Justice League Hakkında Bildiklerimiz

DC’nin sinema evrenin çok başarılı olamadığını biliyoruz. Son çıkardığı 2 film Suicide Squad ve Batman V Superman, hem eleştirmenler hemde izleyiciler tarafında çok beğenilmemişti fakat bu filmlere rağman bizim Justice League’le ilgili beklentilerimiz yüksek. Geçtiğimiz aylarda Comic Con’da yayınlanan fragmanla beraber DC tekrar filmleriyle ilgili beklentilerini yükseltmiş gibi gözüküyor. Biz de şuana kadar bildiklerimizi bu yazı içinde topladık.

1-) Batman Geri Dönüyor

Batman v Superman: Dawn of Justice movie batman rain ben affleck

Ben Affleck’in ilk Batman olacağını duyduğumuz da bir çoğumuz bunun şaka olabileceğini düşündük en azından öyle umduk. Ama değildi. Sonra Batman V Superman’i izlediğimizde filmin en iyi şeylerinden biri Ben Affleck’in Batman’i oldu. Superman’le beraber Doomsday ile kavga ettikten sonra Superman öldü ve Batman daha büyük tehlikelere göre Justice League’yi toplamaya karar verdi. Batman’in öldürmek için daha az istekli olup olmayacağını bilmiyoruz ama Ben Affleck’in bu film için çok farklı şeyler yapması da gerekmiyor. Christian Bale’in Batman’inin yerinin zor doldurulacağını düşünüyorduk fakat Ben Affleck bu işin altından rahatlıkla kalktı ve şuan merakla Justice League ve Batman solo filmi bekliyoruz.

2-) Superman Geri Dönüyor

superman henry cavill henry calvin

Batman V Superman filminin sonunda Superman ölmüştü fakat hepimiz bunun olmayacağını biliyorduk ve DC çok geçmeden Superman’in Justice League’de olacağunu duyurdu. Nasıl geri döneceği ve hikayeyi nasıl etkileyeceğini bilmiyoruz fakat geri dönecek. Hatta Henry Cavill, the Death and Return of Superman çizgi romanındaki Superman’in siyah kıyafetiyle ilgili şaka bile yaptı.

3-) Wonder Woman

Batman v Superman: Dawn of Justice movie batman superman action

Batman V Superman filminin ana karakterlerinden olmasa da Gal Gadot’un Wonder Woman’ını biz sevmiştik ve filmin sonunda Bruce Wayne ile beraber Justice League toplamayacaklarını da görmüştük bunu aynı zamanda fragmanda da gördük. Justice League’de büyük bir rol alacağını düşünüyoruz ama Justice League’den önce Wonder Woman solo filmini izleyip karakterle ilgili daha fazla bilgi sahini olacağız.

4-) The Flash

the flash ezra miller gif ile ilgili görsel sonucu

Ezra Miller’ın Flash’ını çok fazla göremedik. Batman V Superman filminde güvenlik kamerası görüntülerini gördük ve Bruce Wayne’in rüyasında biraz gördük. Suicide Squad filminde de “Hırsızlar arasında onur yok ha” repliğiyle gene az izlemiştik. Fragmanda da Bruce Wayne ve Barry Allen’ın etkileşimini az gördük fakat DC’nin tonunu dengeliyecek ve ihtiyacımız olan mizahı getirecek gibi duruyor. Flash, Justice League’nin temel üyelerindendir bu yüzden hikayenin merkezinde yer alması hiç birimizi şaşırtmaz. Başka bir artısı iste Justice League, solo filmi çıkmadan önce ilk kez karakteri tam anlamıyla tanıyacağımız film olacak.

5-) Aquaman ve Atlantis

trailer justice league aquaman jason momoa

Aslında eski animasyonlara baktığımızda Aquaman çok alay konusu bir karakterdi fakat Justice League fragmanını izlediğimizde Jason Momoa’nın bu karaktere nasıl oturduğunu görebiliyoruz. Filmde biraz içkiye düşkün olduğunu görüyoruz, sarhoş bir Aquaman bizce çok havalı olabilir. Batman V Superman’de kısa bir sahnesinde görmüştük fakat çok fazla bir bilgi alamamıştık. Sadece Aquaman değil solo filminden bir kaç isimi daha filmde göreceğiz gibi duruyor. Amber Heard’ın oynadığı Mera’yı yayımlana bir fotoğrafla biraz göz gezdirme fırsatı bulduk. Willem Dafoe’in oynadığı Atlantis’in bilim danışmanı olan Nuidis Vulko’yuda göreceğiz. Justice League filmiyle Atlantis dünyasına girmeye hazır olun.

6-) Cyborg

justice league cyborg gif ile ilgili görsel sonucu

Bir çok DC çizgi roman hayranları Victor Stone’u yani Cyborg’u Teen Titans’ın başkanı olarak tanıyorlar. Fakat DC 2011’de çıkardığı çizgi romanlar Cyborg’u Justice League’nin kurucu üyelerinden biri haline getirdi. Fragmanlarda Cyborg’un nasıl Justice League katıldığını görmedik fakat takımda yerini aldığını biliyoruz. Batman V Superman’dede nasıl Cyborg’a dönüştüğünü kısa bir videoyla görmüştük. Ray Fisher’ın canlandırdığı Cyborg’uda filmde büyük bir faktör olacağını biliyoruz.

7-) Komiser Gordon

Justice League Hakkında Bildiklerimiz 2

Batman solo filminde önemli karakterlerinden olacak olan Oscarlı J.K. Simmons’ın Komiser Gordon karakterini Justice League filminde göreceğiz. J. K. simmons söylediğine göre filmde çok fazla sahnesi yokmuş. Karakterin sadece yukarda gördüğünüz fotoğrafını yayımladılar. Çok büyük bir role sahip olmasa da Justice League bir şeyler katacağından eminiz.

8 -) Filmin Baş Kötüsü: Steppenwolf

Justice League Hakkında Bildiklerimiz 3

Batman ve Superman, Doomsday ortaya çıkana kadar birbirleriyle kavga etmekle meşguldü. Bu seferde Steppenwolf’la kavga etmeleri gerekiyor. Steppenwolf’u Game of Thrones’tan tanıdığımız Ciaran Hinds oynayacak. Çizgi romanlarda Steppenwolf, Jack Kirby tarafından yapıldı. DC’nin başka baş kötü adamı olan Darkseid’ın akrabasıdır. Ölümsüz ve insanüstü güce sahip bir liderdir. Bu güçlü düşmana karşı Justice League’nin ne yapacağını daha bilmiyoruz fakat sağlam bir kavga olacağı kesin.

9-) Hangi Green Lantern Corps. Gösterilecek

Justice League Hakkında Bildiklerimiz 4

En gizemli şeylerden biride hangi Green Lantern Corps. gösterilecek olması. Green Lantern rolünde kimlerin olabileceği hakkında da bir çok söylenti dolaşıyor ama Justice League’de Green Lantern’i değil ama bir Green Lantern Corps.’u göreceğimizi biliyoruz. Colin Farell’in filmde bulunacağına dair söylentiler var belki de Green Lantern Corps.’u olarak onu izleriz ve bizce de karaktere yakışır ama henüz söylentilerden başka bir şey yok. En azında filmde bir Green Lantern göreceğimizi biliyoruz. Filme nasıl bir etkisi olacağını da izleyip göreceğiz.

10-) Filmin Yönetmeni: Zack Snyder

Justice League Hakkında Bildiklerimiz 5

Batman v Superman’le çok iyi bir iş çıkarmasa da biz hala Zack Snyder’a güveniyoruz. Zaten çoğu şikayet görsel konulardan ve oyunculuktan değil hikayeyle ilgili. En büyük Batman V Superman savunucları bile hikayeyle ilgili sorunların olduğunu kabul eder. Batman V Superman’e yaklaşımıyla Justice League yaklaşımında nasıl farklılıklar olacağını bilmiyoruz fakat kameranın arkasındaki adam Zack Snyder ve bu büyük bir sorumluluk.

11-) Senarist: Chris Terrio

Justice League Hakkında Bildiklerimiz 6

Batman V Superman’i sevseniz bile hikayeyle ilgili ciddi problemlerin olduğunu kabul edersiniz. Bu hikaye problemleri nereden geliyor bilmiyoruz ama umarız Chris Terrio bu sorunu çözer çünkü filmin senaryosundan sorumlu olacak. Batman V. Superman, senaryosunu David S. Goyer yazmıştı. Ama şimdi Chris Terrio, Justice League şekillendiren adam en azından kağıt üzerinde. Şimdiden Warner Bros. Justice League’in devam filmi için anlaşma imzaladığına göre Warner Bros. Chris Terrio yaptığı şeyi beğeniyor gibi gözüküyor. Aynı zamanda Ben Affleck’in yönettiği Argo filmini yazdığını da belirtmek gerekir. Argo filmi de En İyi Film dalında Oscar almıştı buda bizi hikaye açısından umutlandırıyor.

Son Olarak Justice League Fragmanı:

Film 17 Kasım 2017’de vizyona girecek.

via[movieweb.com]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: