Maymunlar Cehennemi Savaş Hakkında Eleştirmenler Ne Söyledi

Savaşlar kötü olabilir ancak filmlerinden oldukça güzel filmler çıkabiliyor. Wonder Woman; yaz gişesinden oldukça iyi geri dönüşler alması bekleniliyordu ve Maymunlar Cehennemi Savaş (War for the Planet of the Apes), ilk kadın süper kahraman filmini bile kıskandıracak geri dönüşler aldı. Basitçe açıklamak gerekirse, yaz “büyük ilgi göreceği düşünülen filmlerinin” genellikle ulaşamadığı olumlu incelemeler aldı.

Todd McCarthy, filmin saf güzelliklerinin yoğun olduğunu söylüyor ve görsel ve basitçe anlatmak yerine ahlaki açıdan daha karmaşık olan hikayeyi övüyor. Maymunlar Cehennemi

The Village Voice’dan Bilge Ebiri: “Tabi insanlar çoğu zaman büyük kötülükler yapabilirler; filmlerin bunu bizlere söylemesine ihtiyacımız yok. Ancak, filmde gözüken sürü etkisi yabancı değil. Öfkemizi yoğunlaştıran ve yönlendiren  liderlere kucak açtık. Bu günlerde bunu çok iyi biliyoruz. Görüntü bizi izleyiciler olarak ahlaka yer bırakmayacak kadar çekici bir atmosfere çekiyor; karakterlerin hayatta kalma mücadelesinden, başka şeyler konusunda endişelenmeye başlıyoruz. Başka bir deyişle: Bu film tehlikeli bir yer.”

IndieWire’dan Eric Kohn bu zamana kadar film hakkında çok fazla heyecan yapmasa da filmin notunu B+ olarak veriyor. “Bu tür Amerikan Filmlerin’de nadiren görülen tasvir mucizesi bir film.”.

Empire’dan James Dyer, fragmanlarda gözüktüğü gibi öfkeli bonobo ordusunun zalim insanları bomba yağmuruna tutmasını bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir, diyor.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: