Star Wars: The Last Jedi Fragmanındaki Önemli Anlar

Beklediğimiz Star Wars: The Last Jedi fragmanı sonunda dün yayınlandı. Star Wars: The Force Awakens, 1977’de yayınlanan Star Wars: A New Hope olan hikaye bakımından büyük benzerliğini hepimiz fark etmişizdir. Fakat tekrardan eski dostları görmek bizi mutlu etti. Dünya çapında da $2 Milyar hasılat elde etmişti. Gelelim asıl konumuza. Çıkan fragmandaki gözümüze çarpan bazı detayları sizinle paylaşmak istiyoruz.

1- Rey’in içindeki güç o kadar güçlü ki yerleri bile ikiye ayırıyor. Bu Luke’u haliyle korkutuyor. Hatta bir sözünde ‘Bu saf gücü daha önce görmüştüm. O zamanlar yeterince korkutmamıştı şimdi korkutuyor’ diyor. Burada bahsettiği kişi hiç şüphesiz Kylo Ren. Çünkü kendi öz yeğeni Kylo Ren, karanlık tarafa geçti ve tüm Jedi tapınağını yok etti. Önceki filmde bunları sadece duymuştuk fakat fragmanda geçmişten küçük bir kesit görüyoruz.

Geek & Sundry star wars star john mark GIF

2- Kafayı dedesi Darth Vader ile bozmuş Kylo Ren ilk filmde babası Han Solo’yu öldürmesi yetmezmiş gibi şimdide annesini öldürecek gibi gözüküyor. Prenses Leiamız Carrie Fisher, zamansız ölümüyle tüm sevenlerini yasa boğmuştu. Stüdyonun bunu da göze alarak Leia’yı filmden çıkarmak için böyle bir yöntem uygulaması mümkün gibi gözüküyor.

 star wars trailer the last jedi GIF

3- İlk filmde pek izleyemediğimiz Captain Phasma ile Finn’i kavga ederken görüyoruz. Daha önceki sahnelerde de Finn’in üzerinde ilk düzen kıyafetleriyle görmüştük. Büyük ihtimalle Finn gizli bir görev için orada bulunuyor.

Geek & Sundry star wars star john mark GIF

4- Kim olduğu hakkında bir sürü teori ortaya atılan filmim kötü adamı Snoke ilk kez fragmanda kanlı canlı karşımıza çıkıyor. Hatırlayacağınız üzere önceki filmde sadece hologram olarak karşımıza çıkmıştı. Görünüşe göre Snoke,  Rey’i de karanlık tarafa çekmeye çalışıyor. ‘Kaderini yerine getir.’ diyerek Rey’in üzerinde güç kullandığını görüyoruz.

Geek & Sundry star wars star john mark GIF

5- Fragmanın son kısmında ise Rey, ‘Tüm bunların içinde bana yerimi gösterecek biri gerek.’ dediğini ve Kylo Ren’in ona elini uzattığını görüyoruz. Rey karanlık tarafa mı yöneliyor yoksa Kylo Ren’i kandırmaya mı çalışıyor bilimiyoruz fakat hayranları heyecanlandırmaya başarıyor.

Star Wars star wars kylo ren the last jedi dark side GIF

Bonus: Şahin gözlü bir reddit kullanıcısı kardeşimiz Luke Skywalker’ın elindeki yarayı fark ediyor. Bu yara Star Wars: Return of The Jedi filminde olan bir yara. Luke ve direniş Han Solo’yu kurtarmak için bir operasyon düzenliyordu ve bu operasyon sırasında Luke elinden vurulmuştu. Görünüşe göre bu yarayı hala düzeltilmemiş gibi gözüküyor.

Star Wars: The Last Jedi Fragmanındaki Önemli Anlar 1

Star Wars: The Last Jedi Fragmanındaki Önemli Anlar 2

Sizinde fragman içinde dikkatinizi çeken detaylar varsa aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

via[BuzzFeed]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: