İki Netflix Orijinal Filmi, Cannes Festivalinin Ana Yarışmasına Seçildi

Netflix nihayet Cannes’e gitti. Çıktığı günden beri dizi izleme alışkanlığını değiştiren bir platform olan Netflix nihayet çıkardığı bir film ile Cannes festivalinin ana yarışında yarışmaya hak kazandı. Dünyanın en önemli festivallerinden olan Cannes’in bu yıl 70’incisi düzenleniyor. Adaylar içerisinde iki tane Netflix orijinal filmi var; Okja (Yönetmen Bong Joon Ho) ve The Meyerowitz Stories (Adam Sandler filmi, yönetmen Noah Baumbach)

İkisi de Cannes film festivalinde yarışacak ve 17-28 Mayıs arasında Dünya prömiyerlerin de gösterilecek. Her ikisi de bu yılın ilerleyen zamanlarında Netflix’te piyasaya sürülecek. Netflix’in baş içerik sorumlusu Ted Sarandos konuyla ilgili şunları söyledi.

Cannes Film Festival’i farklı hikayeleri sunmak için inanılmaz bir platform sunan en iyi Festival. Bize bu prestiji forumda  yönetmenlerimiz Noah Baumbach ve Bong Joon Ho filmlerinin galasını yapma fırsatı verdikleri için heyecanlıyız.

Bir çok güzel ve orijinal içerikler üreten Netflix gibi platformun bu tür büyük festivallerde yarışması sevindirici. Umarız daha güzel diziler ve filmler izlemeye devam ederiz. Sizde konuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

via[THR]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: