Yönetmen Bryan Singer, Bohemian Rhapsody Filminden Kovuldu

Bildiğiniz üzere efsane grup Queen’in şuana kadar bir filmini görmedik. Daha sonrasında Queen efsane şarkılarından Bohemian Rhapsody adından grubu anlatan bir film çıkacağını ve yönetmenin X-Men filmlerinden tanıdığımız Bryan Singer’ın olacağı açıklandı. Rami Malek’in Freddie Mercury’i canlandıracağı filmde diğer grup üyeleri ise şöyleydi; Joe Mazzello bas gitarist John Deacon, Ben Hardy baterist Roger Taylor ve Gwilym Lee gitarist Brian May’i canlandıracak. Fakat gelen son haberlerde yönetmen Bryan Singer’ın filmden kovulduğunu öğrendik.

Stüdyo yönetmenin ‘beklenmedik durumlar’ yüzünden 1 Kasım’da çekimleri durduğunu açıkladı. Bunun sonucunda ise stüdyo Bryan Singer’ın filmde daha fazla yönetmenlik yapmaması kararını aldı. Peki ne bu ‘beklenmedik durumlar’? Londra’da çekimleri süren devam eden ve filmin baş rollerinden Rami Malek ile yönetmen arasında bir anlaşmazlık olduğu ve yönetmenin bir süredir sete gelmediği söylendi. Singer ise amatörce davrandığını reddedi ve stüdyonun hasta olan ebeveynine bakmak için gitmesine izin vermediğini söyledi.

Bu projeyi bitirebilmekten ve Freddie Mercury ve Queen’in mirasını onurlandırmaya yardım etmekten başka bir şey istemedim. Fakat Fox, öncelikli olarak kendimin ve sevdiklerimin sağlığı için geçici olarak ayrılmama izin vermedi.

Aslında bir film çekimleri sürerken yönetmenin bırakması yada kovulması çok sık rastlanan bir durum değil. Son olarak bunu Han Solo filminde görmüştük. Han Solo’ın Yönetmenleri Phil Lord ve Christopher Miller yönetmenliği bırakmıştı ve yerine Ron Howard gelmişti.

Peki sizi Bryan Singer’ın kovulması hakkında ne düşünüyorsunuz?

via[THR]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: