Thanos, Fortnite’a Geliyor

Thanos, Fortnite'a Geliyor 2

Thanos, Fortnite’a geliyor! Evet yanlış okumadınız hayranların yıllarca beklediği Avengers: Infinity War’ın ana kötüsü ve başrolü Josh Brolin’in canlandırdığı Thanos, şu sıralar gündemi oldukça meşgul eden Fortnite oyununa geliyor.

Thanos, 8 Mayıs yani yarın Fortnite’ın Battle Royale’de gelecek. 100 kişi haritaya inecek ve gene hayatta kalan bir kişi oyunu kazanacak tek bir farkla oda Infinity Gauntlet ile bunu yapacak olması. Haritada kim Infinity Gauntlet’ı bulursa Thanos’a dönüşecek ve 6 sonsuzluk taşının gücünü kullanabilecek. Thanos’un oyundaki görünümünü de Twitter’dan paylaştılar.

Bu fikir Infinity War yönetmenlerini aklına filmi düzenlerken gelmiş ve böylece Avengers–Fortnite birleşimi fikrini Epic Games’in kreatif direktörü Donald Mustard’a fikri götürmüşler. Donald Mustard’da Marvel ile çalışmanın inanılmaz olduğu ve bu sınırlı modun oyuncuları mutlu edeceğini söyledi. Son olarak Mod tüm platformlarda çıkacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Call of Duty: WWII Fragmanı ve Detaylar

Call of Duty: WWII

Activision Call of Duty: WWII fragmanını yayımladı. The Sledgehammer Games, 1944-1945’deki Müttefik Devletlerin Avrupa çıkartması sırasında geçen bir oyun tasarladı. Hikaye Amerika Birleşik Devletleri 1. Piyade Tümeni bir diğer adıyla “Fighting First” Eri Ronald “Red” Daniels odaklı geçiyor. Oyunun co-op modu da olacak.

Multiplayer seçeneklerinden biri, iki rakip takım, alanları ve bir birlerinin merkezlerini alma odaklı olacak.

Bu yeni oyunla beraber seri başladığı yere geri dönüyor.  First-person shooter Call of Duty 2003’de de 2. Dünya Savaş’ında geçmişti. Dört oyun da bu dönemi takip etmişti; son olarak 2008’deki Call of Duty: World at War. Bundan sonra seri 1960 ve gelecek gibi çok farklı zamanlarda geçmişti.

Sledgehammer 2009’da korku-macera oyunu Deadspace ile bilinen Visceral Games tarafından kurulmuştu. Kuruluş 2011’de Infinity Ward tarafından geliştirilen Call of Duty: Modern Warfare 3’a katkıda bulunmuştu. Ardından 2014’de  Call of Duty: Advanced Warfare’i geliştirdi.

 

Splinter Cell Filmi Ne Zaman Çıkacak?

Splinter Cell Filmi Ne Zaman Çıkacak? Splinter Cell Tom Hardy

İlk girişimin üzerinden 20 yıldan fazla geçmesine rağmen Hollywood hala mükemmel denebilecek bir video oyun filmi çıkartamadı. Warcraft ve Asssasisn Creed geçen sene denendi ancak verdikleri sözleri tutamadılar. Ubisoft -Assasins Creed’in arkasındaki oyun firması- bir süredir bir başka oyun Spilinter Cell’i beyaz perdeye taşımaya hazırlanıyor. Yapımcı Basil Iwanyk’a göre film hala yürürlükte. Tom Hardy hala yapımın içinde ve her şey yolunda giderse filmin çekimleri bu yılın ardından başlayacak. Ancak bu yapım Assassin’s Creed’in box officedeki hayal kırıklığına rağmen başarılı olabilir mi?

Yapımcı Collider‘a konuştu ve Splinter Cell filmi ile hala ilgilendiklerini ve senaryo üzerinde çalıştıklarını ve yakın bir tarihte Tom Hardy’e göndereceklerini söyledi. Söyledikleri göz önüne alındığında filmin olumlu bir ilerleyiş kaydettiğini ve filmin çekimlerinin bu yıl başlayabileceğini anlıyoruz. Yapımcı şunları söyledi.

Şuan bir senaryomuz ancak biraz uzun yine de yaptıklarımızın en iyisi. Şimdi, hangi sayfaları çıkaracağımızı konuşmak için ve Tom Hardy’e vermek için Mexico City’e dönüyorum. Bu senaryo Tom’un notları baz alınarak yapıldı. Bir kaç hafta içerisinde Tom’a senaryoyu vereceğiz ve çekimlerin bu yıl başlaması için çabalayacağız.

Şuana kadar henüz Splinter Cell’in bir yönetmeni yok. Ancak görünen o ki senaryo şeklini aldıktan sonra arayışlar çok yakın bir zaman içerisinde başlayacak. Ubisoft’un Splinter Cell oyunu oyun dünyasında oldukça popüler bir oyun ancak Assasins Creed popüliterisine rağmen box office’de fiyaskoya imza atmış ve 125 milyonluk proje dünya genelinde 210 milyon dolar gelir elde etmişti. Bununla birlikte Rotten Tomatoes’da  %18 oy almıştı. Basil Iwanyk’a göre bunlar Splinter Cell’i etkilemeyecek ve film farklı bir durumda olacak. 

Basil Iwanyk ayrıca filmin 13 yaş üzeri olacağını söyledi. Şu anda filmin çıkacağı tarih ile ilgili resmi bir açıklama yok ve Tom Hardy oldukça yoğun ancak projeye çok uzun bir zamandır bağlı ve çok istekli görünüyor. Yani yapımcılar her şeyi düzgün yaparlarsa Splinter Cell gerçekten de çıkacak. Film ile bilgiler geldikçe sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Marvel’den Yeni Oyun

Marvel'den Yeni Oyun 4

Marvel’in süper kahraman filmlerini taraflı tarafsız hepimiz sevmişizdir. DC kadar oyun sektöründe olmayan Marvel bu olaya da bir el attı ve geçtiğimiz günlerde “Yenilmezler Projesi” adı altında bir video yayımladı.

Fragmanı ilk izlediğimizde gözümüze çarpan kırık bir gözlük ve arkadan Hulk’un kükremesi tabi ki de bu Bruce Banner’dan başkası olamaz. Sırasıyla Thor’un çekicini, Ironman’in zırhından parçaları ve Kaptan Amerika’nın kalkanını görüyoruz. Bu da bize Yenilmez’lerin büyük bir savaştan çıktığına işaret ediyor. Arkadan da bir kadın sesi duyuyoruz. Bunun Marvel’in sinematik evrenin de Yenilmezler’in kurucusu sayılabilecek Black Widow’un olma ihtimali var ya da Kaptan Marvel’inde olması mümkün. Arka fondaki ses şunları söylüyor.

Kahramanların zamanının dolduğunu söylüyorlar.

Eğer farklıysanız, tehlikelisiniz.

Fakat ben gerçeği biliyorum.

Dünya’nın her zaman kahramanlara ihtiyacı olacak.

Onları yeniden birleştirmeye ihtiyacımız var.

Marvel bu oyun için “Avengers Projesi, oyuncular için tasarlandı ve oyun tutkularını heyecanlandıran tüm ikonik karakterlerin bulunduğu bir oyun” olarak tanımlıyor. Tamamen orijinal bir hikayenin sahip bir oyun olduğunu da belirttiler. Oyunun fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Marvel’in en büyük kahraman filmi Avengers: Infinity War 4 Mayıs 2018’de vizyona girecek.