17 Yıl Sonra Tamamlanan Film: The Man Who Killed Don Quixote

Yönetmen Terry Gilliam’ın 1980’lerden beri tutkuyla bağlı olduğu hikayesini sonunda 2000’li yıllarda çekmeyi başlayabilmişti fakat filmin başına neler gelmedi ki, finansal sorunlar, oyuncu problemleri, sel yüzünden yok olan ekipmanlar ve kasetler. Her ne kadar yeniden çekilmeyi denendiyse bir türlü bu problemlerden kurtulamadı. Sonunda Terry Gilliam filmin çekimlerini tamamlamayı başardı ve post-prodüksiyona geçildi. Terry Gilliam’ın filmle ilgili şunları söyledi.

Don Kişot bir hayalperest, idealist ve romantiktir, gerçeklerin sınırlarını kabul etmez, ne olursa olsun yürümeye devam eder tıpkı bizim gibi. O kadar uzun zamandır uğraşıyoruz ki bu ‘gizli’ film çekimlerinin bitmesi fikri bana oldukça gerçeküstü geliyor. Mantık bir insan yıllar önce vazgeçerdi ama bazen dik başlı hayalperestler yolun sonunda kazanırlar. Bu yüzden bu rüyayı gerçekleştirmek için bize katılan hayalperestlere ve inanlara teşekkürler.

Henüz bir vizyon tarihi olmasa da filmin 2018’de vizyona gireceği tahmin ediliyor. Bir hayal daha gerçek oldu filmi izlemek için sabırsızlanıyoruz. Sizde konuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

via[THR]

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: