Sandra Bullock, Matrix Serisinde Neo’yu Canlandırabilirdi

Şuana kadar yapılmış en iyi ve en popüler bilim kurgu filmleri arasında bulunan Matrix serisi Pazar günü 20. yılını kutlayacak ama filmle ilgili her gün yeni bir şey öğrenmeye devam ediyoruz.

O zamanlar Wachowski kardeşlere bu film için pek güvenen yoktu. Fakat Hollywood’un ünlü yapımcılarından Lorenzo di Bonaventura filmdeki potansiyeli görmüş olacak ki filme yatırım yapanların başında yer aldı. Bonaventura ile beraber Warner Bros’ta başroldü ünlü bir oyuncu olması şartıyla seriye yatırım yaptı. Daha önce Will Smith’in Neo olarak düşünüldüğünü fakat Wild Wild West’i yaptığı için rolü geri çevirdiğini biliyoruz. Eğer filmde Neo’yu bir kadın oyuncu canlandırsaydı nasıl olurdu? Belki bir kaçımız bunu düşünmüşüzdür. Rol Keanu Reeves’e gitmeden önce Speed’de de berber rol aldığı Sandra Bullock’a teklif edilmiş. Lorenzo di Bonaventura durumu şu sözlerle izah ediyor.

Adını hatırlayamadığım bir çok insanla görüştük. Umutsuz bir durumdaydık. Sandra Bullock’a gittik ve ‘Neo’yu kadına çevireceğimizi söyledik.’ Joel Silver ve ben Sandy ile ‘Demolition Man’ filminde beraber çalıştık. İyi arkadaşlarımdan biriydi, hâlâ öyle. Olay çok basit. Ona senaryoyu yolladık ve eğer film ile ilgilenirse değişiklik yapmayı deneyecektik. O zamanlar bu ona göre bir şey değildi. Bu yüzden bir sonuca varamadık.

O zamanlar bir kadın oyuncunun böylesine bir bilim kurgu filminde başrol olması bir şeyleri o zamandan değiştirmeye başlatabilirdi. Geç olsun güç olmasın. Oscarlı oyuncu Sandra Bullock günümüzde Ocean’s 8, Bird Box gibi filmler ile adından sıkça söz ettiriyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

via[The Wrap]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: