Wonder Woman’ı İzlemeden Önce Bilmeniz Gereken 12 Şey

Diana Prince namıdiğer Wonder Woman sonunda kendi solo filmine kavuştu. Gal Gadot, Warner Bros.’un son DC Extended Universe eserinde ikonik rolü canlandıracak. Film 2 Haziran 2017’de gösterime girecek. Ünlü film veritabanı sitesi IMDB yönetmenler ve yapımcılardan film ve gelecek projeler hakkında bilgi edinmişler. Bizde onları baz alarak Wonder Woman’ı İzlemeden Önce Bilmeniz Gereken 12 Şey listesini oluşturduk.

Wonder Woman'ı İzlemeden Önce Bilmeniz Gereken 12 Şey 2

Gal Gadot ilk olarak Batman v Superman’de görev aldı.

Wonder Woman’da, -yönetmenliğini Patty Jenkins yaptı- Chris Pine, Diana Prince’in filmdeki aşkı Steve Trevor’ı canlandırıyor. Ancak Gal Gadot’un  Diana/Wonder olarak ilk performansı Batman v Superman: Dawn of Justice’de Ben Affleck ileydi.

Her iki DC filminin yapımcılığını yapmış Charles Roven BvS için Affleck’in partneri olarak test edildikten sonra Gadot’tun mükemmel bir Wonder Woman olacağını bildiklerini söyledi.

“Bu rol testi bize onun sahip olduğu çekicilikle birlikte ne kadar güçlü ve sempatik olabileceğini gösterdi. O bizim Wonder Woman’da olmasını istediğimiz bütün karakteristik özelliklere sahipti. Masum olabilmesi, kültürlü olabilmesi, tüm bu karakteristik özelliklerinin arasında gücünü göstermesi ama sempatiklik ve inançla. Gerçekten tüm bunlara sahip ve tabi ki o çok güzel biri.

Wonder Woman'ı İzlemeden Önce Bilmeniz Gereken 12 Şey 3

Modern bir açılışı var.

Film genellikle 1. Dünya Savaşı döneminde geçiyor, ama neredeyse 100 yıl sonra günümüz Paris’inde başlıyor. Diana Prince, Louvre müzesinde antik kalıntılar üzerinde çalışırken. Bruce Wayne’den bir not ile birlikte Wayne Enterprises’den bir kutu alır. İçinde resim ve bir not: “Bu fotoğraf sadece sana ait değil; o sensin. Bir gün bana hikayeni anlatmanı bekliyorum.” Bu olay Diana’nın hafızasını tetikler; zamanın öncesine, Themyscira’daki çocukluğuna götürür.

Wonder Woman'ı İzlemeden Önce Bilmeniz Gereken 12 Şey 4

Birden fazla kötü adam var.

Diana için, Zeus’un oğlu ve Savaş Tanrısı Ares tek gerçek kötü. Ancak 1. Dünya Savaşı zamanında ayrıca Doctor Poison’a  ve 1. Dünya Savaşı’nda Alman bir general olan Erich Ludendorff‘a (Danny Huston) sahibiz. Steve’in görevi Ludendorff ve Doctor Poison’ı Avrupa’ya zehir gazı salması; milyonların ölmesini önlemek. Diana ona katılır çünkü Amazonlar barışı geri getirmek için yarıtılmışlardır ve o bu planın Ares’le bir bağlantısı olduğunu düşünür.

Wonder Woman'ı İzlemeden Önce Bilmeniz Gereken 12 Şey 5

 1. Dünya Savaşı’nda geçmesi için iyi sebepleri var.

DC çizgi romanlarında, Steve Trevor Diana’nın adasına 2. Dünya Savaşı sırasında düşüyor. Peki neden film 1. Dünya Savaşı’nda geçiyor? Yapımcı Curt Kanemoto “tüm savaşları bitirecek olan savaşın” ilk mekanize savaş örneği olduğu için seçtiklerini söyledi. Ayrıca, toplumun yorumlaması için bir çok imkan sunuyor çünkü Diana Londra’ya 1918’de varıyor bu ayrıca Birleşik Krallık’ta kadınların oy kullanma hakkını edindiği yıl.

Wonder Woman'ı İzlemeden Önce Bilmeniz Gereken 12 Şey 6

Diana “tanrı katili” olmak için doğdu.

İlk başlarda Diana fark edemiyor ancak onun gerçek gücünün yarı tanrı olduğunu anlıyorsunuz. İlk dakikalarda film Amazon tarihi hakkında bilgiler veriyor, hikaye kitabı gibi, Zeus’un Dünya’ya hükmettiği zamanları ve kıskanç oğlu Ares’in insanların kalbini zehirleyişini, bu yüzden birbirleri ile savaşmalarını anlatıyor. Zeus yardım için diğer tanrılara gider ve Aphrodite, Amazon savaşçılarını, barışı geri getirme amacıyla güçlü kadınları yaratır.

Bir süre için işe yarar ancak Ares, diğer tanrıları öldürür hatta neredeyse Zeus’u da öldürecektir. Ancak Zeus ona güçlü bir şekilde vurur ve Themyscira’yı yaratır. Amazonlar’a, Ares’i öldürebilecek tek silah “tanrı katilini” bırakır. Ancak o bildiğimiz fiziksel bir obje değildir, o, Zeus ve Hippolyta’nın gizli kızı, yarı tanrı Diana’nın ta kendisidir – O Ares’i öldürebilecek bir silahtır.

Wonder Woman'ı İzlemeden Önce Bilmeniz Gereken 12 Şey 7

Diana’nın teyzesi onun eğitmeni.

Wonder Woman, Diana için bir gelişme hikayesi. Diana’nın gücünü fark etmesine yardım eder ve iyilik için nasıl kullanacağını öğretir. Teyzesi Antiope ile birlikteki ilk eğitimleri ile birlikte bildiğinden daha fazla gücünün olduğundan şüphelenmeye başlar. Bir savaş sırasında, Diana teyzesini yaralar ve herkesi şok eder. Çünkü bu onların yapabileceklerinden fazladır ve ondaki tanrı gücünü fark ederler.

Wonder Woman'ı İzlemeden Önce Bilmeniz Gereken 12 Şey 8

Olağanüstü savaş sahnelerine hazırlanın.

Müttefik devletlerin ajanı  Steve Trevor’ın uçağının Themyscira’ya çakılmasının ardından Alman Gemileri kıyıya kadar onu takip eder. Bu olay ok, at, mızrak kullanan Amazonlu Kadınlar ile silahlı Almanlar arasında muazzam bir sahil savaşına yol açar. Sahil savaşı İtalya’da çekildi. Büyük ekranda izlemesi büyük keyif verecek.

Wonder Woman'ı İzlemeden Önce Bilmeniz Gereken 12 Şey 9

Diana iyilik ile motive oluyor.

Diana’nın ana hikayesi şu temayı takip eder; büyük güçler büyük sorumluluk gerektirir. Genç Wonder Woman’ın Diana’sı temiz kalplidir. Amazonluların insanlığa yardım etmek ve barışı geri geri getirmek için yaratıldığı fikrinden güç alır. Onun Steve ile yolculuğu ona insanlığının gri kısmını öğretir, her şey ne güzeldir ne de kötüdür. Diana insanlığın tüm yönünü sevmeyi öğrenir. Steve ise sadece Diana’nın gücüne ve cesaretine değil, onun şefkatine de saygı göstermesini öğrenir.

Wonder Woman'ı İzlemeden Önce Bilmeniz Gereken 12 Şey 10

Ludendorff’un galasını kaçırmak istemezsiniz.

Diana Prince gösterişli giyinir ve partilere sızar. Tüm bunlar BvS’den çok çok öncedir. Ludendorff’un galası için elbisesinin içine kılıcını gizler. Burası hikayenin çok önemli bir kısmıdır. Diana bir kadını etkiler ve kadın elbisesine modern bir dizayn kazandırır.

Wonder Woman'ı İzlemeden Önce Bilmeniz Gereken 12 Şey 11

Güzel bir mizah anlayışı var.

Wonder Woman’dan Deadpool kadar kaba bir mizah anlayışı beklemeyin ama BvS’den daha komik olabileceğinden emin olabilirsiniz. Roven: “Bence filmde ikisi de eğlenceli, romantik ve heyecan verici. Sanırım bütün bu unsurlara sahip, ve sanıyoruz çok zengin ve eğlenceli olacak.”

Steve ve Diana’nın ilişkisinde bir ışık var. İkisi de sudan çıkmış balık tecrübesi ile mücadele ediyorlar. Diana, Steve Themyscira’da revirde yarı çıplak görme fırsatı bulur ve Steve’de onu 1918 Londra’sı kifayetlerine adapte edilmiş olarak görme fırsatı bulur. Diana Londra’ya geldiğinde kıyafetleri oldukça uyumsuzdu ve Steve’in sekreteri Etta Candy baştan yaratmak için Diana’yı Selfridges’e götürür. “Bu kıyafetlerle bir kadın nasıl dövüşebilir?.” Diana merak etmiştir, kafası karışmıştır ve endişelenmiştir. Kadınların bu dönemdeki etkisiz rollerine.

Wonder Woman'ı İzlemeden Önce Bilmeniz Gereken 12 Şey 12

Diana’nın insanlıktan neden kaçtığını görmeliyiz.

Batman v Superman‘de Diana, Bruce Wayne’e “Yüz yıl önce insanlıktan, korkuların asrından kaçtım. İnsanlar birlikte savaşması imkansız bir dünya yarattırlar.” der ve Bruce “İnsanların içinde hala iyiler var. Savaştık, öldürdük, ihanet ettik, ama yeniden inşa edebiliriz. Daha iyisini yapabiliriz, Yapacağız. Yapmak zorundayız.” diyerek cevaplar. Onları ileride Justice League‘de birlikte çalışırken göreceğiz. Ancak ilk olarak bir zamanlar bir amacı ve umut ile dolu olan bu kızın nasıl insanlık için pes etmeye hazır bir kadına dönüşmesinin hikayesini öğrenmemiz gerek.

Wonder Woman'ı İzlemeden Önce Bilmeniz Gereken 12 Şey 13

Daha fazla Wonder Woman kapıda.

Wonder Woman’ın başka solo filmi olabileceğini söylemek için çok erken, ancak Roven, onu Filmlerin bir biri ile ilişkilendirildiği ve karakterlerin daha önceki filmlerdeki hayat tecrübelerini diğerine aktardığı DC Extended Universe’de çok önemli bir parça olduğunu söylüyor. “”Onun Justice League’deki rolü çok büyük ve onunla ilgili planlarımız var.”

 

 

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: