John Wick 5’in Geleceği Onaylandı

Lionsgate, John Wick 5 için çalışmalara başlandığını duyurdu. Stüdyo filme o kadar çok güveniyor olacak ki John Wick 4’ün henüz çekimleri dahi başlamadı.

2014 yılında ilk filmiyle sinemalara bomba gibi düşmüştü. Keanu Reeves‘in başrolünda olduğu film $20 Milyon bütçeyle dünya çapında $86 Milyon hasılat elde etmişti. John Wick 2, $171 Milyon hasılat elde etmişti. John Wick 3 ise $326 Milyon hasılat elde etmişti. Stüdyo da hemen 4. film için kolları sıvadı.

John Wick 4&5 Ne Zaman Vizyona Girecek?

Lionsgate CEO’su John Feltheimer’ın dediğine göre hala gelecek 2 filmin senaryosu üzerinde çalışıyorlarmış. John Wick 4 ve 5’in çekimleri önümüzdeki sene art arda yapılması planlanıyor. John Wick 4’ün Mayıs 2021 tarihinde vizyona girmesi planlanıyordu fakat pandemi sürecinden dolayı çekimler ertelenince John Wick 4, Mayıs 2022 tarihinde vizyona girecek. John Wick 5 için ise henüz bir vizyon tarihi yok.

2 filmin art arda çekileceği göz önüne alınınca 2 filmin yönetmenin de aynı olacağını ön görebiliriz. Son filmi yöneten Chad Stahelski’nin ise henüz proje için geri dönüp dönmeyeceği belli değil. Tabi bir yandan da The Continental adında John Wick evreninde geçen bir dizinin geleceği biliyoruz. Ballerina adında bir spin-off filmi için de çalışmalara başlandığı daha önce duyurulmuştu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

[via Deadline]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: