilir. Hollywood’un en zeki aktörlerinden biri olarak kabül edilen Christopher Nolan tarafından yönetildi. Film, insanların rüyaları arasında geçiyor.

MULHOLLAND ÇIKMAZI

En İyi Mindfuck filmler Mulholland Çıkmazı

Eğer en iyi mindfuck film yapma yeteneğinin Christopher Nolan’da olduğunu düşünüyorsanız, David Lynch’in bu filmini izlemelisiniz. Geçmişte bir çok muhteşem film yönetmiş Lynch de fevkalade bir yönetmen. Geçmiş filmlerinin her biri bu listenin bir parçası olmayı hak ediyor. Ama, bugün en iyi kafa karıştırıcı filmi olan Mulholland Çıkmazı’nı seçtik. Her sahnesini çok dikkatli bir şekilde izlemiş olsanız bile oldukça komplike bir film. Parçaları birleştirmede zorlanabilirsiniz.

PREDESTINATION 

En İyi Mindfuck Filmler Predestination

Son görevinde, üst düzey bir ajan, zaman içinde yolculuk yapan suçluyu takip etmelidir. Kovalamaca aşk, kader, kimlik ve zaman yolculuğu tabularının eşsiz, şaşırtıcı ve zihin büken bir keşifine dönüşüyor. Bu filmi izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Son zamanların en iyisi.

THE MACHINIST (MAKİNİST)

En İyi Mindfuck Filmler Makinist

Bir yıldır uyumayan bir sanayi işçisi kendi akıl sağlığından şüphe etmeye başlar.

KELEBEK ETKİSİ

Herkesin İzlemesi Gereken En İyi Mindfuck Filmler 3

Evan Treborn, günlüğünü okuyarak hayatındaki önemli anlarını hatırlamanın ve hayatını değiştirmenin doğaüstü bir yolunu buluyor. Eminim bu filmi hepiniz duymuşsunuzdur. Gerçekten bir süre sonra takip etmesi oldukça zorlaşan bir film.

EX MACHINA 

Herkesin İzlemesi Gereken En İyi Mindfuck Filmler 4

Genç bir programcı olan Caleb katıldığı bir yarışmada Şirketin gizemli CEO’su Nathan’ın dağ evinde bir haftalık bir ödül kazanır. Ava adındaki bir yapay zeka ile sıra dışı bir arkadaşlık kurar.

ENEMY

En İyi Mindfuck Filmler ENEMY

Bir adam kendisine çok benzeyen bir adamı aramaya koyulur.

FIGHT CLUB (DÖVÜŞ KULÜBÜ)

En İyi Mindfuck Filmler

Uyku problemi olan bir ofis çalışanı ve şeytani bir sabun yapıcısı, çok daha fazla bir şeye dönüşen bir yer altı dövüş kulübü oluşturur. Bir çok kişinin favori filmlerinden. Dövüş Kulübü’nün birinci kuralı… Dövüş Kulübü hakkında konuşmayacaksınız.

PRESTIGE (PRESTİJ)

En İyi Mindfuck Filmler Prestij

İki sihirbazın hikayesinin anlatan bu film mindfuck türünün baş yapıtlarından biridir. Bu film hakkında kitap yazılır. Benim favorilerimdendir. Eğer izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederim.

VANILLA SKY (VANILYA GÖK YÜZÜ)

Herkesin İzlemesi Gereken En İyi Mindfuck Filmler 5

Rahatına düşkün ve kibirli olan David Aames, kız arkadaşını bir trafik kazasında kaybettikten sonra hayatı altüst olur.

SHUTTER ISLAND (ZİNDAN ADASI)

En İyi Mindfuck Filmler Zindan Adası

Mindfuck nedir? Ahanda bu filmdir. Başka bir şey söylemeye gerek yok. Bir ABD Mareşalı, akıl hastanesinden kaçan katili nasıl ortadan kaybolduğunu çözmeye çalışıyor. Diğer en iyi Leonardo DiCaprio filmlerine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

THE BODY – EL CUERPO (CESET)

En İyi Mindfuck Filmler Ceset

İspanyol yapımı bu filmi çoğu kişi tarafından bilinmese de bu türün en güzel örneklerinden biridir. Bir gün morgda esrarengiz bir olay olur ve iş kadını Mayka’nın cesedi kaybolur…

ANNIHILATION

MV5BMTk2Mjc2NzYxNl5BMl5BanBnXkFtZTgwMTA2OTA1NDM@._V1_

Bir biyolog, doğa yasalarının uygulanmadığı gizemli bir bölgeye tehlikeli ve gizli bir keşif için kaydolur.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.