Solo: Bir Star Wars Hikayesi filminden fragman geldi!

Star Wars evreninin en sevilen kahramanlarından biri olan Han Solo’nun hayatını anlatacak olan Solo: Bir Star Wars Hikayesi filminden fragman yayımlandı!

Oyuncu kadrosunda Woody HarrelsonEmilia ClarkeDonald Glover (Lando Calrissian), Thandie Newton, ve Phoebe Waller-Bridge ile birlikte Joonas Suotamo (Chewbacca) yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosuna en son Yenilmezler serisinde Vision’u canlandıran Paul Bettany katılmıştı.

Ayrıca geçen ay Solo: Bir Han Solo Hikayesi‘nin iki beklenmedik Yıldız Savaşları Efsanesine sahip olacacağı söylenmişti. Yönetmen Ron Howard, hashtag #tagandbink ile iki İmparator subayı, çizgi roman yazarı Kevin Rubio’nun yarattığı iki esprili karakteri içeren bir fotoğraf gönderdi. Rubio’nun yazdığı çizgi romanlar (Tag ve Bink, Rosencrantz ve Gildenstern gibi),  Star Wars evrendeki başlıca olaylardan bazılarını konu ediyor.

İlk iki konuda Tag ve Bink, Devastator olarak adlandırılan Star Destroyer tarafından yakalandıklarında Tantive IV’te askerlerdi. Yakalandıktan sonra kendilerini Stormtroopers olarak gizliyorlar ve Darth Vader’in Millennium Falcon nedeniyle neredeyse öldürülmediğini ima eden ikonik meydan savaşında Darth Vader’e eşlik eden iki TIE Fighter pilotu olarak seçildikleri gözüküyor. Ancak aslında öldürülen iki TIE Fighter’ın bunlar olmadığı, Vader iki pilotu seçerken aslında arka planda oldukları ve Death Star yok edilmeden önce bir İmparatorluk uçağı ile kaçtıkları öğreniliyor.

Çizgi romanlar boyunca Tag ve Bink’in, Lando Calrissian, Boba Fett ve hatta İmparator Palpatine gibi ikonik karakterlerle görüldüğü görülür. Jedi’in Dönüşü filminde Luke Skywalker’in İmparator ile yüzleşme sahnesinde İmparator Muhafızı gibi giyinen iki kişi Tag ve Bink’dir. İkinci Ölüm Yıldızı yok edildikten sonra Tag ve Bink öldürüldü, ancak Güç Hayaleti oldular ve son çizgi film Tag & Bink: Bölüm I – Clone Menace’in İntikamı, nasıl Jedi eğitiminde olduklarını gösteriyor.

Çekimler sırasında bazı aksilikler yaşansa da film, filmin gösterim tarihi olan 25 Mayıs 2018’e yetişecek gibi duruyor.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: