Justice League Gişede Hayal Kırıklığına Uğradı

Justice League gişe hasılatını büyük hayal kırıklığına uğramış bir şekilde kapatacak gibi görünüyor. Çoğu film için, dünya çapında 700 milyon dolar, kutlamaya değer bir şey olacaktır. Ancak Justice League için aynı şey geçerli değil. Süper kahraman filmi gişede sona yaklaşırken Star Wars: Son Jedi gişede yılın geri kalanını domine edecek gibi görünüyor.

Adalet Birliği, bu hafta sonu %57 düşüş gösterdi ve Amerika’da gişeden toplamda 235 milyon dolar kazandı. Karşılaştırma yapmak gerekirse Star Wars: Son Jedi, sadece bu hafta için Amerika’da 220 milyon dolar gelir elde etti. Son tahminlere göre, Justice League kapanışı 675 milyon dolar ile yapacak.

Karşılaştırma amaçlı geçen yılın Doctor Strange filmine bakıyoruz. Adalet Birliği, dünya genelinde 677 milyon dolar elde eden Marvel Studios filmini çok yakından izliyor. Çok az çizgi roman hayranının aşina olduğu bir karakter için bu oldukça iyi. Bununla birlikte, Justice League, Batman, Superman ve Wonder Woman‘a sahip. Flash, Aquaman ve Cyborg‘dan bahsetmiyoruz bile… DC’nin live-action Adalet Birliği, Doctor Strange filmini çoktan geçmiş olmalıydı.

DCEU açısından Adalet Birliği, 2013 yılında dünya çapında 668 milyon dolar kazanan Man of Steel’in hemen önündeymiş gibi görünüyor. Box Office Guru’ya göre, Justice League şu anda 634 milyon dolarlık bir ödene sahip ve, Tahminlerin gerçekleşmesi halinde, Suicide Squad (745 milyon dolar), Wonder Woman (821.9 milyon dolar) ve Batman V. Superman: Adaletin Şafağı’nın (873.3 milyon dolar) filmlerinin gerisinde kalacağı görülüyor. Bu neden Warner Bros.’un DC filmlerinin perde arkasında değişiklik yapmak istediğini açıklıyor.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.