Shazam! Hakkında Bildiklerimiz

DC evreni için şuan her şey güzel gidiyor gibi… Aquaman’in $1 Milyar hasılat yapmasından sonra Warner Bros daha çok bir evren kurmak yerine solo filmlere yönelmeye başlayacak gibi gözüküyor. Bunlardan ilki ülkemizde 5 Nisan’da vizyona girecek olan ‘Shazam!’. Film hakkında bildiklerimizi bu yazı da topladık.

Konusu

d96314d23d92b679b53ec4eba70243ff.jpg

Hepimizin içinde bir süper kahraman vardır, bunu ortaya çıkarmak için sadece biraz sihir gerekir. Billy Batson, zorlu şartların üstesinden gelmeyi bilen 14 yaşındaki kimsesiz çocuk, “Shazam!” diye bağırdığı zaman, eski zamanlardan kalan bir büyücü sayesinde, yetişkin süper kahraman Shazam’a dönüşüyor.

Peki bu güçlerle ne yapıyor? Tabi ki de bir çocuğun yapacaklarını. Onlarla eğleniyor! Uçabiliyor mu? Röntgen görüşü var mı? Ellerinden şimşek fırlatabiliyor mu? Sosyal bilimler sınavından kaçabiliyor mu? Shazam, bir çocuğun neşeli pervasızlığıyla yeteneklerinin sınırını sınamaya girişiyor. Ama Dr. Thaddeus Sivana’nın (Strong) kontrolündeki ölümcül kötü güçlerle mücadele etmek için, bu güçleri kısa sürede ustaca kullanmayı öğrenmesi gerek.

Oyuncu Kadrosu

9a542ac36d64db73523887cf88613434.jpg

Zachary Levi’ı filmin başrolünde bulunuyor. Filmin kötü adamı Dr. Thaddeus Sivana rolünü de Mark Strong canlandırıyor. Shazam! 6 Güç”ün diğer oyuncuları şöyle: Billy’nin en yakın arkadaşı ve süper kahraman hayranı Freddy rolümde Jack Dylan Grazer (IT), Büyücü rolünde Oscar adayı Djimon Hounsou, Faithe Herman (TV dizisi This Is Us), Grace Fulton (Annabelle: Creation), Ian Chen (TV dizisi Fresh Off the Boat), Jovan Armanda (TV dizisi Hawaii Five-0), Marta Milans (TV dizisi Killer Women) ve Cooper Andrews (TV dizisi The Walking Dead.).

Yönetmen/Senarist

41cbf7e5002a5c4d4e4fb3e1a431e59f.jpg

Uyarlanan hikâye Gayden ve Darren Lemke’ye ait. Senaryoyu ise Henry Gayden yazdı. Yönetmenliğini ise Annabelle: Creation filminden tanıdığımız David F. Sandberg üstleniyor.

Süper kahramanın akıl hocası bir süper kahraman hayranı!

3bf63355e60e7c382d6edea2b81ce23d.jpg

Tabi Billy Batson güçlerini kazandıktan sonra ne yapacağınız bilemez. Peki öğrenmek için kime gider? Yakın arkadaşı ve süper kahraman hayranı Freddy’e. Fragmanlarda da çoğu kez gördüğümüz Superman manşetli gazeteler, superman t shirtü, batarang, çizgi romanlar ve daha fazlası. Bu da filmi bir hayli komik hale getirecek.

DC evreninden başka süper kahraman görecek miyiz?

shazam-superman-Copy-750x500

Bildiğiniz üzere Ben Affleck rolü bıraktı. Ezra Miller’ın Flash solo filmi henüz bir aşama kaydedemedi. Geriye Aquaman, Wonder Woman ve Superman kalıyor. Burada da filmde gözükmesi isteyeceğimiz ilk insan Henry Cavill’in canlandırdığı Superman. Hatta bir sahne bile çektikleri söyleniyor fakat Cavil’in sözleşmesin de bir ilerleme kaydedilirse bu sahneyi izleyebileceğiz.

Dr. Thaddeus Sivana Kimdir?

d9155ed5206819779618d74c1024b746 (1).jpg

Shazam’ı fragmanlardan az çok tanıdık. Peki filmin kötü adamı kimdir? Dr. Thaddeus Sivana, Avrupa’nın en iyi bilim adamlarından biri fakat icatları herkes tarafından reddedildi ve gülünç karşılandı. İntikam almak için geri dönen Sivana karşısında Shazam’ı buldu. Shazam’ı bir çok yenmeye denese de başarısız oldu. Bütün araştırma tesislerini kaybetti.via[Shazam Fandom]

 Ne Zaman Vizyona Girecek?

Film ülkemizde 5 Nisan’da vizyona girecek.

Son olarak bilmeyenler için Shazam’ın açılımı: Solomon, Herkül, Atlas, Zeus, Aşil ve Merkür.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.