Disney+’ta Neler İzleyebileceğiz

Disney+'ta Neler İzleyebileceğiz 2

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz gece Disney bir tanıtım düzenledi ve Netflix’e rakip olacak yeni yayın servisi Disney+’sı tanıttı. Disney+, 12 Kasım’da piyasaya sürülecek ve aylık $7 olacak. Türk Lirası ile 40TL. Arayüz’de şöyle gözükecek.

disney-plus-interface

Tüm Marvel, Pixar, Star Wars filmleri/animasyon dizileri bu platformda yayınlanacak. Ayrıca 30 Sezon 660 bölümden oluşan The Simpsons dizisi de Disney+’da yayınlanacak. National Geographic programları ve ‘Disney Channel’ orijinal filmleri de yayın servisinde yerini alacak.

Yeni Yapımlar Neler?

Jon Favreau’nun senaristliğini yaptığı ve Pedro Pascal’ın başrolü olacağı The Mandalorian dizisinin geleceğini zaten biliyorduk. Ayrıca Rogue One’da Alan Tudyk’ın canlandırdığı K-2SO’nun da kendi serisi olacak. Geçtiğimiz günlerde de Variety‘nin yaptığı haberde Hawkeye’ın bayrağı kızı Kate Bishop’a devrettiği bir dizinin geleceği yazıldı fakat henüz onaylanan bir şey yok. Tom Hiddleston’un başrolünde olduğu Loki dizisinin yanı sıra Falcon ve Winter Soldier da aynı dizi de buluşacak. Vision ve Scarlet Witch’in birlikte olacağı bir dizinin geleceği de doğrulandı.

Kevin Fiege, End Game’den sonra MCU’un çok farklı olacağını ve bu dizilerin birbirleriyle bağlı olacağını söyledi. Karakterlerin değişeceklerini, gelişeceklerini ayrıca yeni karakterleri de bu dizilerde göreceğimizi söyledi. Disney’in Fox’u almasıyla beraber X-Men ve Fantastik Dörtlü’nün hakları dışında Fox’un bir çok yapımının kontrolü de Disney’e geçti. Bunlarla ilgili de zaman ilerledikçe yeni açıklamalar yapılacaktı.

Son olarak Marvel’dan yeni What If? adlı animasyon serisi de gelecek. Peggy Carter ya süper asker olsaydı ya da Steve Rogers, sıska kalsaydı fakat 2. Dünya Savaş’ında Demir Adam olsaydı? Bu soruların cevabını bu dizide göreceğiz.

via[Deadline]

Apple Yeni Yayın Servisi Apple TV+’sı Tanıttı

Apple Yeni Yayın Servisi Apple TV+'sı Tanıttı 4

Apple geçtiğimiz gün Steve Jobs Tiyatro’sunda düzenlediği etkinlikte bir çok yeni servisini tanıttı. Bunların arasında bir çok derginin yer alacağı Apple News+, yeni kredi kartı uygulaması Apple Card, yeni oyun platformu Apple Aracade’i tanıttı. Tabi en önemlisi bu sonbaharda kullanıma sunacağı Apple TV+.

Netflix, Amazon, Hulu bunların ardından Disney ve son olarak Apple’da streaming servisini tanıttı. Öncelikle tanıtım videosunu izleyelim.

Gördüğünüz gibi Steven Spielberg, JJ Abrams, Damien Chazelle, Octavia Spencer, Reese Witherspoon, Jason Momoa bir çok ünlü yönetmen/oyuncu bu platformda karşımıza çıkacak. Ayrıca bir çok ünlü isim etkinlikte yapacakları işlerden bahsetti.

Steven Spielberg 1985-1987 yılları arasında yayınlanan Korku/Bilim Kurgu dizisi Amazing Stories’i yeniden uyarlamak için çalışmalara başladığını açıkladı. Aniston ve Witherspoon, Steve Carell’ın da içinde olacağı yeni drama dizisi The Morning Show’dan bahsetti. Alfre Woodard ve Jason Momoa, kıyametten sonra insan ırkının yıllarca kör olmasını anlatan Bilim Kurgu/Drama’yı tanıttı. Kumail Nanjiani de yeni antoloji serisi Little America’yı tanıttı.

Son olarak ise Hollywood’un efsane oyuncularında Oprah Winfrey içinde 2 tane belgeselin de bulunduğu Apple TV+ projelerinden bahsetmek için sahneye çıktı. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu platform sonbahar ayında kullanıcıya sunulacak fakat henüz tam bir çıkış tarihi yok. Apple her ay yeni orijinal içeriklerin geleceğini söyledi. Henüz bir ücret de açıklanmadı.

Peki yukarıda bahsettiklerimiz dışında bu platformda  başka kimler olacak?

appletv.png

Resimde de gördüğümüz gibi Chris Evans, Jessie Nelson, Joel Kinnaman, Ewan McGregor, Jon Favreau, Spike Lee, Kevin Durant, Hailee Steinfeld, Brie Larson gibi isimlerde bu platformun içeriklerinde yer alacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Disney ve Fox Anlaşması Tamamlanmak Üzere

Disney ve Fox Anlaşması Tamamlanmak Üzere 6

Sonunda tarihi birleşme gerçekleşiyor. Bildiğiniz üzere 2017’yılının sonlarında Disney, Fox’u alacağını duyurmuştu. Disney günümüzün en güçlü stüdyosu. Ellerinde Marvel, Lucasfilm’in yanı sıra bir çok stüdyonun sahibi.

every-company-disney-owns-13_pageversion

Fotoğrafta da gördüğünüz gibi bu stüdyoların arasına yakın zamanda Fox da ekleniyor. Tabi bu anlaşmanın bu kadar uzamasının bir kaç sebebi var. Bunlardan biri Brezilya ve Meksika’da çıkan bazı yasal sorunlar. $71 Milyar bu mega anlaşmanın içerisinde bir çok spor kanalı da vardı. Bu sorunları çözmek için Disney bölgesel spor ağlarını satmayı kabul etti. Tam bir tarih vermek ise 20 Mart günü bu anlaşma tamamlanacak.

Bu anlaşmayla beraber Disney, Fox network, Fox News ve Fox Sports kontrolünü alacak. Bunların yanında f FX Networks, National Geographic ve 20th Century Fox’un sahip olduğu Avatar, Planet of the Apes, Kingsman, Alien, Die Hard ve bunlar gibi bir çok seriyi kendi bünyesine katacak. Tabi hayranların en çok heyecanlandığı olay ise X-Men(Deadpool da), Fantastik Dörtlü film hakları Disney’in kontrolüne geçecek ve bu karakterler Marvel Sinematik Evrenin de kullanılabilecek.

Tabi bunların içinde en çok Fantastik Dörtlü’ye seviniyoruz. Sonuçta Fox’un elinde bir türlü bu seri dikiş tutturamadı. Son filmi ile de artık hayranları da küstürdüler. Twiiter’da hiç bir süper kahraman filmi başarısız olamaz diyen birine son Fantastik Dörtlü filminin yönetmeni Josh Trank şöyle cevap verdi.


 

via[Variety]

Super Bowl’da Yayınlanan Fragmanlar

Super Bowl'da Yayınlanan Fragmanlar 8

Her yıl milyonlarca kişinin izlediği Super Bowl geçtiğimiz geceydi. Aynı zamanda bir çok film/dizi sever içinse önemli bir gece çünkü merakla beklenen bir çok yapımın fragmanları burada gösteriliyor. İşte o fragmanlar.

Avengers: End Game

Vizyon Tarihi: 26 Nisan 2019

Captain Marvel

Vizyon Tarihi: 8 Mart 2019

Toy Story 4

Vizyon Tarihi: 21 Haziran 2019

The Handmaid’s Tale

Us

Vizyon Tarihi: 22 Mart 2019

Alita: Battle Angel

Vizyon Tarihi: 15 Şubat 2019

Hobbs & Shaw

Scary Stories

Vizyon Tarihi: Ağustos

via[Joblo]

Hollywood’da Film Başına En Yüksek Ödemeyi Alan Oyuncular

Hollywood'da Film Başına En Yüksek Ödemeyi Alan Oyuncular 10

Bildiğiniz üzere Hollywood’un yıldızlarının aldıkları ücretler çok yüksek. Mark Wahlberg, Dwayne Johnson gibi oyuncular geçen sene $60 Milyon üzerinde kazandı. Aktrislerde ise Emma Stone, Jennifer Lawrence gibi oyuncular $25 Milyon üzerinde kazandılar. Peki bu oyuncular film başına ne kadar ödeme alıyor?

Günümüzde süper kahraman filmleri gişedeki başarısı oyuncuların aldıkları ücrete de yansıyor. Robert Downey Jr, Spiderman: Homecoming’te 15 dakikalık ekran süresi olmasına rağmen $10 Milyon bir ödeme aldı. Listenin başında ise Daniel Craig var. James Bond filmleri ile ününe ün katan oyuncu son Bond filminden sonra illallah etmişti ve bir daha oynamak istemediğini belirmişti. Fakat stüdyonun verdiği paralar Daniel Craig’i ikna etmiş gibi gözüküyor. Bond serisinin 25. filmi için $25 Milyon ödeme alacak.

Leo­nardo DiCaprio, Inception filmi için yaklaşık $20 Milyon ödeme almıştı. Quentin Tarantino’un Once Upon a Time in Hollywood filmi için bunun yarısını alacak. Anne Hathaway 2020’de çıkacak Barbie filmi için $15 Milyon ödeme alacak. Tam listeye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 • Daniel Craig – Bond 25 (2019) $25m
 • Dwayne Johnson – Red Notice (2020) $22m
 • Vin Diesel – The Fate of the furious (2017) $20m
 • Anne Hathaway – Barbie (2020) $15m
 • Jennifer Lawrence – Red Sparrow (2018) $15m
 • Seth Rogen – Flarsky (2019) $15m
 • Tom Cruise – The Mummy (2017) $11-$13m
 • Harrison Ford – Indiana Jones 5 (2020) $10-$12m
 • Sandra Bullock – Minions (2015) $10m
 • Leonardo Dicaprio – Once Upon a Time In Hollywood (2019) $10m
 • Robert Downey Jr. – Spider-Man: Homecoming (2017) $10m
 • Kevin Hart – Jumanji: Welcome to the Jungle (2017) $10m
 • Chris Pratt – Jurassic World: Fallen Kingdom (2018) $10m
 • Emily Blunt – Jungle Cruise (2019) $8-$10m
 • Bryce Dallas Howard – Jurassic World: Fallen Kingdom (2018) $8m
 • Tom Hardy – Venom (2018) $7m
 • Ryan Gosling – First Man (2018) $6.5m
 • Jack Black – Jumanji: Welcome to the Jungle (2017) $5m
 • Michael B. Jordan – Creed 2 (2018) $3-$4m
 • Ethan Hawke – The Purge (2013) $2m

via[Variety]

Filmlerde Kullanılan Plastik Makyaj Nasıl Uygulanıyor?

Filmlerde Kullanılan Plastik Makyaj Nasıl Uygulanıyor? 12

Makyaj insanı değiştiriyor fakat plastik makyaj insanı bambaşka biri haline döndürüyor. O yüzden filmlerde ve dizilerde gördüğümüz plastik makyajlar artık bir sanat dalı haline geldi. Geçtiğimiz ay düzenlenen Oscar töreninde En İyi Erkek Oyuncu dalında ödülü kazanan Winston Churchill performansıyla Gary Oldman oldu. Böyle biyografik filmlerde daha çok anlatılan kişiye benzer oyuncular seçilir fakat Gary Oldman’ı plastik makyaj ile Winston Churchill’in aynısını yapmaya başardılar. Tabi bu başarı da ödülsüz kalmadı ve En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı dalında Oscar’ı Darkest Hour kazandı.

Peki nasıl bu kadar başarılı plastik makyaj yapılıyor?

Makyaj artistleri bunun için ‘Lifecasting’ adında bir yöntem kullanıyor. Özünden Aljinat adlı kalıp tozu olan Goop adı verilen yapışkan özel bir madde sayesinde oyuncunun birebir bir kopyasını çıkarıyorlar.

Filmlerde Kullanılan Plastik Makyaj Nasıl Uygulanıyor? 13

Sonrasında bu kopya üzerinde oyuncunun kullanacağı plastik makyajı tasarlıyorlar. Wonder filmiyle bu sene En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı dalında aday olan Arijen Tuiten  plastik makyajın nasıl uygulandığı hakkında bilgi verdi. Filmde Jacob Tremblay’ın oynadığı Auggie, Treacher Collins Sendromu ile mücadele eden bir çocuk. Lifecasting’in önemine vurgulayan Tutiten, Jacob’un boynunu, yanaklarını ve çenesinin silikon yani plastik makyaj ile yaptıklarını söyledi.

Filmlerde Kullanılan Plastik Makyaj Nasıl Uygulanıyor? 14

Oyuncu kalıp çıkarma sırasında sadece burnundan nefes aldığı ve işlem biraz zaman aldığı için Makyaj artistlerinin kalıp çıkarma işleminde oldukça dikkatli olması gerekiyor. Kopyasını çıkardıktan sonra asıl mesele başlıyor. Plastik makyajın yapımı sırasında oldukça dikkatli olunması ve tüm detaylara olabildiğince önem verilmesi gerekiyor. Bunun için aynı sendromdan muzdarip olan çocuklar ile konuşmuşlar. Ayrıca Jacob plastik makyaj bu Treacher Collins Sendromu olan çocukların arasında dolaşmış. Bu plastik makyajın Jacob’a yapılması ise 90 dakika sürmüş.

Günümüzde ise CGI ile bir çok karakter ekrana yansılatabiliyor. Bazen çok kötü bir CGI ile bazen ise çok iyi bit CGI ile karşılaşıyoruz. Fakat CGI’ın olmadığı yerde plastik makyaj devreye giriyor.

planet apes war gif ile ilgili görsel sonucu

via[INSIDER]

Tommy Wiseau Joker Olsaydı Nasıl Olurdu?

Tommy Wiseau Joker Olsaydı Nasıl Olurdu? 16

Tommy Wiseau’un ne kadar garip ve ne kadar ilginç bir adam olduğunu anlatmaya gerek yok. Keza kendisi film tarihinin en kötü filmi olan The Room’u yazıp yönetmiş bir adam. Tommy Wiseau’n ne kadar ilginç bir adam olduğuna dair The Disaster Artist adında film bile yapıldı. Fakat Tommy Wiseau gözünü iyice yükseklere dikti ne kadar ilginç bir adam olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Joker solo filmlerinin çalışmaları hala sürmekte ve şuana kadar karakter için Leonardo DiCaprio ve Joaquin Phoenix gibi usta oyuncuların adı geçmekte. Tommy Wiseau’da bu karakteri canladırmak istiyor. Tabi biz buna pek ihtimal vermiyoruz fakat Wiseau ciddi ciddi bu karakteri canlandırmak istemekte. Nerdist’in hazırladığı videoda Tommy Wiseau, Joker için deneme çekimleri yaptı. Filmlerden aklımızda kalan Joker repliklerini de kendi tarzıyla söyledi. Ona Batman olarak eşlik eden ise en iyi arkadaşı Greg Sestero oldu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Frances McDormand’ın Oscar’ını Çalan Adam Tutuklandı

Frances McDormand'ın Oscar'ını Çalan Adam Tutuklandı 18

Geçtiğimiz gün yapılan Oscar törenin de yılın en iyileri belirlendi. Geçen seneki Oscar töreninde gibi bir skandal yaşanmasa da sonrasında yapılan partide ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan Frances McDormand’ın ödülü çalındı. Terry Bryant adındaki bir adam partiden Facebook canlı yayın yaparak ödülü kendisinin kazandığını söyledi.

Ödülü alarak herkese göstererek ‘Bu benim, kim beni tebrik etmek ister.’ diyor. Oradaki insanlardan olaydan habersiz adamı tebrik edip fotoğraf çektiriyorlar. Frances McDormand’ın ödülü çalındığı anlaşıldıktan sonra tüm güvenlik görevlileri tarafından harıl harıl aranan Terry’ yakalıyor. Terry’in partiye bilet alanlar arasında olduğu ortaya çıktı. Terry’in bu parti dışında daha önce bir çok etkinlikte bulunduğu ortaya çıktı. Ayrıca bir çok ünlü isimle fotoğrafı bulunuyor.

via[MovieWeb]

Oscar’ın Enleri: En Çok Oscar Alan Aktör ve Aktrisler

Oscar’ın Enleri: En Çok Oscar Alan Aktör ve Aktrisler 20

En çok adaylık olan filmleri ve hangi kategorilerde kazandığını yazdık şimdi de En İyi Erkek Oyuncu , En İyi Kadın Oyuncu , En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu veya En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalarında Oscar kazanmış oyunculara bir göz atalım.

Katharine Hepburn

Katharine Hepburn gif ile ilgili görsel sonucu

60 yılını oyunculuğa harcayan güzel aktris Oscar’a 12 kez aday oldu ve 4 kez bu ödüle layık görüldü. Tümünü ‘En İyi Kadın Oyuncu’ kategorisinde kazandı.

 • Morning Glory (1933)
 • Guess Who’s Coming to Dinner (1967)
 • The Lion in Winter (1968)
 • On Golden Pond (1981)
Daniel Day-Lewis

Daniel Day-Lewis gif ile ilgili görsel sonucu

Bir çok ödüle layık görülen efsane aktör son filmi Phantom Thread ile bu sene de aday oldu. Daha önce 6 kez aday olan aktör 3 kez ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında ödülü kazandı.

 • My Left Foot (1989)
 • There Will Be Blood (2007)
 • Lincoln (2012)
Meryl Streep

Meryl Streep gif ile ilgili görsel sonucu

Aktris tam 21 kez Oscar’a aday oldu fakat 2’sini ‘En İyi Kadın Oyuncu’, 1’ini ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ olmak üzere 3 kez bu ödülü evine götürdü.

 • Kramer vs. Kramer (1979)
 • Sophie’s Choice (1982)
 • The Iron Lady (2011)
Jack Nicholson

Jack Nicholson gif ile ilgili görsel sonucu

Daha çok karanlık temalı filmlerde bulunan aktör son yıllarda hiç bir projeye dahil olmadı. 12 kez Oscar’a aday olan aktör 2 kere ‘En İyi Erkek Oyuncu’, 1 kere ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödülünü kazandı.

 • One Flew Over the Cuckoo’s Nest (1975)
 • Terms of Endearment (1983)
 • As Good as It Gets (1997)
Ingrid Bergman

Ingrid Bergman gif ile ilgili görsel sonucu

İsveçli aktris 7 kez aday oldu ve 2 kere ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ve 1 kere ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ödülünü kazandı.

 • Gaslight (1944)
 • Anastasia (1956)
 • Murder on the Orient Express (1974)
Walter Brennan

Oscar’ın Enleri: En Çok Oscar Alan Aktör ve Aktrisler 21

4 kez aday olan aktör 3 kez ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödülünü kazandı.

 • Come and Get It (1936)
 • Kentucky (1938)
 • The Westerner (1940)
Bette Davis

Oscar’ın Enleri: En Çok Oscar Alan Aktör ve Aktrisler 22

10 kere aday olan aktris 2 kez bu ödüle layık görüldü.

 • Dangerous (1935)
 • Jezebel (1938)
Marlon Brando

the godfather gif ile ilgili görsel sonucu

Günümüzde bile hala hayranlıkla izlediğimiz Marlon ‘Babamızın’ 8 adaylığı bulunuyor. 2 kere bu ödülü evine götürmeyi başardı.

 • On the Waterfront (1954)
 • The Godfather (1972)
Denzel Washington

Denzel Washington gif ile ilgili görsel sonucu

Aktör bu ödüle 8 kere aday oldu ve 1 kere ‘En İyi Erkek Oyuncu’, 1 kere ‘En İyi Yardımcı ‘Erkek Oyuncu Ödülünü’ kazandı.

 • Glory (1989)
 • Training Day (2001)
Cate Blanchett

Cate Blanchett gif ile ilgili görsel sonucu

Dönemimizin en önemli kadın oyuncularından biri olan Blanchett bu ödüle 7 kez aday oldu ve 1 kez ‘En İyi Kadın Oyuncu, 1 kez de ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ödülünü evine götürdü.

 • The Aviator (2004)
 • Blue Jasmine (2013)

via[Wiki-Zero]

Oscar’ın Enleri: En Çok Adaylığı Olan Filmler

Oscar’ın Enleri: En Çok Adaylığı Olan Filmler 24

Artık Oscar Ödüllerine saatler kaldı. Bu yılın en iyileri belli oluyor. Lady Bird, Get Out’un bir çok adaylığı bulunuyor. Geçtiğimiz yıllarda en çok adaylığı olan filmlere ve bu adaylıklardan hangilerinin kazandığına bir göz atalım.

Titanik

titanic gif ile ilgili görsel sonucu

1997 yapımın filmin 14 adaylığı bulunuyor. Bu adaylıklardan 11 tanesini kazanarak Oscar’a damgasını vurmayı başarmıştı. Kazandığı kategoriler şunlar;

 • En İyi Film
 • En İyi Yönetmen
 • En İyi Sanat Yönetmeni
 • En İyi Sinematografi
 • En İyi Görsel Efekt
 • En İyi Film Kurgusu
 • En İyi Kostüm Tasarımı
 • En İyi Ses Kurgusu
 • En İyi Ses Miksajı
 • En İyi Film Müziği
 • En İyi Özgün Şarkı
All About Eve

All About Eve gif ile ilgili görsel sonucu

1950 yapımı filmin 14 adaylığı bulunuyor. Fakat Titanik’in gösterdiği üstün başarıyı gösteremese de 6 kategoride aday alıyor. Kazandığı kategoriler şöyle;

 • En İyi Film
 • En İyi Yardımcı Erke Oyuncu
 • En İyi Kostüm Tasarımı
 • En İyi Yönetmen
 • En İyi Senaryo
 • En İyi Ses Kaydı

Ayrıca All About Eve 4 kadın oyuncuyla aday olan tek film. (En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde Bette Davis ve Anne Baxter,  En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu kategorisinde Celeste Holm ve Thelma Ritter aday oldu.)

La La Land

la la land gif ile ilgili görsel sonucu

Yaşanan yanlış kart olayını Oscar tarihine kara bir leke olarak kazındı. Fakat bu La La Land’ı hiç etkilemedi ve 14 adaylıktan 6’tısını kazanmayı başardı.

 • En İyi Yönetmen
 • En İyi Kadın Oyuncu
 • En İyi Sinematografi
 • En İyi Özgün Şarkı
 • En İyi Film Müziği
 • En İyi Yapım Tasarımı

Sizce bu seneye hangi film damgasını vuracak?

via[Metro]