Netflix’ten Bu Sefer de İnteraktif Dizi Geliyor

Netflix geçtiğimiz yılın sonunda Black Mirror’ın ilk bağımsız ve interaktif filmi Bandersnatch yayınladı. David Slade tarafından yönetilen filmde karakterimiz bizim seçimlerimize bağlı şekilde hareket ediyordu. Netflix şimdi de ilk interaktif dizisini yayınlamak için gün sayıyor. Adı da ‘You vs Wild’.

10 Nisan’da yayınlanacak dizi 8 bölümden oluşacak dizinin başrolünde hayatta kalma uzmanı ve bizim de yakından tanıdığımız Bear Grylls bulunuyor. İzleyiciler Grylls dünyayı keşfederken her bölümde hikayenin akışını seçme hakkına sahip olacaklar. Diziyi Ben Simms yönetecek. Aynı zamanda yapımcılar arasında bulunan Bear Grylls dizi hakkında şunları söyledi.

İlk live-action interaktif diziyi sunmaktan gurur duyuyorum. Bu dizi izleyiciler dünyayı keşfetmek için tam yetki veriyor. Bu dizideki olaylar çok riskli ve sonuçları ağır.

Bandersnatch’ın ne kadar iyi olduğu tartışılır fakat interaktif yapımların çoğalması bizim beklediğimiz bir şeydi. Hala gelişmekte olan bir dal olan interaktif yapımların ne kadar ciddiye almalı mıyız ve bu yeni mecradan daha iyi yapımlar görebilir miyiz hala ön yargılıyız. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

via[Variety]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: