Marvel Animasyon Filmleri 2020 IMDb Puanları

Marvel son yıllarda beyazperde oldukça başarılı filmlere imza attı. En az onlar kadar güzel Marvel Animasyon Filmleri‘ni IMDb puanları ile ve özeti ile sunuyoruz.

Son yıllarda süper kahraman denince ilk Marvel geliyor artık. DC’nin Kara Şövalye üçlemesinden sonra beyazperdede çuvallaması onların önüne açtı. Art arda gelir rekorları kırdılar. Son olarak Endgame ile en çok hasılat elde eden film ünvanını kazandılar.

Ancak DC filmleri izleyenler tarafından çok beğenilmese de DC animasyon filmleri yazımızda da bahsettiğimiz gibi DC, bünyesinde yediden yetmişe herkesin sevgisini kazanmış bir çok animasyon filmi barındırıyor. Marvel animasyon filmleri konusunda çok aktif ve etkili değil açıkcası. Ama yine de meraklısının seveceği marvel animasyon filmleri var. Marvel animasyon filmlerinin 2020 yılındaki IMDb puanlarıyla paylaşıyoruz.

Marvel, her zaman çok başarılı bir şirket değildi. Yeri geldi ayakta durmak için karakter haklarını sattı. Hatta bunlardan en ünlüsü Spiderman. Sony Spider-Man’in haklarını elinde bulunduruyor ve bazen ME’nin yoluna taş koyuyor. Geçmişte kötü günler geçirmesine rağmen şimdi dünyada milyonlarca hayranı olan ve sattığı karakterleri tekrardan geri alan bir stüdyo haline geldi. Disney’in Marvel’in satın almasından sonra belki daha fazla marvel animasyon filmleri görürüz. Ne de olsa Disney animasyon sever 🙂 Neyse uzatmadan yazımıza geçelim. Ha unutmadan Marvel filmlerini kronolojik olarak izlemek isterseniz yazımıza göz atabilirsiniz. Hadi başlayalım.

Ultimate Avengers – IMDB PUANI 6.7/10

Marvel Animasyon Filmleri 2020 IMDb Puanları 1

Konusu ilk Avengers filmiyle aynı. Fury, uzaydan gelen tehditle başa çıkmak için bir ekip kurmaya karar verir. 60 yıldan daha fazladır buzun içinde olan Kaptan Amerika liderliğinde toplanan ekip uzayan gelen bu tehdit ile savaşır.

Ultimate Avengers 2: Rise of the Panther IMDB PUANI 6.6/10

Marvel Animasyon Filmleri 2020 IMDb Puanları 2

İlk filmin devamı olan film Chitauri ordusunun Wakanda görünmesiyle başlıyor. T’Challa, süper kahraman ekibinin krallığının bir Chitauri istilasıyla savaşmada yardım istedikten sonra, Avengers Wakanda’ya seyahat ederken Black Panther’de takımın bir parçası oluyor.

The Invincible Iron Man IMDB PUANI 5.9/10

Marvel Animasyon Filmleri 2020 IMDb Puanları 3

Temel olarak Iron Man’in orijin hikayesidir. Kendini beğenmiş bir milyarderin hayatını kurtarmak için kendini dünyanın en önde gelen süper kahramanlardan birine dönüştürmesine ve ardında Mandarin ile savaşmasını anlatıyor.

Doctor Strange: The Sorcerer Supreme IMDB PUANI 6.7/10

Marvel Animasyon Filmleri 2020 IMDb Puanları 4

Doktor Strange’in orijin hikayesini anlatıyor. Sakat ve hayata küsmüş bir doktorun Tibet’e giderek gerçek kaderiyle yüzleşmesini ve büyücü eğitimi almasını konu alıyor.

Next Avengers: Heroes of Tomorrow IMDB PUANI 6.3/10

Marvel Animasyon Filmleri 2020 IMDb Puanları 5

Yenilmezler, Ultron’a karşı yaşadıkları büyük kayıptan sonra Tony Stark kurtulanları kuzey kutbundaki bir üsse yerleştirir. Yenilmezler’in çocuklarıyla beraber Ultron’a karşı ikinci savaşa hazırlanırlar.

Hulk Versus IMDB PUANI 7.0/10

Marvel Animasyon Filmleri 2020 IMDb Puanları 6

Film iki farklı hikaye içeriyor. Önce Wolverine ve Hulk’un savaşını ardından Hulk’un Asgard’a gelip ortalığı dağıtmasının ardından Thor ile olan savaşını izliyoruz.

Planet Hulk IMDB PUANI 6.8/10

Marvel Animasyon Filmleri 2020 IMDb Puanları 7

Aslında bunun bir benzerini Thor: Ragnarok’ta izlemiştik. Yaptıklarından sonra Hulk dünya’dan başka bir gezegene gidiyor ve burada kolezyumda dövüşmek zorunda kalıyor.

Thor: Tales of Asgard IMDB PUANI 6.3/10

Marvel Animasyon Filmleri 2020 IMDb Puanları 8

Genç İskandinav tanrısı Thor, kardeşi Loki ile efsanevi bir kılıç bulmaya ve kurtarmak için yola çıkarlar. Hem Thor’un bir orijin hikayesi gibi hem de güzel bir animasyon filmi.

Iron Man: Rise of Technovore IMDB PUANI 5.3/10

Marvel Animasyon Filmleri 2020 IMDb Puanları 9

Iron Man, üzerine atılan suçlardan sonra hem adını temizlemek için hem de Technovore virüsünü durdurmak için Iron Man, War Machine, Black Widow, Hawkeye ve Punisher ile takım olur.

Iron Man & Hulk: Heroes United IMDB PUANI 4.7/10

Marvel Animasyon Filmleri 2020 IMDb Puanları 10

Iron Man ve Hulk, dünyayı yok edecekler tehditlerden kurtarmak için güçlerini birleştiriyor.

Avengers Confidential: Black Widow & Punisher IMDB PUANI 5.8/10

Marvel Animasyon Filmleri 2020 IMDb Puanları 11

S.H.I.E.L.D. Punisher’ı göz altına aldıktan sonra Nick Fury, Black Widow ile Punisher’ı Leviathan durdurmak için göreve yollar.

Iron Man and Captain America: Heroes United IMDB PUANI 5.5/10

Marvel Animasyon Filmleri 2020 IMDb Puanları 12

Iron Man ve Captain America, Red Skull ve tetikçisi Taskmaster’ın dünyadaki bir Hydra ordusunu serbest bırakmasını önlemek için savaşıyor.

Marvel Super Hero Adventures: Frost Fight! IMDB PUANI 5.1/10

Marvel Animasyon Filmleri 2020 IMDb Puanları 13

Kahramanlarımız bu sefer de Loki ve Ymir’i dünyayı fethetmesini durdurmak için bir araya gelirler.

Hulk: Where Monsters Dwell IMDB PUANI 5.5/10

Marvel Animasyon Filmleri 2020 IMDb Puanları 14

Cadılar bayramında, Doktor Strange ve bir grup canavarın Hulk’a kabusdan kurtarmak ve Nightmare’ı yenmek için bir araya gelmesini konu alıyor.

Marvel Rising: Secret Warriors IMDB PUANI 5.2/10

Marvel Animasyon Filmleri 2020 IMDb Puanları 15

Dünya gezegeninin üzerine Terrigen Sisi denen bir sis çökmüştür ve bu sisin tam olarak nelere sebebiyet vereceği çok geç anlaşılacaktır. Çünkü bu sis çöktükten bir süre sonra bu sise maruz kalan insanlar bir tür değişim geçirip süper güçlere sahip olurlar. Ancak buna dünya henüz hazır değildir ve bu normal olarak algılanmamaktadır. Ms. Marvel, Squirrel Girl, Quake, Patriot, America Chavez ve Inferno gibi süper kahramanlar filmde bulunuyor.

Marvel Rising: Chasing Ghosts IMDB PUANI 4.6/10

Marvel Animasyon Filmleri 2020 IMDb Puanları 16

Sheath ve Exile karşı Quake, Ghost-Spider’ı takıma katılmaya ikna etmeye çalışıyor.

Marvel Rising: Heart of Iron IMDB PUANI 4.2/10

Marvel Animasyon Filmleri 2020 IMDb Puanları 17

Marvel animasyon filmleri listemizin son sırasında Heart of Iron var. Riri Williams bir üniversite öğrencisi için genç olduğu için sosyaleşemeyen bir genç. Hala the Accuser okulun mühendislik laboratuvarını yok ettikten sonra Riri’nin en iyi arkadaşını kaçırır. Iron Man’dan ilham alan Riri, günü kurtarmak için bir plan yapar.

Bu yazımızda size Marvel animasyon filmleridnen bahsettik eğer sizin sevdiğini fakat listede olmayan animasyon filmleri varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

IMDb Puanına Göre Sıralanmış Marvel Animasyon Filmleri

  1. Hulk Versus 7.0
  2. Planet Hulk 6.8
  3. Ultimate Avengers: The Movie 6.7
  4. Doctor Strange 6.7
  5. Ultimate Avengers II 6.6
  6. Thor: Tales of Asgard 6.3
  7. The Invincible Iron Man 5.9

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: