Westworld 2. Sezon Ne Zaman Başlıyor?

2016’daki en önemli diziler denilince dizi severlerin aklına ilk olarak Game of Thrones veya Stranger Things geliyor olabilir ancak bilim-kurgu/Western temalı Westworld’ü de göz ardı etmemek gerekir. Konusunu 43 yıllık bir filmden baz alan dizi geçen yılın en yenilikçi dizilerinden biri olabileceğini kanıtlamıştı. İzleyicinin kafasında soru işaretleri bırakarak adeta kafa s*ken dizi önemli bir kitle tarafından oldukça beğenildi. Henüz ilk sezonu izlemediyseniz Bir Dizi Önerisi: Westworld adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Westworld 2. Sezon Ne Zaman Çıkıyor?

Dizimiz 2018 ilkbaharında ekranlarda olacak. Bu bilgi Temmuz 2017’de HBO tarafından ve geçtiğimiz günlerde dizinin oyuncularından Evan Rachel Wood twitter hesabından doğrulandı.

 

Westworld 2. Sezon Çekimleri Başladı mı?

Yeni bölümlerin çekimleri Utha’da başladı. İlk sezon da aynı yerde çekilmişti. Fox13’ün haberlerine göre dizinin çekimlerinin Nisan 2018’e kadar sürmesi bekleniliyor.

Evan Rachel Wood instagram hesabından şu fotoğrafı paylaştı.

Ardından twitter hesabından, ilk bölümün nasıl olabileceği ile ilgili bizlere ipucu verdi.

Westworld 2. Sezon Fragmanı Yayımlandı mı?

Eveet!

Fragmandan anladığımız kadarıyla kaos Westworld’de hüküm sürecek. Ayrıca 30 Ağustos’ta, Sezon 2’den kısa bir video paylaşmıştı. Videoda Samuray/Doğu dünyasından ufak bir bölüm vardı. Video daha sonra silindi.

Yeni Sezonda Kaç Bölüm Olacak?

Aynı ilk sezondaki gibi 10 bölüm olacağı yapımcılar tarafından doğrulandı.

HOPKINS

HBO

2. Sezonda da mı Aynı Oyuncu Kadrosu Olacak?

Yapımcılar tarafından oyuncu haberleri doğrulanmadı. Ancak bazı oyunculardan aldığımız ipuçları bizlere döneceklerini söylüyor.

Dizinin ilk sezonunda The Man In Black’i canlandıran Ed Harris yeni sezonda da yer alacağını açıkladı. – karakterini fragmanda görüyoruz. BBC Radio’ya konuşan aktör şunları söyledi: “Dün gece Jonah Nolan ile konuştum. O bu şeyin [Westworld], eşi Lisa Joy ile beraber yaratıcısı,  ve evet onlar yeni bir sezon yapıyor. Bir 10 tane daha bölüm yapacaklar ve ben de olacağım.”.

Aynı karakterin genç halini canlandıran Jimmi Simpson’in dönüşü ilk açıklamalarına bakıldığında pek mümkün görünmese de ilerleyen aylarda yaptığı açıklamayla dönüşünü doğrulamış oldu. Cinema Blend‘e konuşan Simpson, dizinin yeni bölümlerinde olup olmayacağının şuan için kesin olmadağını söyledi.  “Eğer William hakkında daha fazlası varsa, bu yeni bir hikaye olur.”, diyen aktör, “Her şeyi biliyoruz, ne olduğunu biliyoruz”, diye ekledi.

“Ancak hepimiz sezon 2’de neler olabileceğini tahmin ediyor. En az sezon bir kadar kafamızı patlatacağından eminim. Ancak William, sezon 3’de falan görülürse bu beni şaşırtmaz.”.

 

via GIPHY

Comic-Con’da IGN’e konuşan Simpson, yeni bölümler için döneceğini onaylamış gibi görünüyordu. Karakterinin nasıl the Man in Black’e dönüştüğü sorulduğunda; “Değişimim nasıl meydana geldiği hakkında cevaplamamız gereken bir kaç soru var”, dedi.

Bir kaç hafta sonra Twitter adresinden döneceğini doğruladı.

 

Rachel Evan Woods (Dolores) ve Thandie Newton, ikisi de yeni sezonda olacak. Ancak parkın yaratıcısı Robert Ford’u canlandıran Anthony Hopkins sezon finalinde vurulmuştu. Kendisinin dönüp dönmeyeceği hala gizemini koruyor.

Hollywood Reporter‘a konuşan yapımcı Jonathan Nolan, Hopkins’in dönüşünü yalanlamadı. “Bu şovda hiç bir şeyi var sayamazsınız”, dedi. Hopkins ise Aralık 2016’da The Mirror‘a verdiği röportajda şunları söyledi: “Hiç bir şey bilmiyorum, bilmediğim şey hakkında size cevap veremem.”.

Ekin yeni üyesi Katja Herbers Ekim ayında verdiği röportajda büyük bir bomba bıraktı. Hollandalı NU.nl sitesine verdiği röportajın bir kısmında “Anthony Hopkins gibi büyük aktölerle çalışmak, tabi ki, süper heyecanlı” dediği görülüyor. Yani eğer ekibe yeni katılan biriyse, sezon 2’de Hopkins ile birlikte çalıştığını söylüyor.😉

Dolores’in arkadaşını canlandıran James Marsden, yeni sezonda olacağı kesin olan bir diğer isim. Instagram hesabı aracılığı ile setten yeni bir fotoğraf paylaştı.

 

 

 

 

 

 

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: