Severek İzleyeceğiniz En İyi Rachel McAdams Filmleri

Çok çeşitli yüksek dereceli filmlerde kendini defalarca kanıtlamış, övgüye değer bir performans sergileyen Rachel McAdams, bugün kariyerine devam eden olağanüstü yetenekli sanatçılardan biri olarak kolayca görülebilir. Oscar Adaylı sinema oyuncusu dramalar, komediler, fanteziler, romantizm ve diğer birçok türdeki farklı uzmanlığını kanıtladı ve yeteneklerini birkaç yüksek profilli projede sergilemeye devam ediyor. Mcadams değeri çok bilinmeyen oyunculardan biri. En İyi Rachel Mcadams Filmleri listesindeki 10 filmi sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Rachel McAdams’ın filmlerini sıralamak söz konusu olduğunda, Rachel McAdams’ın filmlerdeki rollerini dikkatlice değerlendirdiğimizi belirtmekte fayda var. Örneğin, Doctor Strange sağlam bir fantezi-aksiyon süper kahraman filmi olmasına rağmen, McAdams’ın Marvel gişe rekorları kıran filmindeki rolü, tek boyutlu bir karakter olduğu ve karakterin böylesine yetenekli ve bilgili bir oyuncuya uygun olmayışı yaygın olarak eleştirildi. Bunu göz önünde bulundurarak, o filmi sıralamaya dahil etmemeyi seçtik.

Daha fazla uzatmadan, sıralamadaki En İyi 10 Rachel McAdams filmimize bir göz atalım!

10. The Notebook (2004)

The Notebook - En İyi Rachel McAdams Filmleri 10

Rachel McAdams’ın özgeçmişindeki en ünlü filmler arasında oldukça kolay olan The Notebook, yetenekli aktrisin herkesin aklına gelen ilk filmlerinden biri ve aktris için önemli bir yere sahip. Pek çok farklı anda duygusal ve melodramatik hale gelebilse de, bu Nicholas Sparks’ın uyarlamasına, Ryan Gosling ve McAdams arasında ekrandaki ışıltılı kimya nedeniyle iyi bir puan verilir. Zaman zaman karmaşık olsa da aralarında inandırıcı, aşikar bir romantik gerilim var. Söylenenlere göre stüdyo dışında ikilinin arası çok iyi değilmiş. Ama bizlere hiç bir şey hissettirmiyorlar. Galiba bu onların yeteneklerinin bir kanıtı. Sevgililer Günü dostu bu film sürükleyici.

9. Wedding Crashers (2005)

Wedding Crashers - En İyi Rachel McAdams Filmleri 9

2000’lerin komedi filminde, şehvet ve tatlılık arasındaki dengeyi bulmak zor. Wedding Crashers hatasız olmasa da, tutarlı bir şekilde komik ve nihayetinde izleyici kendine çeken bir film. Filmin oyuncu kadrosu Owen Wilson, Vince Vaughn, Christopher Walken, Jane Seymour, çok ünlü olmayan Bradley Cooper ve Rachel McAdams. McAdams kendini kanıtlamış bir komedi yeteneği olsa da, özellikle bu makalenin ilerleyen bölümlerinde bahsedeceğimiz birkaç başlıkta, Wedding Crashers, McAdams’ın filmin kaba unsurlarına çok ihtiyaç duyulan tatlılığı ekleyerek tonu dengelemesini ve böylece önemli bir rol oynamasını sağlıyor.

8. About Time (2013)

About Time - En İyi Rachel McAdams Filmleri 8

İlham veren bir bilim kurgu dokunuşuna sahip büyüleyici, çekici bir romantik komedi olan About Time, yeniden gözden geçirilmiş türün tanıdık formüllerinde esprili, sevimli ve içten yeni bir dönüş yaratmak için romantizm ve zamanda yolculuğu bir araya getiriyor. Sonuç, geçmişe gidip yeni bir gelecek yaratmak gibi hem tanıdık hem de taze. Filmin sıcak, sevimli hikayesi yalnızca keskin senaryosuyla değil, aynı zamanda çekici başrolleri Domhnall Gleeson ve Rachel McAdams ile de zenginleştiriliyor. Birlikte, dinamik kimyaya sahipler. Geniş bir kitleye hitap edebilecek yaratıcı, duygusal bir romantik komedi. Ve bu, McAdams’ın defalarca izlemeye değer harika bir yetenek olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

7. Sherlock Holmes (2009)

Sherlock Holmes - En İyi Rachel McAdams Filmleri 7

Robert Downey Jr., Guy Ritchie’nin 2009 yapımı Sherlock Holmes’unda başrol gibi gözükebilir ancak başrol oyuncusunun sahne ışıkları, yardımcı yıldızları tarafından çalınmıştır, yani Dr.John Watson rölünde kusursuz bir Jude Law. Irene Adler rolünde muhteşem Rachel McAdams. Karakter, Sherlock Holmes’un tarihinin en ünlülerinden biridir. Aktris rolü kendi haline getirerek zekâ, çekicilik ve duygusallık sağlayarak kurnaz karakteri canlandırdı. Eğlenceli film epey ilgi çekici anlarla dolu, ancak McAdams’ın çok kısa sekansları daha fazla kıvılcım ve heyecan uyandırmaya yardımcı oluyor.

6. State Of Play (2009)

State Of Play - En İyi Rachel McAdams Filmleri 6

Rachel McAdams, 2015’in mükemmel Spotlight’ında gerçek hayat gazetecisi Sacha Pfeiffer’ı oynamaya başlamadan önce, 2009’un değeri bilinmeyen siyasi gerilim filmi State of Play’de haber stüdyosunda çalıştı. Aynı adlı İngiliz dizisine dayanan yönetmen Kevin Macdonald, yıldızlarla dolu bir oyuncu kadrosu ve sürükleyici kıvrımları ile heyecan verici, özlü bir Amerikan yapımı yaptı. State of Play’in en güçlü dönüşleri arasında, hikayenin heyecan verici olayları boyunca serpilen şaşırtıcı haber güncellemelerini bildirmeye yardımcı olan bir muhabir / blog yazarı olan Della Frye rolündeki Rachel McAdams var. McAdams’ın kendine güveni ve cazibesi bir kez daha parlıyor ve izleyicilere övgüye değer derecede iyi hazırlanmış bir gerilim filminde yıldızın geniş yeteneklerini sergileyen bir başka vitrin sunuyor.

5. Game Night (2018)

Game Night - En İyi Rachel McAdams Filmleri 5

En İyi Rachel McAdams Filmleri listemizin yarısına geldik. Dramatik bir sanatçı olarak Rachel McAdams’ın etkileyici yeteneklerini inkar etmek mümkün olmasa da, aktrisin en iyi, en canlı performanslarının bir kısmının komedilerinden geldiğini söylemek yanlış olmaz herhalde… Son zamanlardan bir örnek vermek gerekirse, Jason Bateman ile takım oluşturduğu 2018’deki Oyun Gecesi, oyun seven evli bir çift cinayet-gizem oyununun oyun olmadığını keşfettiklerinde şaşkına dönerler.

4. Midnight In Paris (2011)

Mignight In Paris - En İyi Rachel McAdams Filmleri 4

Rachel McAdams’dan başka bir ilham verici bir romantik komedi. 2011’in Midnight in Paris’inde, nişanlısıyla (Rachel McAdams) bağ bulunmayan ilişkisini kabullenmek zorunda kalan Amerikalı bir senaryo yazarı (Owen Wilson) izliyoruz. Saat gece yarısına her vurduğunda kendisi sihirli bir şekilde 20’li yıllardaki Paris’teki gidiyor. McAdams, Wedding Crashers başrol oyuncusu ile yeniden bir araya gelerek, tek boyutlu bir karakter olabilecek bir şeyi, daha tamamen gerçekçi bir kişiliğe dönüştürüyor. Filmdeki rolü ana başrol oyuncusu ile karşılaştırıldığında sınırlı olsa da, sinematik büyüsünü inkar etmek mümkün değil.

3. Mean Girls (2004)

Means Girls - En İyi Rachel McAdams Filmleri 3

Mean Girls, 2004’te sinemalara geldiğinden beri kendi başına bir hayat sürüyor. 2000’lerin en alıntılanan komedilerinden biri haline geldi, senaryo yazarı / aktris Tina Fey’i komedi sahnesinin en büyük isimlerinden biri yapmada kilit rol oynadı ve son zamanlarda büyük bir Broadway hit müzikaline dönüştü ki, garip bir şekilde, yakında yeniden çekilecek. Bu tesadüfen olmaz. Şans ve kader aracılığıyla bu tür koşullar meydana gelir, ancak esas olarak Mean Girls’ün zengin bir şekilde komik ve ödüllendirici bir komedi olması, Rachel McAdams’ın performansından kesinlikle faydalandığı içindir.

Regina George rolünde, McAdams, bir lisenin en popüler zorbasının rolünü mükemmel bir şekilde somutlaştırdı, komedi faktörünü canlandırırken, inanılırlıktan asla ödün vermedi – bu, McAdams’ın ilk rollerinden birinde oldukça iyi idare ettiği inanılmaz derecede zor bir başarı. Getirmenin asla gerçekleşmediğinden emin olsa da, Rachel McAdams’ın bu konudaki arka arkaya başarısı ve The Notebook onu kesinlikle bir yıldıza dönüştürdü.

2. Red Eye (2005)

Red Eye - En İyi Rachel McAdams Filmleri  2

Muhtemelen rahmetli Wes Craven’ın en iyi final çalışmaları arasında yer alan Red Eye, basit bir önermeye sahip ama çok güçlü bir alay, sürükleyici bir gerilim filmi. Craven’in bir film yapımcısı olarak yetenekli, bilenmiş yeteneklerine başrol oyuncularının performansı eklenince ortaya güzel bir film çıkıyor.

1. Spotlight (2015)

Spotlight - En İyi Rachel McAdams Filmleri 1

Rachel McAdams bir dizi seçkin, başarılı filmde kendini kanıtlamış olsa da, 2015’in Spotlight’ı onun en büyük zaferlerinden biri olmaya devam ediyor.

En İyi Film ödüllü film Boston Globe muhabirlerinden oluşan bir ekibin, Boston bölgesinde Katolik rahip tarafından yaygın olarak çocuklara yönelik cinsel istismarla ilgili üzücü soruşturmasını konu alıyor. Makaleleri ekibine Pulitzer Ödülü kazandırıyor.

Yönetmen Tom McCarthy’nin filmi, sunumunda keskin ve kasıtlı, durumun ciddiyetini ve derinliğini görmezden gelmeyi reddediyor, ancak nüanslı, çekingen ve çoğu zaman nazik yaklaşımı, Rachel McAdams’ın Oscar adaylik performansıyla yükselen etkileyici, yıkıcı bir drama yaratıyor.

Bu topluluktaki herkes mükemmel olsa da, McAdams’ın övgüye değer bir şekilde bilenmiş, zekice hazırlanmış karakter çalışması çarpıcı ve Oscar adaylığı almasına şaşmamalı.

Elbette, birçok istisnai filmde yıllarca süren harika çalışmaların ardından, McAdams bu prestijli takdiri alacaktı.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: