Son Sonsuzluk Taşı Heimdall’da Mı?

Sonsuzluk taşlarının büyük bir önemi var çünkü Marvel sinematik evrenini birbirine bağlıyor ve bütün kahramanların buluşacağı Avengers: İnfinity War filmlerinde bunların hepsini göreceğiz. Thanos bu bütün taşlara sahip olup büyük bir güce sahip olmak isteyecek. Bu taşlardan 6 tane var birincisi Zihin Taşı, Loki’nin asasında bulunan taş, son olarak bu taş Ultron tarafında ele geçirilmiş ve bir robotla birleştirilmişti o robotta Vision. İkincisi Galaksinin Koruyucuları filminde gördüğümüz Güç Taşı Ronan bu taşı ele geçirip gezegeni yok etmeye çalışmıştı. Şuan Nova gezegeninde korunuyor. Üçüncüsü Gerçeklik Taşı, bu taşı Thor: Karanlık dünya filminde görmüştük ve en sonunda da Galaksinin Koruyucularında gördüğümüz Koleksiyoncuya teslim ediliyordu ama onun deposu da Galaksinin Koruyucuları filminde patlamıştı. Dördüncüsü Marvel’in son filmi Doctor Strange’de gördüğümüz Zaman Taşı, bu taş zamanı manipüle etmeye yarıyor. Beşinci taş da Tesseract, bu taşı bir çok Marvel filiminde görmüştük ve insanların evrende istediği yere gitmesini sağlıyor. Avengers’in ilk filminde Loki bu taşı kullanarak uzaylıları dünyaya getirmişti. Son taş ise daha hiç bir filmde görmediğimiz Ruh Taşı. Bir hayran teorisine göre bu taş Heimdall’da. Teori şöyle:

“İskandinav mitolojisinde, Odin Heimdall’a görme yeteneğini veriyor. Heimdall’ın gözleri turuncu. Heimdall Thor: Karanlık Dünya filminde dokuz krallıktaki bütün ruhları görebildiğini söylemişti. Thor’un Avengers: Age Of Ultron’daki rüyasında ise Heimdall kördü. Thanos taşı Heimdall’ın gözlerinden almış olabilir.”

Teoriyi düşününce bütün her şey birbirine uyuyor ama bunu Thor: Ragnarok filmini izlemeden öğrenemeyeceğiz. Film 3 Kasım 2017’de vizyona girecek.

marveledit idris elba heimdall idriselbaedit mcumeme

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=1m6Rxp3WNas

Kaynak: http://movieweb.com/thor-ragnarok-infinity-stone-heimdall-fan-theory/

Kaynak: http://comicbook.com/2016/11/25/fan-theory-does-thors-heimdall-have-the-soul-stone-in-the-mcu-/

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: