Netflix 2018 Yılı İçin $8 Milyar Bütçe Ayırdı

Netflix çıkardığı orijinal filmlerle ve dizilerle hayatımızda büyük bir yer edindi. Artık ayırdığı bütçeyi $8 Milyara yükseltmeyi planlıyor. Bildiğiniz üzere artık ülkemizde de yeni bir projeye başlayacaklar. Çağatay Ulusoy’un baş rolünde bulunduğu seride Osmanlı’da geçecek ve bir kahramanın hikayesini anlatacak. Peki bu ayrılan bütçeyle başka ne yapacaklar?

Netflix, önümüzdeki sene diziler, animeler ve 80 film için bu bütçenin kullanılacağını söyledi. Martin Scorsese’nun ve baş rolünde Robert De Niro, Al Pacino gibi babaların bulunduğu The Irishman için yaklaşım $100 Milyon bütçe ayrılmıştı. Ekimde çıkacak Will Smith ve Joel Edgerton baş rolünde bulunduğu Bright için $90 Milyon bütçe ayırmıştı. Kısaca özetlemek gerekirse Netflix orijinal filmlere oldukça iyi bir para harcıyor. Şirketin Finans Sorumlusu David Wells içeriklerini büyütme ve daha çok bütçe ayrılmasının uzun zamandır planlanan bir şey olduğunu söyledi.

Üç aylık rapora göre Netflix beklentilerin üstüne çıkarak 5 Milyon abone kazandı. Bildiğiniz üzere en büyük ortaklarından Disney, Netflix’ten ayrılarak kendi platformlarını kurmayı planlıyorlar. Fakat Netflix bunu çok dert etmiyor gibi gözüküyor. Aboneleri için daha iyi orijinal içerikler üretmeyi planlıyorlar. Disney her ne kadar büyük bir markaya sahip olsa da uluslar arası platformda onlar olmadan da iyi bir iş çıkardıklarını söylüyorlar. Netflix’in çıkardığı dizileri filmleri biz çok seviyoruz ve daha çok böyle dizi ve film görmekten oldukça mutluyuz. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz.

via[MovieWeb]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: