Karşınızda Marvel’in İlk Kadın Bestecisi Pınar Toprak

Kaptan Marvel, MCU için bir çok ilki gerçekleştirmeye devam ediyor. Önce ilk bir kadın süper kahraman üzerine yoğunlaşan film oldu sonrasında yönetmenlerinden bir olan Anna Boden ilk kez bir Marvel filmi yöneten kadın yönetmen oldu şimdi de Marvel’in ilk kadın bestecisi Pınar Toprak oldu. Pınar Toprak, Kaptan Marvel filminin müziklerini besteleyeceğini Instagram hesabından şu sözlerle duyurdu.

Sonundan yaklaşmakta olan KAPTAN MARVEL filminin müziklerini besteleyeceğimi duyurabildiğim için çok heyecanlıyım. Marvel Evreninin bir parçası olmak büyük bir onur. Aklımdan bir çok düşünce geçiyor. Bunların en başlıcası ise minnettarlık. Teşekkür etmem gereken bir çok insan var. İlk günden beri bana inanan menajerlerim Laura Engel ve Richard Kraft, bana bu fırsatı tanıdıkları ve inandıkları için Dave Jordan ve yönetmenler Anna Boden ve Ryan Fleck çok teşekkür ederim.

Kısaca Pınar Toprak’tan bahsetme gerekirse. Kendisi İstanbul’da doğdu ve İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda kompozisyon, klasik gitar, keman eğitimi aldı. 1997’da Chicago’ya taşınan Toprak burada bir çok usta jazz piyanisti ile birlikta jazz teorisi okudu. Berklee Müzik Koleji’nde ‘Film Müzikleri’ bölümünden mezun oldu. Toprak Krypton’un ve şu sıraların en popüler oyunlarından olan Fortnite için müzik besteledi. Marvel’ın son filmlerinde en çok hoşumuza giden şeylerden biri de müzikleri oldu. Pınar Toprak’ın bu çıkışı devam ettireceğine inancımız tam.

via[THR]
via[Vikipedi]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: