Game of Thrones 8. Sezonunda Cevaplanmasını Beklediğimiz Sorular

Bu yazımız Game of Thrones 7. Sezon 7. Bölümüyle ilgili spoiler içerir.

İyisiyle kötüsüyle bir Game of Thrones sezonunu daha geride bıraktık ve uzun bir bekleyiş daha bizi bekliyor. Sezon finalinin en kritik noktası ise Jon Snow’un Stark olmadığını biliyorduk fakat bu sezonda bir p*ç olmadığını hatta gerçek isminin Aegon Targaryen’an olduğunu öğrendik. Bran Stark ve Samwell Tarly bunu bilen kişiler ve söylemek için Jon Snow’un gelmesini bekliyorlar. Bu gerçek 8. Sezonda büyük etkileri olacak gibi gözüküyor.

Tabi Jon Snow’un Rhaegar Targaryen ve Lyanna Stark meşru çocuğu olması aslında Jon Snow’un tahtın gerçek varisi olduğunu ve Daenerys’in tahta söz sahibi olmadığı anlamına geliyor. Tabi bir de Jon Snow’un halası Daenerys ile gemideki sex sahnemiz var. Jon ve Daenerys aslında akraba oldukları gerçeğini elbette öğrenecek ve tepkilerini hepimiz merak ediyoruz. Kit Harington ve Emilia Clarke’ın EW‘ye verdikleri bir röportajda şunları söyledi.

Emilia Clarke: Çok çalıştım. Tahtı paylaşmak istemiyorum. Tahta bir ejderhaya yetecek kadar yer var ve bu benim. Bu kadar.

Kit Harington: Emilia’ya öğrendikleri zamanın çok güzel bir sahne olacağını söyledim. Bunun ilişkilerine nasıl etki edeceğini tahmin edemiyorum. Gün batımına doğru yürürken olabilir. Birbirlerini öldürmek isteyebilirler.

Dany ve Jon akraba olduklarını öğrendikleri halde ilişkilerine devam edecek mi? Henüz bunun cevabını Kit Harington ve Emilia Clarke da bilmiyor. Ensest ilişki Targaryenlar arasında Westeros’ta olduğu gibi bir suç olarak gözükmüyor. Hatta Daenerys ensest bir ilişkinin meyvesi.

Peki Jon yani Aegon demir tahtı kabul edecek mi yoksa tahtı Dany’e mi bırakacak? Tabi ikinci söylediğimiz daha mantıklı geliyor. Sonuçta bu her zaman arzuladığı bir şey değildi fakat hayatının tamamını bir p*ç olduğunu bilerek ve hiç bir şey üzerinde hakkı olmadığını inanarak geçirdi. Jon hakkını isterse Daenerys onu destekler mi? Muhtemelen Night King birlikte yenip(tabi yenebilirlerse) bu birlikteliğe devam edeceklermiş gibi gözüküyor.

7. Sezonun son iki bölümünde dile getirilen Dany’nin hamile kalıp kalmayacağı. Bildiğiniz üzere Dany bir cadının dediği üzere çocuk sahibi olamayacağını düşünüyor. Jon’un da bunu üzerine “Peki onun güvenilir bir bilgi kaynağı
olmayabileceği hiç aklından geçti mi?” diyerek hem Dany’e iş atması hem de bunu sorgulatması Dany ile Jon’un bir çocuğu olabilir mi sorusunu da akıllara getirdi.

Ee tabi hal böyle olunca Jon bir anda Kuzey’in Kral’ı olmaktan tahtın gerçek varisi olmaya terfi ediyor. Tabi hala Jon’un bunu kabul edip etmeyeceğini bilmiyoruz fakat Jon kabul ederse Kuzey’i kim yönetecek? Tabi Sansa en büyük aday gibi gözüküyor keza kendisi bir çok hanenin de desteğini almış gibi gözüküyor.

Cersei bu durumlar karşısında nasıl bir tutum sergileyecek? Bizce tabi ki bunların hiç biri onun duygularını değiştirmeyecek hatta gözünü iyice kan bürüyecek. Sezon finalinde de gördüğümüz gibi hem kardeşi hem de sevdiği Jamie’yi bile tehdit edebilecek duruma gelmiş gibi duruyor. Hain planına devam edecek ve bizimkiler Gece Kralı ile savaşırken ortalığı iyice karıştıracak gibi gözüküyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

via[EW]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.