En İyi Margot Robbie Filmleri – 2020 Güncel

En İyi Margot Robbie Filmlerinden bazıları gişede başarısını kanıtladı. Şu sıralar daha çok onu süper kahraman filmlerinde görmüş olsak da kendisi daha büyük rollerinden altından da kalkabiliyor.

Filmlerini merakla beklediğimiz Margot Robbie 2 Temmuz 1990’da Avusturalya’da dünyaya geldi. Genç yaşına rağmen izleyicilere iyi bir filmografi sunuyor. Filmografisine baktığımızda oyuncu gerçek hikayelerden uyarlanan yapımlarda yer almayı seviyor gibi duruyor. Ancak fantezi filmleri de az değil.

Margot Robbie önümüzdeki sene Suicide Squad filmiyle birlikte tekrardan Harley Quinn karakterine geri dönecek. Margot Robbie filmleri arasında daha çok süper kahraman filmi de göreceğiz gibi duruyor.

The Wolf of Wall Street ile adını duyuran Margot Robbie daha sonrasında ise büyük işlerde de yer almaya başladı. Daha sonrasın da I, TONYA ile ilk Oscar adaylığını da almış oldu. Bu yazımızda size en iyi Margot Robbie filmlerini listeleyeceğiz.

I, Tonya – IMDB PUANI 7.5/10

En İyi Margot Robbie Filmleri - 2020 Güncel 1

Gerçek hayattan uyarlanan film buz patenine gönül vermiş olan Tonya Harding’in hayatına odaklanıyor. Buz pateninde yükselmeye çalışan Tonya hem annesini memnun etmeye çalışıyor hem de kocasıyla olan dengesiz ilişkisi onu daha çok hırslandırıyor. En iyi Margot Robbie Filmleri arasında özel bir yere sahip olan filmdeki performansı ile 2018 yılında oyuncuya En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar adaylığı kazandı

Once Upon a Time… in Hollywood – IMDB PUANI 7.6/10

En İyi Margot Robbie Filmleri - 2020 Güncel 2

Quentin Tarantino’nun geçtiğimiz yıl vizyona giren bu filminde Margot Robbie’nin kısa bir rolü bulunuyor. 1969’da korkunç bir cinayete kurban giden Sharon Tate’i canlandıran Margot Robbie kısa rolüne rağmen kendine hayran bırakmayı başarıyor.

The Wolf of Wall Street – IMDB PUANI 8.2/10

en iyi margot robbie filmleri

Martin Scorsese imzalı bu film Margot Robbie filmleri arasında en çok izlenen filmler arasında. Margot Robbie’nin kariyerinde de büyük bir dönüm noktası olan film borsacı Jordan Belfort’ın hayatına odaklanıyor. Borsa dolandırıcılığı ile milyonlar kazanan Jordan Belfort, FBI kısa sürede dikkatini çeker. Aktrisin filmdeki rolü seçilmesi ise ilginç olmuş. Aktris Leonardo DiCaprio’ya oyuncu seçimleri sırasında tokat atmış.

Z for Zachariah – IMDB PUANI 6.0/10

En İyi Margot Robbie Filmleri - 2020 Güncel 3

Nükleer bir felaketin ardından hayatta kalmaya çalışan 2 erkek ile bir kadın kendilerini bir aşk üçgeninde bulurlar. Robert C. O’Brien’ın aynı adlı kitabından uyarlanan filmin kadrosunda Margot Robbie’nin dışında Chiwetel Ejiofor ve Chris Pine bulunuyor. Filmin puanı düşük olsa da En iyi Margot Robbie filmleri arasında yer almasını başarıyor. Oyuncunun performansı izlenmeye değer.

Bombshell – IMDB PUANI 6.8/10

En İyi Margot Robbie Filmleri - 2020 Güncel 4

Geçtiğimiz yıllarda bir çok kadın ve erkek oyuncunun konuşmasıyla Hollywod’un karanlık yüzünü de görmüş olduk. Fox News’in kurucusu ve CEO’su olan Roger Ailes’in ortaya çıkan taciz skandalının perde arkasını konu ediyor. En iyi Margot Robbie filmleri arasında oyuncuya 2. Oscar adaylığını kazandıran filmdir.

Mary Queen of Scots – IMDB PUANI 6.3/10

En İyi Margot Robbie Filmleri - 2020 Güncel 5

Mary Stuart’ın (Saoirse Ronan) kuzeni İngiltere Kraliçesi I. Elizabeth’i (Margot Robbie) devirme girişimini konu alıyor. Başlarda iki ülke arasında barışı sağlamayı hedefleyen iki kraliçe daha sonrasında araya kıskançlık duygularının girmesiyle birbirlerine düşman olurlar.

Focus – IMDB PUANI 6.6/10

En İyi Margot Robbie Filmleri - 2020 Güncel 6

En iyi Margot Robbie filmografisinde bir başka dolandırıcı filmi daha! Nicky zamanının en usta dolandırıcılarından biridir. Bir gün Jess Barrett adında genç güzel ve çekici bir kadın ile yolları kesişir. Sıradan bir kadın olmayan Jess, soygun konusunda en az Nicky kadar önemli bir potansiyel barındırmaktadır.

Acar dolandırıcı Nicky’nin, bir yandan acemi Jess’e işin inceliklerini öğretirken, diğer yandan da genç kadını tedirginlik verici bir şekilde yaklaşma girişimi başarısız bir biçimde sonlanır. Nicky ilişkiyi birden bire keserek Jess’ten uzaklaşma kararı alır. Üç yıl sonra, Jess, artık başarılı bir femme fatale olmuş ve Buenos Aires’te yüksek bahisli araba yarışları camiasında sözü geçen biri haline gelmiştir. Jess, Nicky’nin en son ve oldukça tehlikeli tezgahının en kritik noktasında onun planlarını alt üst eder ve Nicky’nin dünyasını karartır.

Will Smith’in acemi dolandırıcı Jess’e karşı duygular besleyen deneyimli aldatmaca ustası Nicky’yi canlandırdığı film, aksiyon dozu yüksek bir aşk öyküsüne ev sahipliği yapıyor.

Whiskey Tango Foxtrot – IMDB PUANI 6.6/10

En İyi Margot Robbie Filmleri - 2020 Güncel 7

Gerçek bir hikayeden beyazperdeye uyarlanan filmde bir gazetecinin Afganistan ve Pakistan’da yaşadıkları anlatılıyor. Başrollerde Tina Fey, Billy Bob Thornton, Margot Robbie, Martin Freeman yer alıyor.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: