Iron Fist Kimdir?

Iron Fist Marvel-Netflix’in yeni süper kahraman dizisi. Bu yazımızda Iron Fist’in kim olduğunu, Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve yakında çıkacak olan Defenders dizileri ile nasıl bağlantılı olduğunu anlatacağız.

Iron Fist Kimdir?

İlk Olarak Ironfist’i kimin canlandıracağı ile başlayalım Game of Thrones’dan tanıdığımız aktör Finn Jones,  Daniel Rand’i canlandıracak.

Finn Jones İron Fist Daniel Rand

Peki Kim Bu Iron Fist? Bu adam diğer diğer Netflix şovlarında gördüğümüz kahramanlardan biraz farklı. Wendell Rand başka bir boyutta varolan K’un-Lun adlı bir şehrin yöneticisinin oğluydu. Bir sonraki varis olan Wendell, bunu istemeyen kardeşi tarafından dünyaya(Amerika) sürgün edildi. Bu durumu avantaja çevirip iyi bir iş adamı olan Wendell, Heather adlı bir kadınla evlendi ve Daniel(İron Fist) adında bir oğulları oldu.

Iron Fist Kimdir? 1

K’un-L’un

Ama yine de ana vatanına dönmek isteyen Wendell ortağı Harold Meachum, eşi ve çocuğuyla beraber Tibet Dağlarına ana vatanına açılan mistik kapıyı bulmak için yola koyuldular ama Meachum’un planları başkaydı. Meachum, Wendell’e tuzak kurarak ölümüne sebep oldu.

Iron Fist Kimdir? 2

Heather ise oğlunu kurt saldırısından korumak için kendi hayatını feda eder. Yolculuğa anne ve babasıyla başlayan Daniel yetim kalır. Babasının mirasını takip eden Daniel;  K’un- Lun kapısını bulur. Kaybedecek hiçbir şeyi olmadığını düşünür ve kapıdan geçer.

Burada kraliyet soyundan olduğu anlaşılır ve Dövüş sanatları eğitimi alır. Shou-Lao adlı ejderhayı öldürmeyi başarıp ellerini mistik bir alanın içine sokunca Daniel’in elleri demir kadar sert silahlar haline gelmiş olur. Amerika’ya geri döner ve babasının işine devam eder. Her süper kahraman gibi gücünü iyilik için kullanmayı seçer.

Daredevil’in ilk bölümündeki Matthew Murdock’ın talihsiz kazasında kimyasalların döküldüğü kamyon Daniel’in babası Wendell Rand’ın sahip olduğu Rand Corporation’a aitti.

Daredevil Rand Corporation

İlk fragmanla birlikte Colleen Wing’e bir göz atma şansı bulmuştuk. Collen Wing çizgi roman serisinde Misty Knight ve Luke Cage ile yakın arkadaş. Ve Luke Cage’in son bölümünde Colleen Wing’i bir afişte dövüş sanatları hocası olarak görmemiz, dizide Claire Temple ile birlikte Luke Cage’i de göreceğimiz anlamına gelebilir.

Colleen Wing Iron Fist

Ayrıca Matrix serisinden tanıdığımız Carrie-Anne Moss, Jeri Hogarth’u canlandırak.

Carrie-Anne Moss Jessica Jones

Iron Fist izleyicisi ile 17 Mart’ta buluşacak. Biz de sizler gibi sabırsızlıkla bekliyor olacağız.

OKU: Collen Wing Kimdir?

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: