TV Dizilerinin En Unutulmaz Anları

Bu sene bir TV dizilerinde bir çok unutulmaz an gördük. Bunların en akılda kalanlarını sizin için derledik. Yazımız spoiler içerir. Aşağıda bulabilirsiniz.

“Hold the Door” – Game of Thrones

TV Dizilerinin En Unutulmaz Anları 1

Game of Thrones’un 6. Sezonunda bir çok unutulmaz an vardı. Ama en unutulmazı Hodor’un “Kapıdaki” ölümüydü. Bran ve Meera Üç Gözlü Kuzgun’un yerinden umutsuzca kaçarken Meera, Hodor’a sürekli “Hold the door(Kapıyı tut)” diyordu. Bran daha önce hem Meera’yı hem de kendi bedenini korumak için Hodor’un vücuduna girmişti fakat bu sefer işler ters gitti ve Bran kazara Hodor’un uzak geçmişteki bedenine karıştı. Bu sırada Meera’nın sürekli Hodor’a “Hold the door” demesi genç Hodor’un(bu arada ismi Wylis) delirmesine neden oldu ve sonuçta Hodor’un söyleyebildiği tek şey Hodor oldu.

Noel Işıkları – Stranger Things

TV Dizilerinin En Unutulmaz Anları 2

Stranger Things, Hawkins, Indiana’lı 12 yaşındaki Will Byers adında bir çocuğun kaybolmasıyla başlar. Polis Will’in kaçtığını yada öldüğünü düşünürken Joyce oğlunun ölmediğini öğrenir. Bir kaç şifreli telefon konuşması aldıktan sonra, Will’in onunla “konuşmaya” çalıştığını ve ışıkların titrediği fark eder ve konuşmaya çalışmak için Joyce Noel Işıklarını kullanır. Joyce, Noel Işıklarını duvara çiviler ve Will hayatta olduğunu belirtmek için bir kod kullanır bu yüzden Demogorgon izi kasabaya kadar takip eder ve ölüm tehlikesi altına girer.

Negan’ın Tüyler Ürpertici Girişi – The Walking Dead

TV Dizilerinin En Unutulmaz Anları 3

The Walking Dead popüler zombi dizisi içindeki en korkunç kötü adamı unutulmaz bir giriş yaptı. Rick ve arkadaşları 6. Sezonun 2. yarısını zayıf topluluklar üzerinde hüküm sürmeye çalışan Saviors’larla mücadele ederek geçirdi. Bir kaç erken zafer kazandıktan sonra, ormanda saldırıya uğruyorlar ve Saviors’ların lideri Negan’ın önünde diz çökmek zorunda kalıyorlar. Negan dikenli telle çevrili sopasıyla beraber Rick’e adamlarını bir çoğunu öldürdüğü için ona bir ders vermeyi vaat ediyor. Hayranlar bütün bir yaz Negan’ın kurbanın kim olduğunu beklemekle geçirdiler ve o gün geldiğinde Negan sopasıyla Abraham’ı dövmesini izlediler. Daryl’in Negan’ın yeni kurallarına baş kaldırmaya çalışması üzerine de Glenn’i korkunç bir şekilde öldürdü. Bu sahne The Walking Dead’in en vahşi sahnelerinden biriydi ve hayranlar bunu uzun süre unutamayacak gibi gözüküyor.

“Bana Hiç Tanıdık Gelmedi” – Westworld

Westworld Bernard

Keskin gözlü izleyiciler, Westworld’ün sezon başlarında Bernard’ın insan olmadığını anlamışlardı. Ancak bu bile bölüm 7’nin gücünü azaltamadı. Bernard ex-aşkı Theresa’yı, Ford’un Elsie’ye bir şey yaptığından şüphelendiği için harita dışında olan ve Ford’un yaptığı eve götürür. Ev sahiplerini ararlarken Theresa bodruma açılan gizli bir kapı bulur.

Burada Theresa, bir kaç ev sahibi planı keşfeder… bunlardan biri Bernard’a tıpa tıp benzeyen plandır. Theresa planı Bernard’a gösterdiğinde Bernard, “Bana Hiç Tanıdık Gelmedi” der. Çünkü ev sahipleri onların insan olmadığını kanıtlayacak şeyleri anlayamaz yada göremezler.

Oysa aslında Ford, yönetim kurulunun ev sahiplerini devralmasını önlemek için  Bernard’a Therasa’yı eve getirme emrini vermiştir. Ford Bernard’a, Therasa’yı emrini verir, hiç bir şey hissetmeden emri yerine getirir.

Bernard’ın gerçek doğası, Westworld’ün heyecanlı sonuna sürükleyen dominonun düşen ilk taşıdır…

Büyük Patlama – Game of Thrones

TV Dizilerinin En Unutulmaz Anları 4

Game of Thrones 6. sezonu gerçekten patlayıcı bir şekilde bitirdi. Cersei Lannister halkın önünde çıplak bir şekilde aşağılanmasının ardından hiç kimsenin Lannister’larla uğraşmaması gerektiğini gösterdi. The High Sparrow her seferinde Cersei’yi başarıyla geçerek Kral Tommen’i Westeros’ta güçlü bir kilise yeniden kurma planlarıyla etkisi altına aldı. Cersei’nin Baelor Sept.’indeki Eylül ayındaki kent ortasında gerçekleştirilecek olan duruşması bekleniyordu. Tüm düşmanları bir araya geldi ve Cersei hepsini ortadan kaldırmaya karar verdi. Cersei ve  Qyburn, şehrin genelinin altındaki çılgın ateşi keşfetti ve Cersei, Kral Tommen’in odasından ayrılmamasını sağladıktan sonra çılgın ateşi yaktı ve şehrin neredeyse tamamını havaya uçurdu. Bunu gören Kral Tommen odasının penceresinden atlayarak intihar etti ve Margaery’nin büyükannesi intikam sözü verdi ve Narrow Denizini geçmekte olan Daenerys’e  ordu ve güçlerini Westeros’u istila etmek için verdi.

[comicbook]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: