En İyi Keanu Reeves Filmleri

en iyi keanu reeves filmleri

Keanu Reeves bugün 55. yaşını kutluyor. Bizde bugüne özel en iyi Keanu Reeves filmleri listesini yapalım dedik.

Ün yapmasına iyi kalpli ve sempatik olması yardım etse de, Keanu Reeves buralara adeta tırnaklarıyla kazıyarak geldi. Yılmadı, çalıştı ve başardı.

Bazı insanlar Reeves’i belirli bir kategoriye sığdırmaya çalışabilir, ancak gerçek şu ki ilginç seçimlerle dolu bir kariyeri var. Bu seçimlerden bazıları işe yaramadı, ancak bazıları sinema klasiklerine ve çok eğlenceli filmlere yol açtı. Reeves’in rottentomatoes’a göre en iyi çalışmalarından bazılarına tekrardan yelken açıyoruz.

Bill and Ted’s Excellent Adventure

Bill S. Preston ve Ted Logan gruplarının dağılmasıyla karşı karşıya kaldığında sıra dışı bir olayla karşılaşırlar. Kendini “Geleceğin Elçisi” olarak tanıtan bir adam onları geçmişe götürüp tarihe tanıklık etmelerine yardım eder.

Benim Güzel Idaho’m

benim güzel idahom poster

Erkek fahişe olarak Portland sokaklarında yaşayan en iyi iki arkadaş, kendini keşfetme yolculuğuna başlar ve ilişkilerini tökezleyerek bulurlar.

River’s Edge

Bir grup lise arkadaşı, içlerinden birinin bir diğerinin öldürmüş olması gerçeğiyle yüzleşecektir. Keanu Reeves’in filmografisinde köşe taşlarından biri olan film. Aktör bu film ile birlikte adından söz ettirmeye başladı.

John Wick

en iyi keanu reeves filmleri john wick 2

Eski bir kiralık katil, köpeğini öldüren ve her şeyi ondan alan gangsterleri bulmak için emeklilikten dönüyor.

The Matrix

Bir bilgisayar korsanı, gerçekliğinin gerçek doğasını ve onu kontrol edenlere karşı savaştaki rolünü gizemli isyancılardan öğrenir. Reeves bir çok başarılı yapımda yer aldı. Hiç kuşkusuz en ünlüsü Matrix serisiydi.

Kuru Gürültü

Genç aşıklar Hero(Kate Beckinsale) ve Claudio(Robert Sean Leonard) bir hafta içinde evlenmek üzeredirler. Ama Hero’yu elde etmek isteyen başka bir adamın bir dizi komplosu sonucunda Hero ölmüş gibi gösteriliyor. Asker olan Claudio ve onun asker arkadaşları bu komplonun iç yüzünü ortaya çıkarmaya çalışırlarken ortalık bayağı bir karışıyor. Aslında hiçbir şey için bayağı bir gümbürtü kopartılmıştır…

John Wick 2

Borçlarını ödemek için suçlu yeraltı dünyasına geri döndükten sonra, John Wick büyük bir ödülün hayatına girdiğini keşfeder.

Tehlikeli İlişkiler

Son derece zengin ama sıkıcı bir hayat yaşamakta olan aristokratlar, başkalarının yaşamları üzerinden tutku ve ihanet etrafında türlü oyunlar oynayarak hayatlarını renklendirmeye çalışırlar.

Çılgın Aile

Çok büyük bir ailede herkesin yaşadığı olaylar konu alınmaktadır.

Hız Tuzağı

en iyi keanu reeves filmleri speed

Geldik en iyi Keanu Reeves filmleri listemizin sonuna… Genç bir polis memuru, hızını 50 milin üzerinde tutarak şehir otobüsündeki bombanın patlamasını önlemelidir.

Sizin de listeye eklemek istediğiniz filmler varsa aşağıdaki yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalın.

2019’un En Çok Kazanan Oyuncuları

en çok kazanan oyuncular

Bu senenin en çok kazanan oyuncuları listesinde bir çok oyuncu süper kahraman filmlerinde bulundu. Avengers: End Game‘in Avatar‘ı geçip gelmiş geçmiş en çok hasılat elde eden filmi olması oyuncuların alacağı ödemelere de yansıdı.

Forbes’in yaptığı habere göre Robert Downey Jr, Avengers: End Game için $25 Milyona anlaşmış. Filmin gişe başarısının ardından ek olarak yaklaşık olarak $50 Milyon daha ödeme aldı. Listenin başında bulunan Dwayne Johnson’a gelirsek, Jumanji: The Next Level’in beklenmedik gişe başarısı ve HBO’da yayınlanan Ballers dizisi ile beraber bu sene $89,6 Milyon kazanç elde etti.

Kadın oyuncular arasında ise zirvede Scarlett Johansson bulunuyor. Avengers: End Game’de rol alan oyuncu bu sene $56 Milyon kazanç elde etti. Black Widow solo filmi Mayıs’ta izleyici ile buluşacak. Tüm listeye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 1. Dwayne Johnson
  Kazanç: $89.4 Milyon
 2. Chris Hemsworth
  Kazanç: $76.4 Milyon
 3. Robert Downey Jr.
  Kazanç: $66 Milyon
 4. Akshay Kumar
  Kazanç: $65 Milyon
 5. Jackie Chan
  Kazanç: $58 Milyon
 6. Bradley Cooper
  Kazanç: $57 Milyon
 7. Adam Sandler
  Kazanç: $57 Milyon
 8.  Scarlett Johansson
  Kazanç: $56 Milyon
 9. Sofia Vergara
  Kazanç: $44.1 Milyon
 10. Chris Evans
  Kazanç: $43.5 Milyon
 11. Paul Rudd
  Kazanç: $41 Milyon
 12. Reese Witherspoon
  Kazanç: $35 Milyon
 13. Will Smith
  Kazanç: $35 Milyon
 14. Nicole Kidman
  Kazanç: $34 Milyon
 15. Jennifer Aniston
  Kazanç: $28 Milyon
 16. Kaley Cuoco
  Kazanç: $25 Milyon
 17. Elisabeth Moss
  Kazanç: $24 Milyon
 18. Margot Robbie
  Kazanç: $23.5 Milyon
 19. Charlize Theron
  Kazanç: $23 Milyon
 20. Ellen Pompeo
  Kazanç: $22 Milyon

En İyi Tom Hardy Filmleri

En İyi Tom Hardy Filmleri 2

En iyi Tom Hardy filmleri tutkulu izleyiciler tarafından yüksek not alan filmlerdir. İlk kamera karşısına geçtiği proje olan Band of Brothers’in üzerinden sadece 15 yıl geçmesine rağmen Tom Hardy, saygı duyulmasına yol açan bir çok gişe rekortmeni filmde ve bağımsız filmlerde yer aldı.

BBC dizisi Taboo’da başrol oyunuluğu yapıyor. Bu, 1814’de karanlık bir komplonun ortasında babasının nakliye işini üstlenmek için Afrika’dan eve dönen bir Londra’lı adam hakkında dönem-drama dizisi. Bizde Hardy’nin etkileyici filmografisinden yola çıkarak kariyerinin en iyi filmlerini listelemeye karar verdik.

London Road

En İyi Tom Hardy Filmleri 3

Tom Hardy kamuoyunda iyi bilinen filmlerinin dışında oldukça zengin bir filmografiye sahip ve 2016 yapımı London Road bunlardan biri. Kısmen gizemli cinayet, kısmen müzikal, yönetmen Rufus Norris, bir seri cinayetin İngiliz Topluluğunu etkileme biçimine bakarak, farklı unsurları, tamamen unutulmaz bir bütün haline getiriyor. “Hayal gücü ve merhamet ile kurulmuş heyecan verici bir deneyim.” Dave Calhoun

Layer Cake

En İyi Tom Hardy Filmleri 4

Güçlü tedarikçisine (Kenneth Cranham) haber vermeden işten emekli olmayı planlayan başarılı bir uyuşturucu satıcısı (Daniel Craid) kısmen bilimle ilgilenen bir gencin (Hardy) yardım etmesiyle başlayan karanlık ahlak oyunu. Kısa süre içinde, işinden uzaklaşmadan önce giderek büyüyen kendisini öldürmek isteyen düşmanlar listesinden bir adım önde olma ihtiyacı duyar. “Vaughn’un filmi Goodfellas’ın gerisinde kalıyor ama Ben Davis’in kompleks hikayeleri düzenleme ve renkli çekimi sayesinde başarılı bir filme imza atmış.”  Kyle Smith

Bronson

bronson tom hardy

Bir postaneyi soymaktan yedi yıl hapis cezasına çarptırılan genç bir adam daha sonrasında hapishanedeki uygunsuz davranışlarından dolayı cezası otuz yıla uzar. Bu süre zarfında ikinci kişiliği Charles Bronson ortaya çıkar.

Warrior

En İyi Tom Hardy Filmleri 5

 1. Yüzyılda, yeni bir şey profesyonel dövüş filmine nasıl eklenir? Aslında eklenemez. Ancak yinede bir liste yapmak gerekirse, Tom Hardy, Joel Edgertan, ve Nick Nolte’nin yer aldığı, yönetmenliğini Gavin O Connor’ın yaptığı Warrior ile başlamak gerekir. Hardy ve Edgerton, kurtuluş arayışlarını yalnızca insanlarla dövüşerek halledilebilen bir çarpışma ortasında olan kardeşleri canlandırıyor.  “Bu iki dövüşçünün de kaybetmesini istemediğimiz nadir dövüş filmlerinden biri.” Roger Ebert

THE REVENANT

En İyi Tom Hardy Filmleri 6

Hardy burada Leonardo Dicaprio’nun vahşice kararlı performansının gölgesinde kaldı – ve muhtemelen bir ayının. Ancak eski usul intikam arayışları onun kötü karakteri canlandırması kadar iyiydi. Hardy, Dicaprio’nun Hugh Glass’ına Amerika sınırı boyunca hırpalanmış vücudunu sürüklemek için intikam ateşi verdi. 2015’teki en yorucu dramalardan biriydi, Alejandro G. Inaritu’nun Revenant’ı eleştirmenlerce en beğenilenler arasındaydı. “Revenant’ı sadece izlemiyorsunuz onu yaşıyorsunuz.”

Tinker Tailor Soldier Spy

En İyi Tom Hardy Filmleri 7

Birimin başındaki isim olan Control’ün sağ koluyken, görevden uzaklaştırılan İngiliz casusu George Smiley (Gary Oldman), hükumet tarafından gizlice tekrar kiralanır. Zira, İngiliz Gizli İstihbarat Servisi Sirk’in içinde Sovyetler Birliği için çalışan ‘köstebek’ bir ajan olduğu şüphesi tüm örgütü sarmıştır… Smiley şimdi gözden çıkartılan kafatası avcılarını himayesine alma pahasına Budapşte’den İstanbul’a uzanan bir ihanet hikayesini çözerek itibarını geri kazanmaya çalışacaktır… Klasikler arasına girmiş aynı adlı romanın uyarlaması ve televizyon için çekilen dizinin yeniden çevrimi olan yapım 1950’li yıllarda yaşanan soğuk savaş döneminin en keskin günlerine odaklanıyor.

Inception

En İyi Tom Hardy Filmleri 8

Hardy’nin Bronson’daki performansı onu yeni hayranların radarına yerleştirmişti. Ancak asıl çıkışı gişe rekortmeni Inception ile yapmıştı. Leonardo Dicaprio, Joseph Gordon-Levitt ve Ellen Page gibi isimlerin yer aldığı oyuncu kadrosunda Hardy, insanların rüyalarına sızarak bilgi çalan bir takımda Eames’i canlandırdı.

The Dark Knight Rises

En İyi Tom Hardy Filmleri 9

The Dark Knight Rises’de filmin hatrı sayılır yükünü filmin kötü adamı yani Hardy, maskeli terorist olarak  Bane rolüyle aldı. Bir yüz maskesinin altında ve Heath Ledger’in gölgelenmesi altında, Hardy seriye kendi damgasını vurdu.

The Drop

En İyi Tom Hardy Filmleri 10

Yalnız bir barmen olan Bob Saginowski (Tom Hardy), hayatını yoluna koymaya çalışan eski bir mahkumdur. Çalıştığı yerin sahibi ve kuzeni Marv (James Gandolfini) ile burada suça bulaşmış diğer gangsterlerin kara para aklamasına göz yummaktadırlar. Günün birinde bar soyulur. Gangsterler paralarını geri almak isterler. Hem Bob, hem de Marv için huzurlu bir hayat hayal olacaktır.

Locke

En İyi Tom Hardy Filmleri 11

Klasik bir aksiyon/gerilim filmi her dakikası heyecanlı ve Hardy’nin performansı olmasaydı bunların hiç biri işe yaramazdı. Hayatını değiştiren bir telefon yüzünden mesleki ve kişisel sorunları arasında savrulan birini oynuyor. Ty Burr, the Boston Globe’da yazısında Hardy için şunları yazmıştı: “Hardy oyuncluğuyla yükselir ve gözle görülürz biçimde Locke minimalist olduğu kadar karizmatik performansıyla artar. Gözlerini ondan alamazsın.

Dunkirk

dunkirk tom hardy

II. Dünya Savaşı sırasında Alman Ordusu tarafından kuşatılan Belçika, Britanya İmparatorluğu ve Fransa’dan gelen müttefik askerler şiddetli bir savaş sırasında tahliye edilmeyi bekliyor.

Mad Max: Fury Road

En İyi Tom Hardy Filmleri 12

Hollywood’un franchise açlığı, devam filmi yada yeniden çekim ile herhangi bir kinizmin savunabilir olduğu noktaya geldi. Son Mad Max’den bu yana 30 yıl geçmesi yönetmen George Miller’a bir fikir verdi çünkü Fury Road nadir gişe canavarlarından biriydi. Aslında şaşırtıcı derecede düşünülmüş bir film mesaji, baletik, göz alıcı zarafetle düzenlenmiş epik aksiyon filmlerinin yanında eşit derece önem kazanıyor. Bütün bunların ortasında Tom Hardy’nin Max Rockatansky’i sessiz bir adam. Ancak Charlize Theron ile birlikte duygu ve kaçıklık patlamalarına yol açıyor. “Bu film yüzünüzü eritecek.” Christy Lemire

[rottentomatoes.com]

En İyi Emma Stone Filmleri

Herkesin beğenerek izlediği Emma Stone filmleri

En İyi Emma Stone Filmleri

Herkesin çok beğenerek izlediği Emma Stone Filmleri ile karşınızdayız. Emma Stone daha önce birkaç televizyon rolü üstlenmişti, ancak 2007 yılında Jonbad Hill ve Michael Cera ile birlikte Superbad filminde başrol oynadı. O zamandan beri, Stone gerçekten kendisi için bir isim yaptı. Oscar adaylığı, Altın Küre adaylığı ve hatta birkaç büyük ödül kazandı. Küçük boyutlu bir filmografide bu kadar çok muazzam rol olduğu için Stone’un en iyi rollerini daraltmak zordur – ama imkansız değildir.

The Favourite

emma stone

18. yüzyılın başlarında, İngiltere’de bir kırılgan bir Kraliçe olan Anne, tahtı işgal eder ve yakın arkadaşı Lady Sarah, ülkeyi onun yerine yönetir. Yeni hizmetçi Abigail geldiğinde çekiciliği onu Sarah ile sonlandırır.

La La Land

Emma Stone filmleri
Emma Stone filmdeki performasıyla Oscar’ın sahibi olmuştu.

Tabii ki, En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar kazanan filme en üst sıralarda yer vermek mantıklı geliyor. Büyüleyici, yetenekleri var, kalbi var ve bu film için aldığı her bir övgüyü hak ediyor. Özellikle La La Land’deki Mia olarak gösterdiği performanstan sonra, yıldız gücünü inkar etmek yok. Imdb: 8.0

Birdman

En İyi Emma Stone Filmleri 13
en iyi emma stone fillmleri

La La Land gibi Birdman de Akademi’den iyi dönmüştü. Stone, Michael Keaton’ın karakteri Riggan Thomson’un canını sıkan, eski bir süper kahraman olan geri dönüş planının ortasında oynuyor ve birçok yönden hayal kırıklığının kaynağı. İnanılmaz bir oyuncu kadrosunun sadece bir parçası, ama yine de keyifli. Imdb: 7.7

Superbad

En İyi Emma Stone Filmleri 14
emma stone filmleri

Her şeyi onun için başlatan rol: Jonah Hill’in 2007 lise komedisi Superbad’a olan ilgisi. Stone’un karakteri Hill’in şefkatinin nesnesidir ve filmdeki Cera ile oldukça komik. Bu rol onun için her şeyi başlattı ve gurur duyması gereken bir film. Imdb: 7.0

Zombieland

En İyi Emma Stone Filmleri 15

Zombieland Superbad’den kısa bir süre sonra vizyona girdi. Bir zombi başyapıtı olan filmde Jesse Eisenberg ve Woody Harrelson ile birlikte başrol oynadı. Stone’un alaycı ve zekice çatlayan karakteri, filmin en önemli özelliklerinden biri. Imdb: 7.6

Easy A

En İyi Emma Stone Filmleri 16

Kendisinin başrol olduğu ilk filmde hassasiyet ve mükemmellik ile oynuyor, okulu boyunca yayılan sahte söylentilere aldırış etmeyen ve bunun yerine onlar tarafından güçlendirilmeyi seçen bir liseliyi oynar. Stone her zamanki gibi komik ve John Hughes’a layık sağlam bir lise komedisinin mükemmelleşmesine yardımcı oluyor. Imdb: 7.1

The Help

En İyi Emma Stone Filmleri 17

Komedi türünün ardından, 2010’un başlarında Stone’un dramalara taşınması mantıklıydı, böylece özgeçmişini çeşitlendirdi. Yardım , daha ciddi filmlere imza atan ilk yapımlarından biriydi ve onun için inanılmaz derecede iyi sonuç verdi: Film evrensel olarak övgüyle karşılandı ve o da kariyerinin ilk Oscar adaylığı oldu. Imdb: 8.1

Cinsiyetlerin savaşı

En İyi Emma Stone Filmleri 18

Daha önce Steve Carell ile başrol oynadı, ancak Stone ilk kez Carell’in düşman karşı karakterini Cinsiyetler Savaşıydı filminde oynadı. Film, daha önce Carell ile birlikte çalışan Little Little Sunshine’ın yapımcılarından geldi ve Billy Jean King ile Bobby Riggs arasında gerçek hayattan bir tenis gösterisi hazırladı. Cinsiyet ilişkiler eski moda bir rekabet ile beslendi ve Stone, feminist simge King’i doğru miktarda uzmanlıkla oynuyor. imdb: 6.7

Çılgın Aptal Aşk.

En İyi Emma Stone Filmleri 19

Bu onun Steve Carell ve Ryan Gosling ile ilk işbirliğiydi, ancak bunu izleyerek söyleyemezsiniz. Stone ve onun ko-starları, yıllarca ve yıllar boyunca birlikte çalışan deneyimli bir oyuncu kadrosundan bekleyeceğiniz miktarda kimyaya sahipler. Hepsi birbirinden çok iyi çalışıyor ve Stone’un oyuncu kadrosuna katılımı bu dinamik için gerekli. imdb: 7.4

İnanılmaz örümcek adam

En İyi Emma Stone Filmleri 20

Birçoğu Spider-Man’ın bu yinelemesini, Sam Raimi’nin üçlemesini bu kadar çekici kılan şeylere rağmen eleştirirken, Stone’un karakterinin tarihinin en iyilerinden biri olduğunu kabul etmek zorundasınız. Aynı karakteri oynayan Spider-Man 3’teki Bryce Dallas Howard’dan çok daha iyi. imdb: 7.0

Crood’lar

emma stone animasyon filmi croods

Bunu (kuşkusuz yanıltıcı) kapağıyla yargılamayın: Crood’lar sağlam bir Dreamworks animasyon filmidir ve stüdyonun daha önce yaptığı her şeyden (ve bunun için Pixar da) oldukça farklıdır. Stone, Catherine Keener, Ryan Reynolds ve Nicolas Cage’le birlikte bir mağara adamı oynar ve sadece ses çalışmasıyla olmasına rağmen büyüleyici görünmeye devam eder. imdb: 7.2

Herkesin İzlemesi Gereken En İyi Mindfuck Filmler

Herkesin İzlemesi Gereken En İyi Mindfuck Filmler 22

Yıllar boyunca Hollywood, olağanüstü hikaye anlatımı ile sizi zorlayabilecek harika filmler üretti. Ayrıca Hollywood’da sizi haftalarca düşünmeye zorlayabilecek bazı büyük “mindfuck” filmler vardır. Sürekli zihniniz ile oynarlar. Hatta bazılarını 3-4 kere izlemiş olsanız bile kafanızda hala soru işaretleri kalır. Çoğunun hakkında sayfalarca yazılmış açıklama yazıları vardır.

Eğer henüz bu filmlerden izlememişseniz ya da bu türe bayılıyorsanız; bu listemiz sizler için.

INCEPTION (BAŞLANGIÇ)

En İyi Mindfuck filmeri Başlangıç

Bu film mindfuck filmlerin babası olarak tanımlanabilir. Ekranda neler olup bittiğini anlamak için iki-üç kez izlemeniz gerekebilir. Hollywood’un en zeki aktörlerinden biri olarak kabül edilen Christopher Nolan tarafından yönetildi. Film, insanların rüyaları arasında geçiyor.

MULHOLLAND ÇIKMAZI

En İyi Mindfuck filmler Mulholland Çıkmazı

Eğer en iyi mindfuck film yapma yeteneğinin Christopher Nolan’da olduğunu düşünüyorsanız, David Lynch’in bu filmini izlemelisiniz. Geçmişte bir çok muhteşem film yönetmiş Lynch de fevkalade bir yönetmen. Geçmiş filmlerinin her biri bu listenin bir parçası olmayı hak ediyor. Ama, bugün en iyi kafa karıştırıcı filmi olan Mulholland Çıkmazı’nı seçtik. Her sahnesini çok dikkatli bir şekilde izlemiş olsanız bile oldukça komplike bir film. Parçaları birleştirmede zorlanabilirsiniz.

PREDESTINATION 

En İyi Mindfuck Filmler Predestination

Son görevinde, üst düzey bir ajan, zaman içinde yolculuk yapan suçluyu takip etmelidir. Kovalamaca aşk, kader, kimlik ve zaman yolculuğu tabularının eşsiz, şaşırtıcı ve zihin büken bir keşifine dönüşüyor. Bu filmi izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Son zamanların en iyisi.

THE MACHINIST (MAKİNİST)

En İyi Mindfuck Filmler Makinist

Bir yıldır uyumayan bir sanayi işçisi kendi akıl sağlığından şüphe etmeye başlar.

KELEBEK ETKİSİ

Herkesin İzlemesi Gereken En İyi Mindfuck Filmler 23

Evan Treborn, günlüğünü okuyarak hayatındaki önemli anlarını hatırlamanın ve hayatını değiştirmenin doğaüstü bir yolunu buluyor. Eminim bu filmi hepiniz duymuşsunuzdur. Gerçekten bir süre sonra takip etmesi oldukça zorlaşan bir film.

EX MACHINA 

Herkesin İzlemesi Gereken En İyi Mindfuck Filmler 24

Genç bir programcı olan Caleb katıldığı bir yarışmada Şirketin gizemli CEO’su Nathan’ın dağ evinde bir haftalık bir ödül kazanır. Ava adındaki bir yapay zeka ile sıra dışı bir arkadaşlık kurar.

ENEMY

En İyi Mindfuck Filmler ENEMY

Bir adam kendisine çok benzeyen bir adamı aramaya koyulur.

FIGHT CLUB (DÖVÜŞ KULÜBÜ)

En İyi Mindfuck Filmler

Uyku problemi olan bir ofis çalışanı ve şeytani bir sabun yapıcısı, çok daha fazla bir şeye dönüşen bir yer altı dövüş kulübü oluşturur. Bir çok kişinin favori filmlerinden. Dövüş Kulübü’nün birinci kuralı… Dövüş Kulübü hakkında konuşmayacaksınız.

PRESTIGE (PRESTİJ)

En İyi Mindfuck Filmler Prestij

İki sihirbazın hikayesinin anlatan bu film mindfuck türünün baş yapıtlarından biridir. Bu film hakkında kitap yazılır. Benim favorilerimdendir. Eğer izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederim.

VANILLA SKY (VANILYA GÖK YÜZÜ)

Herkesin İzlemesi Gereken En İyi Mindfuck Filmler 25

Rahatına düşkün ve kibirli olan David Aames, kız arkadaşını bir trafik kazasında kaybettikten sonra hayatı altüst olur.

SHUTTER ISLAND (ZİNDAN ADASI)

En İyi Mindfuck Filmler Zindan Adası

Mindfuck nedir? Ahanda bu filmdir. Başka bir şey söylemeye gerek yok. Bir ABD Mareşalı, akıl hastanesinden kaçan katili nasıl ortadan kaybolduğunu çözmeye çalışıyor. Diğer en iyi Leonardo DiCaprio filmlerine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

THE BODY – EL CUERPO (CESET)

En İyi Mindfuck Filmler Ceset

İspanyol yapımı bu filmi çoğu kişi tarafından bilinmese de bu türün en güzel örneklerinden biridir. Bir gün morgda esrarengiz bir olay olur ve iş kadını Mayka’nın cesedi kaybolur…

ANNIHILATION

MV5BMTk2Mjc2NzYxNl5BMl5BanBnXkFtZTgwMTA2OTA1NDM@._V1_

Bir biyolog, doğa yasalarının uygulanmadığı gizemli bir bölgeye tehlikeli ve gizli bir keşif için kaydolur.

En İyi Leonardo DiCaprio Filmleri

en iyi leonardo dicaprio filmleri

En iyi Leonardo DiCaprio filmleri herkes tarafından takdir edilir. DiCaprio, son otuz yılın en büyük film yıldızlarından biri. Filmleri gişenin en çok tercih edilen filmlerinin arasında yer alıyor. Hollywood kariyerine Whats Eating Gilbert Grape’deki Arnie Grape rolü ile erken başladı. Komüte tarafından, Oscar’ı olmaması büyük tepkiler aldı ve Oscar susuzluğunu 2015 filmi The Revenant ile dindirdi. Kariyeri her zaman onu zorlu yollara soktu. Film güzel olmasa bile elinden gelenin en iyisini vermeye çalıştı. Bir savaşçı olduğu kanıtlanan DiCaprio, kendisini 21. yüzyılın en iyi filmlerinden bazılarında buldu.

İki kazanan dahil sekiz En İyi Film adayı filmlerde oynadı ve beş kez En İyi Erkek Oyuncu kategorisine aday gösterildi ve bir kez kazandı. DiCaprio iyi projeler seçer. Çalışmaları her zaman zamanın sınavına tutuluyor ve şimdiye kadar muhtemelen on kez aday olabilirdi. Haydi en iyi filmlerine göz atalım.

Titanik

En İyi Leonardo DiCaprio filmleri Titanic

Eşi görülmemiş bir kültürel fenomen olan Titanic büyük bir hit oldu. James Cameron’ın epik tarihi romantizmi paramparça olmuş gişe rekorları kırdı ve her yerdeki insanlar filme aşık oldu. Bu yazarın kişisel favorileri arasında olmasa da, etkisi inkar edilemez. DiCaprio’nun yıldızı, Kate Winslet’in karşısında güçlü bir performans sergilediği için filmde parlıyor.

Başlangıç

En İyi 10 Leonardo DiCaprio filmi Başlangıç

Leonardo DiCaprio filmleri denince akla gelebilecek ilk filmlerden ve modern bir bilim kurgu klasiği olan Christopher Nolan’ın filmi DiCaprio’yu en iyi biçimde bulur. Yıldız oyunculara karşı oynayan DiCaprio’nun duygusal motivasyonları güçlü ve film Leo’nun karakterine dayanıyor. Görsel olarak çarpıcı, Nolan’ın zihin bükme gerilim filmi, yaz gişe rekorları kıran türün heyecan verici olabileceğini ve aksiyon setlerinden daha fazlasını arayanlara meydan okuyabileceğini kanıtladı.

Sıkıysa Yakala

En İyi Leonardo DiCaprio filmleri Sıkıysa Yakala

DiCaprio bugünün en iyi yönetmenlerinden bazıları ile çalıştı. Beraber çalıştığı yönetmenlerden bazıları Martin Scorsese, Christopher Nolan, Quentin Tarantino, Ridley Scott ve Alejandro Gonzalez Inarritu. Şimdiye kadar Steven Spielberg ile yaptığı tek işbirliğinde DiCaprio, bu sürükleyici biyografide eğlenceli bir performans sergiliyor. Sıkıysa Yakala, DiCaprio çocukluktaki masumiyetini yakalarken pilot, doktor ve avukat olmanın dengesini yakalayabilir. Sonuçta Leo, kariyerinin en katmanlı performanslarından birini veriyor.

Zincirsiz

En İyi Leonardo DiCaprio filmleri Zincirsiz
Leonardo DiCaprio bir sahnede yanlışlıkla elini kesmesine rağmen oynamaya devam ediyor.

Performans açısından En İyi Leonardo DiCaprio Filmleri kategorisinde şüphesiz zirveye oynayacak olan Zincirsiz’de küçük ama delice unutulmaz bir rol olan DiCaprio, kariyerinde ilk kez gerçek bir kötü adam rolünü üstlendi. Despicable, Francophile plantasyon sahibi Calvin Candie’yi oynayan DiCaprio, Quentin Tarantino’nun şiddet senfonisinde huzursuz bir performans sergiliyor. Bir bütün olarak film harika.

Köstebek

En İyi 10 Leonardo DiCaprio filmi Köstebek

Sonunda Martin Scorsese‘nin En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerini kazandıran filminde DiCaprio gizli bir polisi oynuyor. Köstebek üst düzey oyuncu kadrosuna sahiptir ve gergin, otantik tiyatro sunar. Scorsese gangster filmine yabancı değil, burada gangster filmlerinde normalde yer almayan yeni bir aktörle yola koyuluyor, Köstebek filminin hemen hemen her sahnede izleyiciyi ekrana kitlemesi ve Leo’nun ateşli bir performansı; büyük olasılıkla filmin Oscar’ı kazanmasında büyük bir faktör olmuştur.

Para Avcısı

En İyi Leonardo DiCaprio Filmleri 26

DiCaprio’nun tutkulu projesi, bu Scorsese destanında sadece azgın ve mükemmel bir performans sergilemekle kalmadı, aynı zamanda insanları filme de çekti. Gerçek bir hikayeye dayanarak, DiCaprio hırslı borsacı Jordan Belfort’u canlandırıyor. Oyuncu, bugüne kadarki en kararlı performansını gösteriyor. Kendisine bir Oscar adaylığı, DiCaprio ve oyuncu kadrosunun geri kalanını ikna edici drama ve unutulmayacak kadar vahşi komedi anları kazandırdı.

Göklerin Hakimi

En İyi Leonardo DiCaprio Göklerin Hakimi

Eksantrik, obsesif-kompulsif film yapımcısı ve havacı Howard Hughes’ü oynayan Leo, oyunculuk yeteneğini başka bir seviyeye taşıdı. Bir bütün olarak film, ayrıntılı bir şekilde zengin, şık bir dönem draması ve muazzam bir oyunculuk sunuyor. Cate Blanchett, Hollywood simgesi Katherine Hepburn kadar güvenilir. Alan Alda, Alec Baldwin, Kate Beckinsale ve hatta John C. Reilly’den eşit derecede harika işlerle yıldız kadrosunu tamamlıyor.

Gilbert’in Hayalleri

Gilbert'in Hayalleri

19 yaşındayken, DiCaprio süperstar olma yolunda ilerliyordu. Zihinsel engelli olan Arnie Grape’i çok özgünlükle oynayan DiCaprio, ilk Oscar adaylığını kazandı. Filmin Leonardo DiCaprio filmleri arasında özel bir yeri var. Gilbert’in Hayalleri, Leo’yu televizyon aktöründen, Hollywood yıldızına roketledi. Film ayrıca Johnny Depp’e de şöhret konusunda yardımcı oldu. Yönetmen Lasse Hallstrom’un çok fantastik bir aileye yaklaşımına hayran kalacaksınız.

The Revenant

Leonardo DiCaprio Oscar The Revenant

Leo, 2015 yılında, meşhur Oscar lanetini bozdu. Dört adaylıktan sonra DiCaprio nihayet sahnede durup kendi küçük altın heykelini elinde tuttu. Muhtemelen, Revenant, Leo’nun bir oyuncu olarak en iyi çalışması değil ancak yine de izlemeye değer. Film benzersiz bir intikam alma hikayesine anlatıyor.

Revolutionary Road

En İyi Leonardo DiCaprio filmleri Revolutionary Road

En underrated Leonardo DiCaprio filmleri arasında olan, Titanik’deki başrol oyuncularını buluşturan, Sam Mendes’in güçlü dramasında, Leo iyi performans gösterirken Winslet, filmde kariyer performansını sergiliyor. Michael Shannon ve Kathy Bates bu dönem dramasında da harikalar. Film, 1950’lerin banliyö korkularını ustaca dengeliyor ve bugün bile güncel olan ilişkilerin yorumuyla ekrana getiriyor.

New York Çeteleri

GANGS OF NEW YORK 2002 Entertainment film with Leonardo DiCaprio

1862’de Amsterdam Vallon, babasının katili olan Bill the Butcher’dan intikam almak için New York geri döner. Leonardo DiCaprio dışında filmde üç Oscar ödüllü Daniel Day-Lewis, Liam Neeson ve Cameron Diaz bulunuyor.

Zindan Adası

En İyi Leonardo DiCaprio Filmleri 27

Yönetmenliğini Martin Scorsese’nin yaptığı film 1954 yılında geçiyor. Bir ABD Mareşalı, akıl hastanesinden kaçan katili nasıl ortadan kaybolduğunu çözmeye çalışıyor. Bunun gibi filmleri seviyorsanız mindfuck filmleri listemize göz atabilirsiniz.

Sizin de listeye eklemek istediğiniz filmler varsa yorum kısmına yazabilir ya da sosyal medya hesapları aracılığıyla bizlere ulaştırabilirsiniz.

En İyi Komedi Filmleri – Güncel

big lebowski

Hazırlarken en çok eğlendiğimiz listelerinin başında gelen en iyi komedi filmleri listesini sizlerin beğenisine sunuyoruz. Herhangi bir sıralama yapmadık. Bizlere göre hepsi ilk sıralara oynayacak şekilde. İsterseniz listemize geçelim:

Big Lebowski

big lebowski

Jeff “The Dude” Lebowski, aynı adı taşıyan bir milyoner ile karıştırılmasının ardından bowling arkadaşlarından tazminatı ödemeye yardım etmeleri için yardım istiyor.

Hangover/Felekten Bir Gece

Hangover-GQ-6Mar17_rex_b

Üç arkadaş Las Vegas’ta bir bekarlığa veda partisinin ardından uyanırlar. Önceki geceye dair hiç bir fikirleri yoktur. Ayrıca arkadaşlarını da bulamazlar. Bu üçlü önceki geceyi hatırlamaya ve kayıp arkadaşlarını düğünden önce bulmaya çalışırlar.

Kung Fu Sokağı

kung-fu-hustle-1200-1200-675-675-crop-000000_gtcv.910

1940’larda Çin’in Şangay kentinde bir gangster, ünlü Balta Çetesine katılmak istiyor, sokak sakinleri ise kendi alanlarını koruma konusunda olağanüstü güçler sergiliyorlar.

Zombilerin Şafağı

MCDSHOF_EC025

Bir zombi filmini komedi yapsak nasıl olur? Bu film bunun cevabını veriyor. Shaun’un hayatını bir düzene sokmaya çalışırken bir yandan da dirilen zombilerle uğraşmasını konu alıyor.

Truman Show

truman-show-wannart-one-cikan-900x580

Bir sigorta satıcısı bütün hayatının aslında bir TV programı olduğunu keşfeder.

Bay Evet

yes_man_photo_3-1355052473

Carl Allen, bütün yıl boyunca her şeye “evet” demek için kendini zorlar.

G.O.R.A

resized_b93e5-bd6a6a5emaxresdefault

Arif Işık dükkanına gelen uzaylılar tarafından G.O.R.A. adlı gezegene kaçırılır. Gezegenin prensesi ise Komutan Logar ile istemediği bir evliliğe zorlanır. Arif’in tek amacı bu gezegenden kaçmaktır.

Organize İşler

MMPAA8U5PFY3CUFX8DKHP7HWHAAF5NHD_1515581879

Asım Noyan önderliğindeki bir çeteyle bağlantılı çalıntı bir arabayı kullanan Ocak ailesi çeteden intikam almayı planlar.

Büyük Budapeşte Oteli

1grand

Birinci ve ikinci Dünya Savaşları arasındaki kurgusal Zubrowka Cumhuriyeti’nden ünlü bir otelde efsanevi bir konsiyerj olan Gustave H’nin ve en güvenilir arkadaşı olan Zero Moustafa’nın maceralarını anlatıyor.

Çok Fena

SuperbadCover

İki lise öğrencisi, çılgın bir parti düzenlemeye karar verdikten sonra ayrılık kaygısıyla uğraşmak zorunda kalıyor.

Tropik Fırtına

6TdYGyANd7QhcV6gsx4meW8Y9Wf

Büyük bütçeli bir savaş filmi çeken bir grup oyuncu, canlandırdıkları askerler olmaya zorlanıyor.

Şansa Bak

flawedguru

27 yaşında kanser olduğunu öğrenen bir adamın hikayesine odaklanıyor.

Zombieland

0134371

Zombi türüne yapılmış en eğlenceli filmlerden biri içinde hem Aşk Hikayesi, hem korku, hem de komedi barındıran ve izleyenleri kendine hayran bırakan bir film Şiddetle tavsiye ediyoruz

Spider-Man: Into the Spider-Verse

MV5BMjA0MTgwNTM5MV5BMl5BanBnXkFtZTgwOTgyODI4NjM_._V1_SX1777_CR0_0_1777_744_AL_.0

Miles Morales, kendi gerçekliğinde Örümcek Adam olur ve diğer beş meslektaşıyla birlikte tüm gerçeklikleri için bir tehdidi durdurmaya çalışırlar.

Sarayin Gözdesi

the-favourite-2

 1. yüzyılın başlarında, İngiltere’de bir kırılgan bir Kraliçe olan Anne, tahtı işgal eder ve yakın arkadaşı Lady Sarah, ülkeyi onun yerine yönetir. Yeni hizmetçi Abigail geldiğinde çekiciliği onu Sarah ile sonlandırır.

Marvel Sinematik Evreni Kronolojik İzleme Sırası

marvel kronolojik izleme sırası

2008’de Iron Man ile birlikte Marvel Sinematik evreni başladı. After Credit sahnesinde de Nick Fury çıkmasıyla beraber daha büyük bir şeylerin geleceğinin habercisi oldu. Şuan MCU 11. yılında ve onlarca film ve dizi izledik şuana kadar. Son olarak da herkesin merakla beklediği Avengers: Endgame’de geçtiğimi cuma vizyona girdi ve listemizdeki yerini aldı. Hem filmleri(Hasılatlarıyla beraber.) hem de dizileri kronolojik olarak sıraladık.

*Hasılat bilgileri Box Office Mojo‘dan alınmıştır.

 1. Captain America: The First Avenger
  Hasılat: $370 Milyon
 2. Agent Carter (1. ve 2. Sezon)
 3. Captain Marvel
  Hasılat: $1.1 Milyar
 4. Iron Man
  Hasılat: $585 Milyon
 5. Iron Man 2
  Hasılat: $623 Milyon
 6. The Incredible Hulk
  Hasılat: $263 Milyon
 7. Thor
  Hasılat: $449 Milyon
 8. Avengers
  Hasılat: $1.5 Milyar
 9. Iron Man 3
  Hasılat: $1.2 Milyar
 10. Agents of SHIELD (1. Sezon, 1-7 Bölüm)
 11. Thor: The Dark World
  Hasılat: $644 Milyon
 12. Agents of SHIELD (1. Sezon, 8-16 Bölüm)
 13. Captain America: The Winter Soldier
  Hasılat: $714 Milyon
 14. Agents of SHIELD (1. Sezon, 17-22 Bölüm)
 15. Guardians of the Galaxy
  Hasılat: $773 Milyon
 16. Guardians of the Galaxy Vol 2
  Hasılat: $863 Milyon
 17. Daredevil (1. Sezon)
 18. Agents of SHIELD (2. Sezon, 1-10 Bölüm)
 19. Jessica Jones (1. Sezon)
 20. Agents of SHIELD (2. Sezon, 11-19 Bölüm)
 21. Avengers: Age of Ultron
  Hasılat: $1.4 Milyar
 22. Agents of SHIELD (2. Sezon, 20-22 Bölüm)
 23. Daredevil (2. Sezon)
 24. Luke Cage (1. Sezon)
 25. Ant Man
  Hasılat: $519 Milyon
 26. Agents of SHIELD (3. Sezon, 1-10 Bölüm)
 27. Agents of SHIELD (3. Sezon, 11-19 Bölüm)
 28. Iron Fist (1. Sezon)
 29. Captain America: Civil War
  Hasılat: $1.1 Milyar
 30. Agents of SHIELD (3. Sezon, 20-22 Bölüm)
 31. The Defenders (1. Sezon)
 32. Agents of SHIELD (4. Sezon, 1-6 Bölüm)
 33. Doctor Strange
  Hasılat: $677 Milyon
 34. Black Panther
  Hasılat: $1.3 Milyar
 35. Agents of SHIELD (4. Sezon, 7-8 Bölüm)
 36. Agents of SHIELD: Slingshot (1. Sezon, 1-6 Bölüm)
 37. Agents of SHIELD (4. Sezon, 9-22 Bölüm)
 38. Spider-Man: Homecoming
  Hasılat: $880 Milyon
 39. Thor: Ragnarok
  Hasılat: $853 Milyon
 40. Inhumans (1. Sezon)
 41. The Punisher (1. Sezon)
 42. Runaways (1. Sezon)
 43. Agents of SHIELD (5. Sezon, 1-10 Bölüm)
 44. Jessica Jones (2. Sezon)
 45. Agents of SHIELD (5. Sezon, 11-18 Bölüm)
 46. Cloak & Dagger (1. Sezon)
 47. Luke Cage (2. Sezon)
 48. Iron Fist (2. Sezon)
 49. Daredevil (3. Sezon)
 50. Runaways (2. Sezon)
 51. The Punisher (2. Sezon)
 52. Jessica Jones (3. Sezon)
 53. Ant-Man and the Wasp
  Hasılat: $622 Milyon
 54. Avengers: Infinity War
  Hasılat: $2 Milyar
 55. Agents of SHIELD (5. Sezon, 19-22 Bölüm) – Infinity War ile eş zamanlı
 56. Avengers: Endgame
  Hasılat: $2.790 Milyar
 57. Spider-Man: Far from Home
  Hasılat: $970 Milyon+

Tabi Marvel Sinematik Evreni büyümeye devam ediyor. End Game’den sonra ise bir çok oyuncunun sözleşmesi bitecek ve daha çok Secret Wars anlatan bir evren izleyeceğiz gibi gözüküyor. Şimdi de henüz bu zaman çizelgesinde nerede olacağını bilmediğimiz gelecek projelere bir bakalım.

 • Guardians of the Galaxy Vol 3
 • Black Widow
 • Black Panther 2
 • Captain Marvel 2
 • Doctor Strange 2
 • The Eternals
 • Shang-Chi
 • WandaVison(1. Sezon)
 • The Falcon and The Winter Soldier (1. Sezon)
 • Loki(1. Sezon, Endgame’de Tesseract’ı çalan Loki’nin maceralarını anlatacak.)
 • Hawkeye(1. Sezon)

via[Digital Spy]

DC Animasyon Filmleri – 2019 GÜNCEL

DC Animasyon Filmleri - 2019 GÜNCEL 29

DC animasyon filmleri arasında küçük büyük herkesin beğenisini kazanmış yapımlar yer alıyor. Dc’nin filmlerde çok başarılı olduğu söylenemez fakat animasyon tarafında eline su dökülmüyor diyebiliriz. Bu yazımızda ise size DC’nin çıkardığı animasyonlardan bahsetmeye çalışacağız. Öncelikle aynı evren içinde geçen animasyon filmlerinden bahsedelim.

1-)Justice League: War

Justice League kurulmadan önce Dünya, Darkseid’ın kuşatması altındadır. Daha önce birlikte çalışmayan bir çok kahramanın düşmanları yenebilmesi için birlikte çalışmaları gerektiğini keşfedecekler. Filmde Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash, Shazam! bulunuyor. Aynı zamanda Cyborg’un origin hikayesini de anlatıyor.

2-)Son of Batman

Batman en azılı düşmanı Ra’s Al Ghul’un kızı  Talia al Ghul’dan Damian adlı bir oğlu olduğunu öğrenir. Batman’in hem oğluna babalık hem de akıl hocalığı yapması gerekiyor. Bu sırada Death Stroke ve adamlarına karşı bir ittifak yapmaları gerekiyor.

3-)Justice League: Throne of Atlantis

Cyborg okyanusun altında büyük bir tehlikeyi keşfeder. Bu tehdide karşı yeni kurulan Justice League tekrardan bir araya toplar. Film aynı zamanda Arthur Cury/Aquaman’in origin hikayesini anlatıyor. Aquaman üvey kardeşi Orm / Ocean Master’ı yenmek için hem de iki dünya arasındaki barışı sağlamak için tek umuttur.

4-)Batman vs. Robin

Gotham çocuklara göre bir yer değil fakat Damian Wayne sıradan bir çocuk değil. Şimdi de Robin kostümüyle babası Batman’in yanında düşmanlarına karşı yardım etmeye çalışıyor. Bir suç mahzeni araştırırken Robin, Talon adlı gizemli biriyle karşılaşır. Buda onları yer altı dünyasında Court of Owls adıyla bilinen bir gruba yönlendirir. Bu Batman ve Robin birlikte ilk tehlikeli yolculuklarına çıkarlar. Film, en çok satan Batman: The Court of Owls adlı çizgi romandan uyarlamadır.

5-)Batman: Bad Blood

Bruce Wayne kayıptır. Alfred yanına Nightwing ve Robin’ide alarak bu konuyu araştırırlar. Fakat bu araştırmada yalnız değillerdir. Aynı zamanda Batwoman ve Batwing’te bu soruşturmayı araştırmaktadırlar.

6-)Justice League vs. Teen Titans

Robin, Justice League’in bir görevini mahvettikten sonra Teen Titans(Starfire, Raven, Beast Boy ve Blue Beetle) ile çalışmaya yollanır. Bu sırada Trigon bütün Justice League etkisi altına alır. Robin ve Teen Titans hem Justice League ile savaşmak hem de Trigon’u yenmek zorundadırlar.

7-)Justice League Dark

Masum siviller Gotham, Metropolis ve bir çok yerde akla gelmez suçlar işlemeye başlar. Batman bu şeytani tehdidi ortadan kaldırmak için mistik güçlere sahip birini bulmalıdır. Bu Hellblazer ta kendisi John Constantine’dir. Constantine, Batman gibi yaptığı mesleğin en iyisidir. Tüm insanlık için geç olmadan önce bu vebanın arkasındaki gizemi çözmeleri gerekiyordur.

8-)Teen Titans: The Judas Contract

Toprak ve üzerinde çok güçleri olan Tara Markov bir kızdır. Göründüğünden daha güçlü bir kızdır. Fakat bu kız Teen Titans’lara karşı bir tehdit midir yoksa müttefik mi? Diğer yandan Titanlar Deathstroke’a karşı mücadele vermelidir.

Hiç bir evrene dahil olmayan filmlere bir göz atalım.

 • Superman: Doomsday
 • Justice League: The New Frontier
 • Batman: Gotham Knight
 • Wonder Woman
 • Green Lantern: First Flight
 • Superman/Batman: Public Enemies
 • Justice League: Crisis on Two Earths
 • Batman: Under the Red Hood
 • Superman/Batman: Apocalypse (Superman/Batman: Public Enemies Filminin Devamı)
 • Superman/Shazam!: The Return of Black Adam
 • All-Star Superman
 • Green Lantern: Emerald Knights
 • Batman: Year One
 • Justice League: Doom
 • Superman vs. The Elite
 • Batman: The Dark Knight Returns – Part 1
 • Batman: The Dark Knight Returns – Part 2
 • Superman: Unbound
 • JLA Adventures: Trapped In Time
 • Justice League: The Flashpoint Paradox (Yukarıda bahsettiğimiz evrenin oluşmasına ön ayak olan bir film)
 • Batman: Assault on Arkham (Batman: Arkham oyunlarındaki evren üzerine kurulmuştur. Oyunları oynamadıysanız bile izleyebilirsiniz.)

DC Animasyon Evreni (DCAU) filmleri ise şöyle

 • Batman: The Animated Series
 • Superman: The Animated Series
 • Batman Beyond
 • Static Shock
 • The Zeta Project
 • Justice League
 • Justice League Unlimited
 • Batman: Mask of the Phantasm
 • Batman & Mr. Freeze: SubZero
 • Batman: Mystery of the Batwoman
 • Batman Beyond: Return of the Joker

Yeni Çıkanlar 2019

 • REIGN OF THE SUPERMEN
 • JUSTICE LEAGUE VS THE FATAL FIVE

via[GameFAQs]
via[DcAnimatedMovieUniverseWiki]

Star Wars İzleme Sırası

Star Wars İzleme Sırası 31

Star Wars izleme sırası özellikle bu seriden uzak kalmış film severler tarafından bilmece haline gelebiliyor. Sırası nedir öğrenin. 1977 yılında George Lucas yıllarca konuşulacak olan Star Wars serisini başlattı. 2005 yılında da Star Wars: Revenge of The Sith ile seri tamamlanmıştı fakat George Lucas 2012 yılında Lucasfilm’i yaklaşık $4 Milyar, Disney’e sattı ve Disney o zamandan bu zamana spin off filmleri dahil 4 film çıkardı. Tüm bu filmlerin izleme sırasını sizin için derledik.

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace (1999)

Star-Wars-Episode-I-0-pc-games_b2article_artwork

Görev için gelen iki Jedi Şövalyesi, Qui Gon Jinn ve Obi-Wan Kenobi Naboo’ya giderler. Orada Anakin Skywalker adlı çok yetenekli bir çocuk ile tanışırlar. Qui Gon Jinn bu çocuğun seçilmiş kişi olduğunu düşünür ve bir Jedi olarak yetiştirmek için yanlarına alırlar.

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones (2002)

starwars_episode2

Artık genç bir adam olan Anakin Skywalker, Obi Wan’ın kanatları altında Jedi eğitimine devam eder. Senatör Amidala’ya suikast girişiminde bulunur. Bunun üzerine Obi Wan ve Anakin Skywalker Amidala’yı koruma görevini üstlenirler. Bu sırada Palpatine bir klon ordusu kurmak için girişimlere başlamıştır.

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith (2005)

star-wars-episode-iii-revenge-of-the-sith-1432483014

Anakin Skywalker, gördüğü bir rüyadan dolayı Amidala’yı kaybetmekten çok korkmaya başlar. Jedi ustalarına durumu anlattığında beklediği tepkiyi göremeyince iyice hırslanan Anakin, karanlık tarafa doğru geçmektedir.

Solo: A Star Wars Story (2018)

Brody-SoloReview

Han Solo’nun Galaksiyi kurtarmaya yardım etmeden önce neler yaptığını anlatıyor. Kaçakçılığa nasıl başladığının anlatmasının yanı sıra Chewbacca ve Lando Calrissian ile nasıl tanıştığını da filmde görüyoruz.

Rogue One: A Star Wars Story (2016)

smxH56UBHuon5zyNYv49wf

Bir grup birbirinden farklı insanların bir araya gelip Death Star’ın planlarını çalmaya çalışmasını konu alıyor. Böylece galaksiye tekrardan umut gelebilir.

Star Wars: Episode IV – A New Hope (1977)

Star-Wars-MF

Droid R2-D2 ve ortağı C3-PO, Prenses Leila’nın mesajını Obi Wan Kenobi’ye iletmek için Tatooine gezegenine gelirler. Tesadüfler eseri Luke Skywalker isimli genç bir adamla tanışırlar. Bundan sonra Obi-Wan ve Luke Death Star’ın planlarını Asilere ulaştırmak için bir göreve çıkarlar.

Star Wars: Episode V – The Empire Strikes Back (1980)

star wars episode 5

Asiler, İmparator ve Darth Vader’dan kaçmaya devam ediyordur ve yavaş seçenekleri azalmaya başlıyordur. Bu arada Luke, Jedi eğitimi tamamlamak için Yoda’yı aramaya koyulur.

Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi (1983)

star-wars-episode-6

Luke Skywalker eğitimini yarıda bırakıp Prenses Leia, Han Solo ve arkadaşlarını kurtarmak üzere yola koyulur. Daha sonrasında Luke Skywalker gezegeni kurtarmaya ve babası Darth Vader’ı tekrardan aydınlık tarafa çekmeye çalışacaktır.

Star Wars: Episode VII – The Force Awakens (2015)

wp-content252Fuploads252F2015252F12252Ffinn-and-rey.jpg252Foriginal

Rey, çölde Luke Skywallker’ın yerini taşıyan gizli bir mesaj taşıyan droid BB-8’i bulur. Firs Order’dan kaçan Finn ile birlikte mesajı direnişe ulaştırmak için yola koyulurlar.

Star Wars: Episode VIII – The Last Jedi (2017)

star-wars-the-last-jedi_0_38

Rey, Jedi eğitimi almak için Luke Skywallker’ın yayına gider. Fakat Luke artık eskisi gibi olmasa da Rey’i eğitmeye karar verir. Bu sırada Direniş de First Order’dan kaçmaya çalışmaktadır.

Bu yılın sonunda Star Wars: The Rise of Skywalker ile birlikte bir Star Wars üçlemesi daha sona erecek. Bundan sonra sizin görmek istediğiniz filmler hangisi?