Lego Batman Filmi İncelemesi: Kara Şövalyeden Bu Yana En İyi Batman Filmi

Batman filmlerinin sormaktan hoşlandığı ancak asla cevaplanmayan bazı sorular vardır. Tüm kötüler bir şekilde geri dönüyorsa ve bunca geçen zamana rağmen suçlar tehdit etmeye devam ediyorsa Batman Gotham için gerçekten iyi midir? Eğer Batman siyah giyiniyorsa, polisi reddediyorsa ve toplumdan kendini izole ediyorsa bu kendine karşı uyaran bir canavar olmamış mıdır?

Lego Batman Filmi Nasıl? Güzel mi? Gidilir mi?

Batman filmleri bu soruları gündeme getiriyor çünkü onlar uzun vadeli seri kurgular tarafından yaratılmış kaçınılmaz hikaye tutarsızlıklarını örtüyor. Ama neredeyse hiç bir Batman filmi bu cevapları vermedi ya da verse bile Gotham’ın Batman’e ihtiyacı var gibi gereksiz tekrarlardan uzağa gidemedi.

Lego Batman Filmi bu temel soruları soruyor ve cevaplarla birlikte çözümleri temin ediyor.Bir saat 46 dakikalık saf eğlencenin yanı sıra komik kahramanca boğuşmalar ve Batman film tarihine göndermeler var. Ama belkide en önemlisi Lego Batman Filmi, düşünceli, öfkeli, aşırı erkeksi, modern filmlerin Batman yalnızlığını, karın kasından, üzüntü malikanesine kadar uzanan yüksek bir eleştiri.

Lego Batman Filmi Güzel mi

Batman’in (Will Arnett) kişilerarası bağlantılar ile mücadele ettiği fikri, Joker’in (Zach Galifianakis) Batman’in en büyük düşmanı olarak gördüğü kişi olduğunun doğruluğuna karşı geldiğinde, erkenden kendini kanıtlamıştır. Kötü adamların arasında olsa bile, Batman, herhangi bir kimseyle ilgili güçlü duygulara sahip olduğunu itiraf etmek istemiyor.

Tuhaftır ki Joker, Batman’in hayatı boyunca savaştığı kötülük kolayca gider, ta ki.. James Gordon (Héctor Elizondo) emekli olur ve kızı Barbara, babasından görevi devralır. Barbara (Rosario Dawson), Gotham Polis Departmanı’nın şehrin suça karşı savunmasında daha aktif rol oynaması gerektiğine inanır. Eş zamanlı olarak, Joker yeni Müdür Gordon’un tanıtım galasını basar, yalnızca kendisini ve diğer tüm Batman düşmanlarını kavga etmeden polise etmek için.

Peki Batman savaşmak için hiç bir suç olmadığında ne yapacak? Lego Batman filmi bunun cevabını veriyor.

Bu Lego Batman filmi, önemli ölçüde DC’den büyük, sanırım artık Lego Evreni diye tabir etmek zorunda olduğumuz yerde geçiyor. Şunu söylemeliyim ki beklenmedik küçük rollerden bahsetmekten zevk duyardım ancak sürprizi mahvetmek istemiyorum.

Lego Batman Filmi azımsanacak bir film değil. Ben, kendisinden hızlı bir şekilde soruları cevaplamasını bekliyordum ancak üçüncü perde zevkli derecede karmaşık. Batman takım işinde kötüdür, ve defalarca çuvallar bunu herkes bilir ama Batman Lego Filmi, neden onun çuvalladığını sağlam bir şekilde gösteriyor, eksik kalan dersleri ve travmayı ve onu yalnızlığa sürükleyen korkuyu.

Lego Batman Filmi, Batman hakkında hikaye tarzında nadir sinema filmlerinden.

Lego Batman Filmi’nin Rotten rottentomatoes‘den %91 aldığını hatırlatalım. Şimdiden hepinize iyi seyirler.

Lego Batman Filmi İncelemesi: Kara Şövalyeden Bu Yana En İyi Batman Filmi 2

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: