Sony ve Disney Arasındaki Spider-Man Anlaşmasının Detayları

spiderman

Geçtiğimiz aylarda üzücü bir haber ile SpiderMan‘in MCU’dan ayrıldığını öğrenmiştik. Kevin Feige dahil bir çok kişi Tom Holland’ın SpiderMan’ine veda etmişti diyebiliriz. Peki bu anlaşma neden bozulmuştu?

Anlaşmanın bozulmasının sebebi tabi ki finansal sorunlar. Disney, SpiderMan solo filmlerinden sadece ilk hafa sonu gişe hasılatının %5’ini alıyordu. Son SpiderMan filmi $1 Milyar hasılatı geçince karakterin film hakları daha da değere bindi. Sonrasında Disney, Sony ile SpiderMan filmlerini %50-50 finanse edip hasılatı da buna göre paylaşmak isteyince Sony tekrar anlaşma yapmaya yanaşmadı. Şu anki anlaşma da ise Disney solo filmlerden %25 pay alacak. Solo filmi dışında SpiderMan bir tane daha MCU filminde yer alacak. Kevin Feige’nin dediğine göre de SpiderMan, hem MCU’da hem de Sony’nin kurduğu SpiderMan evreninde gözükecek.

SpiderMan’in MCU yolcuğu devam ettiği için çok mutluyum, Marvel Stüdyosu olarak karakter üzerinde çalışmaya devam edeceğimiz için çok heyecanlıyız. SpiderMan, hikayesi ile dünya çapında her yaştan insana ulaşan bir kahraman ve simge. Ayrıca sinema evrenleri arası geçiş yapacak tek kahraman olacak, yani Sony kendi Spiderman evreni üzerince çalışmaya devam edecek. Geleceğin ne gibi sürprizler getireceğini bilemezsiniz.

Konuşmadan da anlaşılacağı gibi SpiderMan’i bir çok filmde görmeye devam edeceğiz. Sony Başkanı Amy Pascal ise Disney ile tekrar çalışmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Tüm bunlardan anladığımız ‘çoklu evren’ SpiderMan filmlerinin ana konusu olacak gibi gibi gözüküyor. Üçüncü SpiderMan filmi ise 16 Temmuz 2021’de vizyona girecek.

(via Variety)

The Goldfinch Gişede Hayal Kırıklığına Uğradı

The Goldfinch Gişede Hayal Kırıklığına Uğradı 2

Çocukken müze gezisinde annesini kaybeden Thedore’nun hayatına odaklanan ve Donna Tartt’ın aynı adlı romanından uyarlanan Warner Bros‘un yeni filmi The Goldfinch gişede hüsrana uğradı.

Şu ana kadar Disney‘in 5 filmi $1 Milyar barajını açtı. Bunların için tüm zamanların en çok hasılat toplayan Avengers: End Game de var. Warner Bros ise Aquaman, Shazam, İt: Bölüm 2 gibi filmlerle gişede iyi gitse de Aralık’ta vizyona giren Aquaman dışında $1 Milyar geçen filmi yok. Hal böyleyken The Goldfinch, 1984’ten beri sinema tarihinde 2500 – 300 arası sinemada gösterime giren filmler arasında en kötü açılışlarından birini yaptı.

Amerika’da 2500 sinemada gösterime giren The Goldfinch hafta sonunda sadece $2,6 Milyon hasılat elde etti. Filmin bütçesi de $45 Milyon olunca film büyük bir zarar elde etti. Eleştirmenler tarafından da iyi notlar almayan filmin gişede çakılması da kaçınılmaz oldu. 1984’ten beri sinemada 2500 – 3000 sinemada vizyona giren filmler arasında en kötü açılış yapan filmlere şöyle bir göz atalım.

 1. Friend Request (2017): $2,002,863

 2. Life Itself (2018): $2,123,463

 3. Victor Frankenstein (2015): $2,469,341

 4. Won’t Back Down (2012): $2,603,370

 5. The Rocker (2008): $2,636,048

 6. The Goldfinch (2019): $2,679,027

 7. Lucky You (2007): $2,710,445

 8. Captive State (2019): $3,131,525

 9. Father Figures (2017): $3,287,451

 10. Hoot (2006): $3,368,197

(via BBC)

Charlie Hunnam, Shantaram Dizisinde Yer Alacak

Charlie Hunnam, Shantaram Dizisinde Yer Alacak 4

Charlie Hunnam, Apple TV’de yayımlanacak olan Shantaram ile ekranlara geri dönüyor. Dizi, Gregory David Robert’ın aynı adlı romanından uyarlanacak.

Dizinin senaryosu Eric Warren Singer tarafından uyarlanıyor. İlk iki bölümün yönetmenliğini ise Justin Kurzel yapacak.

Deadline göre dizinin konusu şöyle olacak: Avustralya’da hapishaneden kaçarak Hindistan’ın Mumbai kentinde kendine yeni bir hayat kuran Lin’in hikayesine odaklanıyor.

Charlie Hunnam, Lin karakterini oynayacak. Sons of Anarchy‘den tanıdığımız aktör son olarak Jungleland yapımında yer almıştı.

Adaptasyon yaklaşık 15 senedir geliştirme aşamasındaydı. Bu rol için geçtiğimiz yıllarda Johnny Deep konuşuluyordu.

M. Night Shyamalan Universal İle İki Yeni Film Konusunda Anlaştı

M. Night Shyamalan 2019

M. Night Shyamalan, Universal stüdyosu ile iki yeni film konusunda anlaştı. Yönetmen son üç filminden 625 milyon dolar elde etmişti.

Filmlerden ilki 26 Şubat 2021 diğeri ise 17 Şubat 2023 tarihinde vizyona girecek. Filmlerin isimlerinin ne olacağı ile ilgili bir paylaşım yapılmadı. Filmler devam filmi yada özgün film olabilir.

Shyamalan yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Universal stüdyosu harika bir stüdyo. Orijinal filmlerin izleyiciler ile buluşması için diğer stüdyolardan daha fazla gayret gösteriyorlar.”.

Universal Pictures Başkanı Peter Cramer ise yönetmenin eşsiz biri olduğunu belirtti. Cramer ayrıca Shyamalan’ın kendilerini seçtiği için çok onur duyduklarını ifade etti.

Kaynak: Hollywood Reporter

Michael B. Jordan Oyunculuğu Bırakmak İstiyor

Michael B. Jordan Oyunculuğu Bırakmak İstiyor 6

Michael B. Jordan Time dergisine verdiği röportajda yönetmenliğe yönelmek istediğini açıkladı.

Aktör The Wire’daki dizisindeki Wallace rolü ile adından söz ettirmeye başlamıştı. Ancak asıl yükselişi, 2013 yılında Ryan Coogler’ın Fruitvale Station filmindeki rolü ile yaptı.

Michael B. Jordan Time dergisine yeni bir röportajda sadece film çekmek istediğini söyleyen aktör bunu yaparken küresel sorunlara değinmek istiyor.

Jordan’ın yeni projesi Just Mercy filminde onu Jamie Foxx ve Brie Larson ile birlikte başrol olarak göreceğiz. Walter McMillian’ın gerçek hikayesini beyaz perdeye taşıyacak olan film, siyahi olan Walter McMillian’ın, Alabama Monroeville’deki kuru temizleme dükkanında çalışan genç, beyaz bir kadının öldürülmesi davasında mahkum edilmesini konu ediniyor. 

Jordan genç avukat Stevenson’ı canlandırıyor ve izleyicilerin filmi izledikten sonra bir fark yaratmak için ilham almalarını istiyor. “İnsanların öfkeli, üzgün, tutkulu, perişan, ilham verici ve fark yaratmak konusunda iyimser hissetmelerini istiyorum” diyen oyuncu, “Bu filmi izleyenlerin ‘normal’ kavramlarını sorgulamalarını istiyorum.” diyor.

Yüz Yüze Filminin Yeni Yüzleri Aranıyor

Yüz Yüze filmi yeniden çekiliyor

Yeniden çekilen filmler kervanına 1997 yapımı Yüz Yüze filmi de katıldı. John Travolta ve Nicolas Cage’in yer aldığı film, gişeden yaklaşık 256 milyon dolar gelir elde etmişti.

Paramount stüdyosu, 1997 yapımı ve altında John Woo’nun imzası bulunan Yüz Yüz filminin yeniden çekimleri için hazırlıklara başladı. Orijinal filmin baş rollerini paylaşan John Travolta ve Nicolas Cage yeni filmde yer alacak mı henüz bilinmiyor ancak senaryosunu Oren Uziel’in yazağı kesin.

Spider-Man’in MCU’daki Geleceği Nasıl Olacak

spider-man

Dün gece kara bir haber ile günü bitirdik. Deadline‘nın yaptığı habere göre Sony ve Disney finansal anlaşmazlıklardan dolayı Spider-Man anlaşmasını devam etmeyecek. Habere göre Disney, Spider-Man filmlerinin açılışında yaptığı hasılatın sadece %5’ini alıyormuş. Disney, filmleri 50/50 finanse etmek için anlaşma götürmüş fakat Sony bunu kabul etmemiş.

Sony bu konuyla ilgili sessizliğini bozdu ve şu açıklamayı yaptı;

Bugün basında çıkan Kevin Feige ve Spider-Man ile alakalı haberler yanlış nitelendirildi. Hayal kırıklığına uğramış olsak da Disney’in gelecek Spider-Man filmlerinde baş yapımcı olarak devam etmeme kararına saygı duyuyoruz. Umarız bu gelecekte değişir fakat Disney’in Kevin Feige’ye verdiği yeni sorumlukları(MCU’ya eklenen yeni karakterler vs.) yüzünden kendilerine ait olmayan bir karaktere zaman ayıramayacaklarını anlıyoruz. Kevin Feige müthiş biri ve bize bu yolda yardım ettiği için minnettarız.

Geçtiğimiz günlerde Spider-Man, Skyfall’ı geçerek Sony’nin en yüksek hasılat elde eden filmi oldu. Bu da Spider-Man haklarını daha da değerli hale getirdi. Sony’nin MCU’dan bağımsız bir Spider-Man evreni kurmaya başladığını biliyoruz. Bunların dışında Sony’nin Tom Holland ve yönetmen Jon Watts ile birlikte 2 tane daha Spider-Man filmi çekmeyi istiyor. Disney cephesinde de Spider-Man, MCU’da önemli bir rol oynayacaktı. Bildiğiniz üzere Peter Parker, Tony Stark’ın yerini alacak gibi gözüküyordu. Durum böyleyken şuan ki haberler üzücü.

Tabi şuan Disney’in Fox’u almasıyla beraber X-Men, Deadpool, Fantastic Four’un hakları Marvel’a geri döndü. Disney’in yeni yayın servisi Disney+’ta da bu karakterleri kullanacağı ve Marvel’ın gelecek aşamalarında büyük rol oynayacağı düşünülüyor.

Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

Hızlı ve Öfkeli Serisine Yeni Takım Arkadaşı

Hızlı ve Öfkeli Serisine Yeni Takım Arkadaşı 8

Galaksinin Koruyucuları’ndan tanıdığımız Michael Rooker Hızlı ve Öfkeli serisinin en yeni ismi. Çekimler, bir kaç film sonra serinin yönetmenliğine geri dönen Justin Lin önderliğinde Haziran sonunda başlamıştı.

Haberlere göre Michael Rooker Hızlı ve Öfkeli 9’da Buddy adında bir karakteri canlandıracak. Aktör daha önce Yondu karakteriyle Galaksinin Koruyucuları filminde ve Walking Dead’in ilk sezonunda yer almıştı.

Filmin oyuncu kadrosunda Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Ludacris, Tyrese Gibson, Charlize Theron, Helen Mirren ve kadroya son olarak katılan John Cena gibi isimler yer alıyor.

via: movieweb.com

Disney’in Yeni Filmlerinin Vizyon Tarihi Belli Oldu

Disney'in Yeni Filmlerinin Vizyon Tarihi Belli Oldu 10

Disney, Fox’u satın aldıktan sonra yeni filmlerinin vizyon tarihini duyurdu. Disney 2027’ye kadar ki planlarını şimdiden yapmış gibi gözüküyor

Kadrosunda Brad Pitt, Tommy Lee Jones ve Ruth Negga gibi isimlerin bulunduğu bilim kurgu filmi Ad Astra, 20 Eylül’de vizyona girecek. Yeni isimsiz Kigsman filmi de 14 Şubat 2020’de izleyici ile buluşacak. Bir çok kez ertelenen New Mutants’da 3 Nisan 2020’de vizyona girecek.

Bunların dışında bildiğiniz üzere tüm zamanların en çok hasılat elde eden filmi Avatar’ın 4 filmi daha geliyor. Onların tarihleri de belli oldu.

 • 17 Aralık 2021 – Avatar 2
 • 22 Aralık 2023 – Avatar 3
 • 19 Aralık 2025 – Avatar 4
 • 17 Aralık 2027 – Avatar 5

5 Temmuz’da vizyona girecek olan Spider Man: Far From Fome’un dışında isimsiz 8 Marvel filmi daha duyuruldu onların da vizyon tarihi şöyle:

 • 1 Mayıs 2020
 • 6 Kasım 2020
 • 12 Şubat 2021
 • 7 Mayıs 2021
 • 5 Kasım 2021
 • 18 Şubat 2022
 • 6 Mayıs 2022
 • 29 Temmuz 2022

Daha önce gelen haberlerde Star Wars: The Last Jedi’ı yöneten Rian Johnson’ın yeni Star Wars üçlemesi üzerinde çalıştığı açıklanmıştı fakat sonra projeden ayrıldı. Game of Thrones yapımcıları David Benioff & D.B. Weiss yeni bir Star Wars üçlemesi üzerinde çalıştığı konuşuluyordu bu gelecek üç isimsiz Star Wars filmi bunlar olabilir. Onların tarihleri de şöyle:

 • 16 Aralık 2022
 • 20 Aralık 2024
 • 18 Aralık 2026

Şimdilik dikkatimizi çeken filmler bunlardı. Diğer filmlerin listesini aşağıdan bulabilirsiniz.

 

 

John Cena, Hızlı ve Öfkeli oyuncu kadrosuna resmen katıldı

John Cena, Hızlı ve Öfkeli oyuncu kadrosuna resmen katıldı 12

John Cena, Fast & Furious 9’un oyuncu kadrosuna resmen katıldı. Vin Diesel, hafta sonu, haberleri açıklarken aynı zamanda Paul Walker’a da övgüde bulundu. Beklenen devam filminin şu anda Mayıs 2020 tarihinde piyasaya sürülme tarihi ile çekildiğine inanılıyor. Diesel, oyuncu kadrosuna yeni katılım konusunda açıkça heyecanlı.

Vin Diesel, John Cena’yı Hızlı ve Öfkeli 9’a davet etmek için Instagram’da bir video yayınladı. Videoda “Pablo” olarak bahsettiği Paul Walker’dan bahsett. Diesel, oyuncu / güreşçinin yüzünde dev bir sırıtış ile gösterdiği gibi, “gerçek için mücadele için başka bir asker” olan Cena’yı çağırıyor. Cena, Hızlı ve Öfkeli serisinin bir parçası olmaktan açıkça mutlu ve o da ikonik ‘You cant see mee’ hareketini yapıyor.

John Cena’nın oyuncu seçimi, Dwayne Johnson’ın Hızlı ve Öfkeli 9’da yer almadığı gerçeğini telafi etmekten daha büyük olasılıkla olacaktır. Johnson ve Vin Diesel daha önce başlarını eğmişlerdi, ancak aralarındaki zaman için her şey yolunda gibi görünüyor. Johnson, bu yaz Jason Statham ve Idris Elba ile birlikte Hızlı ve Öfkeli ayrılma Hobbs & Shaw’ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Filmin fragmanlarında aynı Hızlı vibe var, ancak Elba’nın kötü adamına süper güçlerin eklenmesiyle ilgili farklı bir şey var ve fanlar ne yapacağından tam olarak emin değil.

İlgili: Paul Walker Kardeşleri Hızlı ve Öfkeli Karakterlerinin Geri Dönmesini İstiyor

Hızlı ve Öfkeli 9 ayrıntı şu anda tamamlandı, ancak kısa bir süre sonra daha fazla ayrıntı yayınlanmalı. Ancak, franchise her zaman birinci sınıf bir ofis kazananı olduğu için farketmez, ancak Dwayne Johnson’ın arkasındaki yıldız gücü olmadan nasıl yapılacağını görmek oldukça ilginç olacaktır. Ek olarak, bu yaz, Hızlı ve Öfkeli oyuncularının destekleyici üyeleri olmaksızın, piyasaya sürüldüklerinde Hobbs & Shaw’un nasıl alındığını görmek ilginç olacak. Her iki film de gişede oldukça iyi işler yapmalı.

Gişe numaralarından bahseden Vin Diesel, rekor kıran diğer bir franchise grubunun bir parçası. Oyuncu, Avengers’daki Groot’u seslendiriyor: Son gişe dünyadaki gişede 1 milyar dolardan fazla oldu ve tüm zamanların en yüksek brüt açılış haftasonunu yaptı ve Öfkeli’nin Kaderi’ni tükendi. Dizel, rollerini nasıl seçeceğini biliyor ve yaklaşmakta olan Hızlı ve Öfkeli 9 şüphesiz ki oldukça büyük olacak, ama her şey söylendiğinde ve bittiğinde Muhtemelen Endgame benzeri numaralara ulaşmayacak. Vin Diesel’in Instagram hesabı sayesinde John Cena yayın duyurusunu aşağıdan kontrol edebilirsin

View this post on Instagram

Thank you Pablo.

A post shared by Vin Diesel (@vindiesel) on