Jeremy Irons, Alfred Karakterini Kimden İlham Aldığını Anlattı

DC’nin BatmanVSuperman filmi çok beğenilmişti ama beğenilen şeylerden biri ise Jeremy Irons’ın Alfred’iydi. Jeremy Irons verdiği bir röportajda bu karakteri kimden ilhan aldığını şöyle açıklıyor:

Alfred’de gerçekten üzerine kurduğum şey, ölmeden önce eskiden olan yakın bir komşum olan Paul Getty idi. Onunla birlikte ilk yemeğe gittiğimiz zamanı hatırlıyorum. Evlerine geldim ve çok nazik bir adam arabamı aldı ve park etti. İçeri girdim ve çok nazik bir beyefendi ceketimi aldı. Sonra Paul bize salonu gösterdi ve çok nazik bir beyefendi bana bir kadeh şarap verdi ve çok nazik bir beyefendi bize akşam yemeğini servis etti. Akşam boyunca bana bakmakta olan bu beyefendilerin aslında Paul’u korumak için orada buluna eski SAS üyesi olduğunu öğrendim. Düşündüm, evet, bu gerçekten Alfred. Her şeyi yapacaktır. İşte bu Alfred’in geldiği yer. Onun zihniyeti bu. Bulaşıkları yıkayacak ve aynı zamanda kuyruk topçusu(Uçağın tüfeğini kullanan asker) olacak.

Ben Affleck’in Batman filmi sorulduğunda ise Irons şunları söyledi:

İlgileniyorum ve senaryoyu görene kadar karar vereceğim. Göreceğiz. Ben mükemmel bir yönetmen. Neyle geldiğini görünce büyüleneceğimden eminim

Alfred’i bizde çok sevmiştik ve umarız Batman solo filminde biraz daha Alfred-Bruce Wayne’nin ilişkisini görebiliriz. Justice League filminde Alfred’i çok göreceğimizi sanmıyoruz ama diğer kahramanlara bakış acısını ve tepkilerini merak ediyoruz.

Justice League 17 Kasım 2017’de vizyona girecek.

Kaynak: https://www.comicbookmovie.com/justice_league/jeremy-irons-discusses-his-inspiration-for-alfred-and-the-butlers-a147549

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: