Spider-Man 4 Neden İptal Edildi

2002 yılında Sam Raimi’nin yönettiği Spider-Man o yıla damgasını vurmuştu ve sinemada yeni bir çağ açmıştı diyebiliriz. $139 Milyon bütçesiyle $825 Milyon hasılat elde emişti. Ardından Spider-Man 2’de aynı başarıyı gösterdi. Spider-Man 3 pek beğenilmese de gişede serinin en çok hasılat elde eden filmi olmayı başarmıştı. Peki bu kadar karlı giden bir seri neden iptal edildi?

Tabi ki stüdyo bu kadar karlı bir seriyi iptal etmek istemedi ve Spider-Man 4 için çalışmalara başladı. Hatta filmin 2011 yılında vizyona gireceği konuşuluyordu. Ama Sam Raimi için ise bu film bir günah çıkarma olacaktı. Çünkü Spider-Man 3’te tam olarak kendi isteklerini yapamadı ve ardından filme gelen olumsuz tepkilerin ardından 4. film için kolları sıvadı fakat stüdyo ile tekrardan anlaşmazlıklar yaşayınca projeden ayrılmasının kendisi için en iyisi olacağını düşündü ve ayrıldı. Ardından Sony, Amazing Spider-Man serisini yapmaya karar verdi.

Spider-Man 4 Yapılsaydı Nasıl Olurdu?

Tam olarak hikayenin detayları tabi ki de bilmemiz mümkün değil fakat Sam Raimi verdiği bir röportajda dördüncü film ile ilgili şunları söyledi:

Hikayenin daha samimi bir şekilde yapmaya çalışacağım. Çizgi romanlarda Spider-Mani harika yapan şeyleri bulmaya çalışacağım. Sevdiğim karakterin merkezindeki çekirdeğe geri dönmeye çalışacağım.

Stüdyonun 3. filmde yaptığı hatalardan biri de Spider-Man’in birden çok kötü karaktere karşı savaşmasıydı. İlk defa gördüğümüz bu kötü karakterlerin hikayeleri de seyirciye tam olarak geçmedi. Sam Raimi aslında 3. film için Spider-Man: Homecoming’de gördüğümüz Vulture karakterini kullanmak istemişti fakat stüdyo diğer karakterler için daha ısrarcı olunca değiştirmek zorunda kaldı. Daha sonrasında Vulture 4. film için düşünülüyordu.

Vulture’ın yanına bir karakter daha eklemek isteyen Raimi, Black Cat’i de filme eklemek istedi. Spider-Man: Far From Home’da Jake Gyllenhaal tarafından canlandırılan Mysterio karakterini de 4. filmde görmemiz olasıydı.

Şimdi ise Sony ile Marvel anlaşması ile Spider-Man tekrardan MCU’ya döndü ve karakteri de Tom Holland canladırıyor. Ben dahil bir çok kişi de bu durumdan memnun olsa da Spider-Man 4’ün nasıl olacağını merak etmeden duramıyoruz. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

[via Screenrant]

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: