Spider-Man’in MCU’daki Geleceği Nasıl Olacak

Dün gece kara bir haber ile günü bitirdik. Deadline‘nın yaptığı habere göre Sony ve Disney finansal anlaşmazlıklardan dolayı Spider-Man anlaşmasını devam etmeyecek. Habere göre Disney, Spider-Man filmlerinin açılışında yaptığı hasılatın sadece %5’ini alıyormuş. Disney, filmleri 50/50 finanse etmek için anlaşma götürmüş fakat Sony bunu kabul etmemiş.

Sony bu konuyla ilgili sessizliğini bozdu ve şu açıklamayı yaptı;

Bugün basında çıkan Kevin Feige ve Spider-Man ile alakalı haberler yanlış nitelendirildi. Hayal kırıklığına uğramış olsak da Disney’in gelecek Spider-Man filmlerinde baş yapımcı olarak devam etmeme kararına saygı duyuyoruz. Umarız bu gelecekte değişir fakat Disney’in Kevin Feige’ye verdiği yeni sorumlukları(MCU’ya eklenen yeni karakterler vs.) yüzünden kendilerine ait olmayan bir karaktere zaman ayıramayacaklarını anlıyoruz. Kevin Feige müthiş biri ve bize bu yolda yardım ettiği için minnettarız.

Geçtiğimiz günlerde Spider-Man, Skyfall’ı geçerek Sony’nin en yüksek hasılat elde eden filmi oldu. Bu da Spider-Man haklarını daha da değerli hale getirdi. Sony’nin MCU’dan bağımsız bir Spider-Man evreni kurmaya başladığını biliyoruz. Bunların dışında Sony’nin Tom Holland ve yönetmen Jon Watts ile birlikte 2 tane daha Spider-Man filmi çekmeyi istiyor. Disney cephesinde de Spider-Man, MCU’da önemli bir rol oynayacaktı. Bildiğiniz üzere Peter Parker, Tony Stark’ın yerini alacak gibi gözüküyordu. Durum böyleyken şuan ki haberler üzücü.

Tabi şuan Disney’in Fox’u almasıyla beraber X-Men, Deadpool, Fantastic Four’un hakları Marvel’a geri döndü. Disney’in yeni yayın servisi Disney+’ta da bu karakterleri kullanacağı ve Marvel’ın gelecek aşamalarında büyük rol oynayacağı düşünülüyor.

Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: