Karayıp Korsanları: 5’in Post-Credit Sahnesi Açıklandı

6 yıl aradan sonra Jack Sparrow geri döndü. Serinin 5. filmi geçtiğimiz Cuma günü film vizyona girdi. Filmi izledik fakat film ile ilgili uzun uzun konuşmayacağız onun yerine filmin post credit sahnesini konuşacağız. Yazı film ile ilgili spoiler içeriyor.

Filmin post-credit sahnesi serinin 2. ve 3. filminin kötü adamı Uçan Hollandalının Kaptanı Davy Jones ile ilgili. Sahneyi hatırlayacak olursak Poseidon’un asasının yok olmasıyla birlikte denizlerin üzerindeki tüm lanetler kalktı. Buna Will Turner’ın onu Uçan Hollandalıya bağlayan laneti de dahil. Ailesiyle birlikte birleştikten sonra yataklarında Elizabeth Swann’la birlikte uyuyor ve kapı açılıyor ve içeri biri giriyor. Will gözlerini açınca ise Davy Jones’a ait olduğuna emin olduğumuz ürkütücü pençesi gözüküyor sonrasında bunun Will’in kabusu olduğunu görüyoruz. Fakat sahnenin son karesinde yerde kaya midyelerini(barnacles) görüyoruz.

Tabi bu sahne 6. film için bir köprü olabilir. Poseidon’un asasının yok olmasından dolayı Davy Jones hayata tekrar dönmüş olabilir. Eğer 6. film çıkarsa bunları öğrenmiş olacağız. Davy Jones’u ilk iki filmde Bill Nighy canlandırmıştı ve üçüncü filmde Will Turner Jones’un kalbine bir bıçak saplayarak onu öldürmüştü ve Uçan Hollandalının başına geçmişti.

via[EW]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: