Game of Thrones’un Spin-Off Dizileri Geliyor

Dünya üzerinde en popüler dizilerden olan ve bir bölümüne milyonlarca dolar harcanan Game of Thrones‘un bitmesine sadece 2 sezon kaldı. Bildiğiniz üzere 7. sezon 7 bölümden oluşacak. Tabi böyle popüler bir dizinin ekmeğini dahada yemek isteyen HBO ve yapımcılar kolları sıvadı. HBO, 4 farklı senaristle 4 Game of Thrones spin-off dizisi için anlaşma imzaladı.

Bu senaristlere gelecek olursak; Max Borenstein (Kong: Skull Island), Jane Goldman (Kingsman: The Golden Circle), Brian Helgeland (Legend), ve Carly Wray (Mad Men, The Leftovers). Goldman ve Wray, yazar ve Game of Thrones’un yaratıcısı olan George R. R. Martin ile ayrı ayrı çalışacaklar. Kanal bu gelecek diziler için henüz bir tarih olmadığını söyledi.

Yazarların ihtiyacı olduğu kadar zaman vereceğiz ve tüm çalışmalarımız gibi, senaryoda sahip olduğumuz şeyleri değerlendireceğiz.

Dizinin yaratıcıları ve senaristleri David Benioff ve D.B. Weiss, Martin gibi bu projelerde bulunacak fakat senaristliğini yapmayacak. Bir nevi yol göstericiliği yapacak gibi duruyorlar. Tabi bu yeni çıkan bir haber değil uzun zamandır söylentiler dolaşıyordu ve HBO yöneticileri Game of Thrones romanlarına dayalı fikir geliştiren yazarları kabul etmeye başladı.

HBO program sorumlusu Casey Bloys, daha önce verdiği bir röportajda spin-off dizileri sorulunca buna karşı olmadığını fakat henüz somut bir plan olmadığını söylemişti. Game of Thrones’un bitmesine çok üzülsek de bu spin-off dizileri bizi oldukça heyecanlandırmayı başardı.

via[Variety]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.