Sony ve Disney Arasındaki Spider-Man Anlaşmasının Detayları

Geçtiğimiz aylarda üzücü bir haber ile SpiderMan‘in MCU’dan ayrıldığını öğrenmiştik. Kevin Feige dahil bir çok kişi Tom Holland’ın SpiderMan’ine veda etmişti diyebiliriz. Peki bu anlaşma neden bozulmuştu?

Anlaşmanın bozulmasının sebebi tabi ki finansal sorunlar. Disney, SpiderMan solo filmlerinden sadece ilk hafa sonu gişe hasılatının %5’ini alıyordu. Son SpiderMan filmi $1 Milyar hasılatı geçince karakterin film hakları daha da değere bindi. Sonrasında Disney, Sony ile SpiderMan filmlerini %50-50 finanse edip hasılatı da buna göre paylaşmak isteyince Sony tekrar anlaşma yapmaya yanaşmadı. Şu anki anlaşma da ise Disney solo filmlerden %25 pay alacak. Solo filmi dışında SpiderMan bir tane daha MCU filminde yer alacak. Kevin Feige’nin dediğine göre de SpiderMan, hem MCU’da hem de Sony’nin kurduğu SpiderMan evreninde gözükecek.

SpiderMan’in MCU yolcuğu devam ettiği için çok mutluyum, Marvel Stüdyosu olarak karakter üzerinde çalışmaya devam edeceğimiz için çok heyecanlıyız. SpiderMan, hikayesi ile dünya çapında her yaştan insana ulaşan bir kahraman ve simge. Ayrıca sinema evrenleri arası geçiş yapacak tek kahraman olacak, yani Sony kendi Spiderman evreni üzerince çalışmaya devam edecek. Geleceğin ne gibi sürprizler getireceğini bilemezsiniz.

Konuşmadan da anlaşılacağı gibi SpiderMan’i bir çok filmde görmeye devam edeceğiz. Sony Başkanı Amy Pascal ise Disney ile tekrar çalışmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Tüm bunlardan anladığımız ‘çoklu evren’ SpiderMan filmlerinin ana konusu olacak gibi gibi gözüküyor. Üçüncü SpiderMan filmi ise 16 Temmuz 2021’de vizyona girecek.

(via Variety)

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: