James Gunn, Guardians of the Galaxy Vol. 3 Yönetmen için Geri Döndü

Guardians Of The Galaxy ilk çıktığı zamanlarda beklenmedik bir başarı gösterdi ve ardından ikinci filmiyle de bu başarıyı devam ettirdi. Hiç şüphesiz bu başarının arkasındaki filmin yönetmeni ve senaristi James Gunn vardı. Üçüncü film için de geri dönecekti fakat geçtiğimiz yıl, yıllar önce attığı pedofili ve tecavüz içeren tweetleri yüzünden kovulan Gunn, Walt Disney Başkanı Alan Horn ile yaptığı görüşmelerden sonra tekrardan yönetmenlik için geri döndü!

Neler olmuştu?

Önce hızlıca neler olduğundan bahsedelim. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi attığı tweetler yüzünden kovuldu.

James-Gunn-offensive-tweets

Yukarıda gördüğünüz fotoğrafta sadece bir kısmı Gunn bu olay patladıktan sonra hepsini sildi. Sonrasında ise Twitter üzerinden bir özür mesajı yayınladı. Yıllar önce daha provokatif bir karakter sergilemek için bu tweetleri attığını ve o zamanlardan bu zamana kadar pişmanlık duyduğunu söyledi. Şimdi olduğum bu insanı yansıtmasa da bu kararı anladığını ve sorumluluğu aldığını da sözlerine katmıştı.

Tabi bundan sonra insanlar ikiye bölündü ve bir kısım James Gunn bu yaptıklarından dolayı kovulmasını doğru buldu. Bir diğer kısım ise Gunn’ın tekrardan geri dönmesi için imza kampanyaları başlattı. Bunların içinde Guardians Of The Galaxy oyuncu kadrosu da vardı. Chris Pratt, Zoe Saldana, Vin Diesel, Dave Bautista, Karen Gillan, Bradley Cooper, Sean Gunn, Michael Rookerve ve Pom Klementieff, James Gunn’ı tekrardan yönetmenlikte görmek istediklerini ve desteklediklerini bir mektubu sosyal medya hesaplarından paylaştılar. Aslında bu kadar destek kısmı olarak sonuçlandı ve Marvel, James Gunn’ın senaryosunu kullanacağını açıkladı.

Bu sırada Warner Bros bunu fırsat bildi ve Suicide Squad devam filmi için James Gunn’ı önce senarist olarak sonra da yönetmen olarak işe aldı. Bu yüzden Marvel, James Gunn Suicide Squad 2’yi tamamladıktan sonra Guardians of the Galaxy Vol. 3 için çalışmalara başlayacak.

Sizce James Gunn’ın tekrardan Guardians of the Galaxy Vol. 3 yönetmenliğine dönmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

via[Deadline]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: