Jared Leto James Ellroy Gerilimi 77’yi Yönetecek

Jared Leto, Wolf Films’in gerilim filmi 77’yi yönetmek için  Paramount Pictures ile anlaştı. Film, kendisinin ilk uzun metrajlı yönetmenlik deneyimi olacak.

Filmin yapımcılığını Leto’nun yanı sıra yazar/yapımcı Dick Wolf ve Tony Ganz (Wolf Films) yapacak. Emma Ludbrook baş yapımcı.

Narcos dizisinin senaristi David Matthews tarafından tekrar elden geçirilen senaryo 1974 Los Angeles’ında geçiyor. İki polis memuru kaçırılan mirasçı Patty Hearst’ı bulabilmek için soruşturmaya başlar. Bir yandan da başka bir polis memurunun canice işlenmiş cinayetini çözmeye çalışmaktadırlar. Sadece acımasız yolsuzlukları ve suçları değil, karanlık ve şiddetli bir komployu da ortaya çıkartmakta olduklarının ise henüz farkında değiller.[beyazperde]

Jared Leto, belgesel dışında (Great Wide Open,  Artifact,  Into the Wild and Beyond the Horizon) ilk kez bir film yönetecek. Aktör olarak 2013 yapımlı Dallers Buyers Club‘daki performansı sayesinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü‘nün sahibi olmuştu. Aktör, son olarak Suicide Squad’da Joker’i canlandırmıştı ve merakla beklenen Blade Runner 2049‘da yer alacak.

 

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: