Colleen Wing Kimdir?

Colleen Wing Kimdir? 2

Netflix’in yeni Marvel dizisi ve Son Defender olan Iron Fist’in seyirciyle buluşmasına sayılı günler kaldı. Daha önceki yazılarımızda Iron Fist‘i tanıtmıştık. Şimdi de dizide başka bir karakter olan Colleen Wing’i tanıtacağız. İlk olarak karakteri Game of Thrones’tan tanıdığımuz Jessica Henwick canlandıracak.

Collen Wing Kimdir?

Colleen Wing Kimdir? 3

Colleen Wing, Columbia Üniversitesi’nde Profesör olan Lee Wing’in kızıdır. Daha çocukken annesi Azumi Ozawa, kimliği bilinmeyen bir suikastçı tarafından öldürülür. Babası da bu sıralar öğretmenlikle meşgul olunca büyük babası Kenji Ozawa tarafından Japonya’nın kuzeyindeki Honshu dağlarında büyüdü. Kenji’nin çocukları 2. Dünya Savaşında öldüler. O da torunu Collen Wing’e samuray sanatlarını öğretti. Kenji ayrıca Japonya gizli servisinin de bir üyesiydi.

New York’a babasının yanına ziyaret etmeye gitti fakat New York’ta polis ile haydutların çatışmasının arasında kaldı. Yakında en yakın arkadaşı olacak olan Misty Knight tarafında kurtarıldı. Daha sonraları Knight kolunda ağır bir şekilde yaralandı ve kolu kesilmek zorunda kaldı. Colleen en yakın arkadaşını depresyondan kurtarmak için yardım etti ve sonunda kesilen kolu yerine bir biyonik kol takmayı kabul etti.

Sonra beraber özel dedektiflik şirketi kurdular. İsmini de Knightwing Restorations koydular. Tabi ikisi de dövüş sanatlarında usta olunca daha sonraları bu isim Ejderhanın Kızları olarak değiştirildi.

Fragmanlarla birlikte Colleen Wing’e bir göz atma şansı bulmuştuk. Colleen Wing çizgi roman serisinde Misty Knight’ın yanı sıra Luke Cage ile de yakın arkadaş. Ve Luke Cage’in son bölümünde Colleen Wing’i bir afişte dövüş sanatları hocası olarak görmemiz, dizide Claire Temple ile birlikte Luke Cage’i de göreceğimiz anlamına gelebilir.

Güçleri ve Yetenekleri

Colleen Wing Kimdir? 4

Colleen, Zen transına girerek, chi‘sini olağan üstü güçler almak için odaklanabiliyor, hızlı iyileşmesine, vücudundaki zehiri hızlı atmasına ve aşırı sıcaklıklarda direnebiliyor.

Samuray sanatında çok yetenekli bir savaşçıdır ve aynı zamanda iyi bir dedektiftir.

Son olarak Colleen Wing’in yayımlanan Sneak Peek.

OKU:Iron Fist Kimdir?

via[marvel.wikia.com]

Iron Fist Kimdir?

İron Fist Kimdir?

Iron Fist Marvel-Netflix’in yeni süper kahraman dizisi. Bu yazımızda Iron Fist’in kim olduğunu, Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve yakında çıkacak olan Defenders dizileri ile nasıl bağlantılı olduğunu anlatacağız.

Iron Fist Kimdir?

İlk Olarak Ironfist’i kimin canlandıracağı ile başlayalım Game of Thrones’dan tanıdığımız aktör Finn Jones,  Daniel Rand’i canlandıracak.

Finn Jones İron Fist Daniel Rand

Peki Kim Bu Iron Fist? Bu adam diğer diğer Netflix şovlarında gördüğümüz kahramanlardan biraz farklı. Wendell Rand başka bir boyutta varolan K’un-Lun adlı bir şehrin yöneticisinin oğluydu. Bir sonraki varis olan Wendell, bunu istemeyen kardeşi tarafından dünyaya(Amerika) sürgün edildi. Bu durumu avantaja çevirip iyi bir iş adamı olan Wendell, Heather adlı bir kadınla evlendi ve Daniel(İron Fist) adında bir oğulları oldu.

Iron Fist Kimdir? 5
K’un-L’un

Ama yine de ana vatanına dönmek isteyen Wendell ortağı Harold Meachum, eşi ve çocuğuyla beraber Tibet Dağlarına ana vatanına açılan mistik kapıyı bulmak için yola koyuldular ama Meachum’un planları başkaydı. Meachum, Wendell’e tuzak kurarak ölümüne sebep oldu.

Iron Fist Kimdir? 6

Heather ise oğlunu kurt saldırısından korumak için kendi hayatını feda eder. Yolculuğa anne ve babasıyla başlayan Daniel yetim kalır. Babasının mirasını takip eden Daniel;  K’un- Lun kapısını bulur. Kaybedecek hiçbir şeyi olmadığını düşünür ve kapıdan geçer.

Burada kraliyet soyundan olduğu anlaşılır ve Dövüş sanatları eğitimi alır. Shou-Lao adlı ejderhayı öldürmeyi başarıp ellerini mistik bir alanın içine sokunca Daniel’in elleri demir kadar sert silahlar haline gelmiş olur. Amerika’ya geri döner ve babasının işine devam eder. Her süper kahraman gibi gücünü iyilik için kullanmayı seçer.

Daredevil’in ilk bölümündeki Matthew Murdock’ın talihsiz kazasında kimyasalların döküldüğü kamyon Daniel’in babası Wendell Rand’ın sahip olduğu Rand Corporation’a aitti.

Daredevil Rand Corporation

İlk fragmanla birlikte Colleen Wing’e bir göz atma şansı bulmuştuk. Collen Wing çizgi roman serisinde Misty Knight ve Luke Cage ile yakın arkadaş. Ve Luke Cage’in son bölümünde Colleen Wing’i bir afişte dövüş sanatları hocası olarak görmemiz, dizide Claire Temple ile birlikte Luke Cage’i de göreceğimiz anlamına gelebilir.

Colleen Wing Iron Fist

Ayrıca Matrix serisinden tanıdığımız Carrie-Anne Moss, Jeri Hogarth’u canlandırak.

Carrie-Anne Moss Jessica Jones

Iron Fist izleyicisi ile 17 Mart’ta buluşacak. Biz de sizler gibi sabırsızlıkla bekliyor olacağız.

OKU: Collen Wing Kimdir?

Spider-Man: Homecoming Shocker ‘e İlk Bakış

Spider-Man: Homecoming The Shocker

Bugün bir değil tam iki farklı Spider-Man: Homecoming fragmanı izledik. Bu fragmanlar bize iki ayrı The Shocker sunuyor.

Michael Keaton’in The Vulture’i filmin en kötü adamı olduğu aşikar. Ayrıca belli ki Spidey, The Shocker ile de anlaşmazlık içinde. Gücünü teknolojiden olan bu karakter kendi yaptığı bir çift eldiven ile sismik bozulmalar yaratabiliyor.

Uluslararası fragmanda, uzun eldiven ile birlikte sarı bir kolluk takan ve Shocker’a benzeyen bir karakter görüyorüz. Bu adamın Bokeem Woodbine olma ihtimali oldukça yüksek.

The Shocker Bokeem Woodbine

Bir çeşit yüksek teknolojili elektrik cihazını kullanan ve The Shocker’in renk düzenine benzeyen bir adam daha var. İkisinin de Shocker olabilme ihtimali net değil (belki çetedirler?). Yada sadece biri Shocker’dir ve diğeri sadece bir taklitçidir.

Hem The Shocker(lar) hem The Vulture ilk kez bir filmde yer alacaklar. İki karakter de Marc Webb’in tamamlanmamış üçlemesi The Amazing Spider-Man’de düşünülen karakterlerdi.

donald-glover-spider-man-216755

OKU:Spider-Man: Homecoming Donald Glover ‘e İlk Bakış

via[Comicbook.com]

Spider-Man: Homecoming Donald Glover ‘e İlk Bakış

Miles Morales'i seslendiren Donald Glover Spider-Man: Homecoming deki rolü

Donald Glover ‘in Spider-Man: Homecoming ‘deki rolü ile ilgili spekülasyonlarla geçen bir kaç ayın ardından, ilk fragman bize bir göz atma şansı verdi.

OKU:Michael Keaton Spiderman Homecoming’de Oynamayı Neden Kabul Ettiğini Açıklıyor

Glover ormana benzer bir alanda beyaz bir minibüsün yanında duruyor. Onunla birlikte, elinde şok cihazına benzer bir alet tutan, tam olarak belli olmasa da Logan Marshall Green olabileceğini tahmin edebileceğimiz  bu adam büyük bir patlama ve parlak ışık ile birlikte elindeki aleti ateşliyor.

Logan Marshall Green ve Donald Glover - SpiderMan: Homecoming

Bu kısa sahneyi göz önünde bulunduracak olursak , Glover, patron sıfatı ile patlama yaratan adamı teftiş ediyor gibi duruyor. Ya da silahını.

Glover’in Spider-Man: Homecoming ekibine katılma hikayesi biraz enteresan. Donald, Miles Morales’i seslendiriyor.Miles Morales, Marvel’s Ultimate Evreninde Siyahi bir Spider-Man.

Herşey bir hayranının The Amazing Spider-Man ekibi için seçmeler yapılırken ona “örümcek adam rolünde oynasaydın” diye sorması ile başladı. Glover cevabını kendi stand-up’ı Weirdo’da verdi. Hayranı, verdiği “onu geliştirirdim” sözüne bayıldı ve sosyal medyadan bir kampanya başlattı.

Şu zamana kadar Spider-Man ekibine katılamamıştı ama artık Spider-Man: Homecoming‘in bir parçası.

via[Comicbook.com]

 

Daredevil Kimdir?

Daredevil Kimdir? 8

Netflix ve Marvel’in ortak yapımı olan Daredevil dizisi şuana kadar olumlu tepkiler aldı ve 3. Sezon onayını aldı. Peki kim bu Daredevil? İlk sayısı “Daredevil: Korkusuz Adam” olarak 1964’te çıktı. Gerçek ismi Matt Murdock olan Daredevil’in babası Jack Murdock bir boksördü. Hell’s Kitchen adlı küçük bir mahallede hayatlarını sürdürmeye çalışıyorlardı. Babası bir boksör olamasına rağmen oğluna şiddetle bir şeyin başarılamayacağını öğretmeye çalışıyordu ve oğlunu okutmak için çabalıyordu. Küçük Matt’de babasının öğütlerine uyuyor ve her gün derslerine çalışıyor, deli gibi kitap okuyordu hatta bu yüzden arkadaşları ona “Daredevil” diyordu. Fakat bir gün Matt kör bir adamı kurtarmak için bir kamyonun önüne atlar ve kör adamı kurtarır fakat kamyondaki radyoaktif madde Matt’in gözlerine sıçrar kaderin cilvesi kör bir adamı kurtarmaya çalışırken kör olur ama bir süre sonra Matt diğer dört duygusunun çok gelişmiş olduğunu fark eder. Matt kör olduktan sonra boksörlüğe geri dönen babası Jack bir maçı satma teklifi gelince bunu reddeder ve bunun sonucunda öldürülür. Bu olay sonucu Matt çok sarsılır ama okumayı bırakmaz ve hukuk fakültesinden mezun olur. Üniversiteden en iyi arkadaşı Foggy Nelson’la beraber Hell’s Kitchen’da avukatlık bürosu açar ama babasının intikamını ve adaleti sağlamak isteyen Matt bunu hukuki yollardan halledemeyeceği anlayınca çocukken ona takılan Daredevil lakabını alır ve geceleri adaleti sağlamak için sokaklarda kötü adamları yakalamaya başlar. Matt sabahları avukat akşamları ise korkusuz adam olarak sokaklara çıkar.

giphy

Daredevil’in Güçleri?

Matt dövüş sanatları ustası Stick adlı bir eğitmen tarafından eğitilmiş ve bu yeni duygularını nasıl kullanacağını öğrenmiştir. Ayrıca diğer dört duyguları o kadar gelişmiştir ki kulaklarıyla bir inasının kalp atışlarını duyabilir ve yalan söyleyip söylemediğini anlayabilir, en hassas kokuları bile algılayabilir, teni en ufak hava değişimini bile hissedebilir ve parmaklarıyla mürekkebi bile algılayabildiği için okuyabilir. Bunun yanı sıra etrafındaki insanları ve objeleri algılayabilmesi için bir çeşit radar duygusu vardır.

giphy (1)

Ayrıca Daredevil 2003 yılında beyaz perdeye çıkmıştı. Baş rolünde Ben Affleck olan film ağır eleştirilere maruz kalmış ve beklenen başarıyı elde edememişti.